sport 137 onderuit Marit Huige pakt zege dankzij parkoerskennis Titel Westerschouwen Jacques Schuit zet rentree luister bij met indrukwekkende overwinning Sanne Reintjes behaalt zilver op balk tijdens NK in Waalwijk Jeremy Dijkstra grijpt twee titels op NK maandag 16 mei 2011 All Ready komt moeilijk tot scoren. De ploeg maakte tot nu slechts 91 treffers. door JaapJan Ritsema VLISSINGEN - Voor de korfballers van All Ready waren de druiven zaterdag zuur. De Zierikzeese ploeg ging in de derde klasse met 6-5 onderuit bij titelkandidaat Stormvogels. Stormvogels-All Ready 6-5: Over de laatste 43 seconden in Westka- pelle zal nog wel even worden na gepraat bij All-Ready. Bram Bolle verstapte zich en moest in zijn val de bal loslaten. Nadat de ongeluk kige speler was behandeld, beland de de bal in twee passes bij Sabine Minderhoud die niet twijfelde, af drukte en de winnende 6-5 bin nenschoot voor Stormvogels. Het geluk van de koploper en de pech van de hekkensluiter? Hoe dan ook: het was een hard ge lag voor de Zierikzeese derdeklas ser die driekwart wedstrijd had voorgestaan en koploper Stormvo gels nerveus maakte. Hoewel de Westkappelaars bekend waren met de vertragende tactiek van All-Ready, konden ze er in eerste instantie niet mee overweg. De thuisploeg, gebukt gaand on der de spanning van het aanstaan de kampioenschap, kwam bij lan ge na niet aan de gebruikelijke do sis scores. Ook aan de kant van All Ready waren de doelpunten duur, maar de ploeg ging wel steeds aan de leiding. Voortdurend handhaafden de be zoekers het gaatje van twee en kort voor rust zelfs drie treffers. Stormvogels was gedwongen tot achtervolgen. Aanvoerder JanWil- lem van Nieuwenhuize: „Als we er in die fase nog eentje hadden kunnen bij prikken, hadden we hier gewonnen." Waarmee hij meteen ook de vin ger op de zere plek legde. De score bleef ook in het vervolg van de wedstrijd uit. Stormvogels zette hierna aan, ook al omdat het voel de dat er toch nog wat te halen viel. Op 5-5 leek het op een remise af te stevenen, maar in de laatste minuut zag AU-Ready ook dat punt nog weggesnoept worden. Scores AU Ready: Jac-co de Looff en Esther Snoek (2) en Manon To- rensma 1. Oranje Zwart-Togo 13-9: Bij rust was het al gedaan met de Goese derdeklasser. De boosheid van coach Carlo de Waele over de 9-4-achterstand liet zich raden. „Bij Oranje Zwart lukte ook wel al les, maar wij waren verdedigend onthutsend zwak", zei de Belg. Togo had zich gehoopt veilig te spelen, maar is dat nog altijd niet. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 6, Niek Meerman, Dennis Boelman en Marscha van Rooijen 1. Seolto-Good Luck 9-4: In de eer ste van drie thuiswedstrijden op rij stelde Seolto zich nadrukkelij ker kandidaat voor de tweede (pro- motie)plek. Aan Good Luck had den de Vlissingers geen kind. Bij rust was 8-1. Scores Seolto: Anniek Reijnierse, Dennis Goedegebuur en Jolanda Kerkhof 2, Chris Mol, Daisy Ver kerk en Timme Provoost 1. TOP op zesde plaats Door een gelijkspel bij IJsselvogels staat overgangskiasser TOP nog al tijd zesde van de acht. In de drie slotrondes moet de Ar- nemuidse ploeg twee ploegen on der zich houden om direct veilig te zijn. In de eerste klasse zijn de korfbal lers van Ijoba en Fortis nog altijd ti telkandidaten. door Lucien Roelandt NISSE - Met de vijf eerste plaatsen waren de amazones van de Weel- ruiters zaterdag in de thuiswed strijd in Nisse nadrukkelijk aanwe zig in de klasse M. Marit Huige was met Aldebaran op het erf van haar ouders de beste van het vijf tal. lumpin de Weel, waarvoor de 1950 beschikbare startplaatsen en 450 paardenboxen vier uur na de openstelling al w^aren uitverkocht, werpt zijn schaduw vooruit. Een groot aantal ruiters kwam zaterdag alvast op verkenning. In dit voor proefje toonden de amazones van de Weelruiters in M klaar te zijn voor de grote klus. Wilma Stouten bracht met Stou- ten's Zidane meteen het spel op de wagen. De amazone uit Seroos- kerke stuurde Chin Chin-dochter in de beslissende fase in 40,04 se conden foutloos over de obstakels. Een tijd waar haar veertig achter volgers zich stuk leken de bijten. Echter niet haar clubgenoten. An niek van der Linden toonde zich met de Quinar Z-zoon, Quasito Z, ruim drie tellen sneller. Maar ook door Sven Bakker BURGH-HAAMSTEDE - Geen groot kampioensfeest voor de tennissers van Westerschouwen na het bin nenslepen van de titel in de eerste klasse van de districtscompetitie. Nee, gemengde gevoelens over heersten bij het team uit Burgh-Haamstede. Enerzijds was het de sportieve prestatie van het behalen van het kampioenschap, maar anderzijds speelde het in de gedachten mee dat er volgend jaar weer tegen degradatie zal moeten worden gestreden. „Eigenlijk zou er nog een klasse tussen de eerste klasse en hoofd klasse moeten zitten", zei aanvoer der Patrick Meuldijk na afloop. dit bleek voor de combinatie uit 's-Heer Arendskerke niet goed ge noeg voor de zege. Want het echte vuurwerk zat in de staart. Jane van IJzeren uit Oudelande stuurde de Clinton-dochter, Dame Blanche, als een speer in 34,30 seconden over het parkoers. Met het mes tus sen de tanden stuurde Annelore Willeboer de Varnesse van de Holsthoeve-dochter, Zidane, in 34,02 foutloos rond. In een bloedstollende rit toonde laatste starter Marit Huige zich met de Malito de Reves-zoon, Al debaran, achter de schuur van haar ouders driehonderdste secon de sneller. „Ik had het voordeel dat ik met Altair het parkoers al had gereden. En wist zo dat ik om de tijd van Annelore te verbeteren het risico moest nemen om voor langs die bloembak naar de laatste hindernis te gaan. Aldeberan gaf mij in de eerste fase het gevoel dat het kon", vertelde Marit Huige. In ZZ bleek de sloot met over- bouwde stijlsprong de scherprech ter. Michel Sonneveld uit Sprundel wist met de Indorado-dochter, Wotherspoon Sa, als enige het ob stakel foutloos te nemen. „Het verschil is eigenlijk te groot. In de ene klasse spelen wij mee voor de titel, in de andere moeten wij vechten tegen degradatie." Er werd zaterdag met 6-0 gewonnen van Jacoba van Beieren uit Sint Maartensdijk. Johnny Quaak, Chris Schoneman, Robert Kort en Patrick Meuldijk wonnen hun en kelspelpartij en ook de dubbels van Quaak/Kort en Schoneman/Meuldijk leverden winst op. Ook de tennissers van Zierikzee leverden een goede pres tatie af door op een derde positie te eindigen. Een klein smetje was de nederlaag in Kloetinge tegen De Bongerd: 4-2. De twee punten kwamen op naam van Ike Joziasse en Bert de Vos. ZIERIKZEE - Sanne Reintjens uit Nieuwerkerk heeft bij de Neder landse kampioenschappen turnen in Waalwijk goed gepresteerd. Ze haalde bij de toestelfinale op het onderdeel balk een zilveren me daille. De turnster van Delta Sport was een dag eerder in de tweede divi sie pupil 1 succesvol met een vijfde plaats tijdens de nationale titel strijd op de meerkamp. Tijdens de NK-fmale kwamen vijf turnsters van Delta Sport uit in de landelijke eindstrijd. Samantha Steenbakker werd bij de pupil 2 knap dertiende en Ann-Li Sloot- maker uit Ouwerkerk legde in de categorie instap beslag op de 25e plaats. Bij de senioren konden de Delta Sport-turnsters Marika Padmos en Joyce Huijers in Waalwijk niet meedoen om de ereplaatsen. Pad mos werd uiteindelijk 24e nadat ze tijdens haar balkoefening een aan tal verbindingsoefeningen miste. Huijers deed wat binnen haar ver mogen lag en turnde naar een 26e plaats. GRONINGEN - Jeremy Dijkstra heeft bij de NK taekwondo in Gronin gen sterk gepresteerd. De Middel burger won gisteren twee gouden medailles. Dijkstra komt uit voor de club Kogury uit Krimpen aan den IJssel. Goud was er ook voor Nina Mep- pelder, Raven Struijk en Dennis van de Bovenkamp. Hong Wai Cheung en Kevin van de Boven kamp wonnen zilver. Zowel Nina Meppelder als Hong Wai Cheung behaalden een derde plaats. Ook Taher Hassan pakte brons. Allen komen uit voor Taekwondo Mid delburg. door Wim de Vos HEINKENSZAND - De ontknoping van de zesde editie van de Zeeland Classic voor vrije renners, met start en finish in Heinkenszand, was zaterdag zinderend. Na een lange aanloop van ruim 90 kilome ter was het de beurt aan Jacques Schuit. Hij sloot na een impone rende achtervolging bij de koplo pers aan en probeerde daarna drie, vier keer de spurt te ontlopen. Zijn ultieme poging was raak. Al hoewel het verschil amper tien se conden bedroeg, hield hij stand. Jacques Schuit stond een poosje aan de 'zijlijn', omdat hij er zoals hij het zelf uitdrukte geen zin meer in had. De Oost-Souburger kwam niet meer aan de start van de wedstrijden. Toch voelde ook dat niet goed. Afgelopen wintersei zoen was dit dilemma snel opge lost. „In mijn hart miste ik het wielrennen toch wel behoorlijk en ik voelde me nog niet echt afge schreven, dus waarom niet op nieuw beginnen", vertelde Schuit zaterdagavond in Heinkenszand. Na de nodige trainingskilometers gemaakt te hebben wist hij weer moeiteloos aan te schuiven en streed mee om de hoofdprijzen. Enkele weken geleden behaalde Schuit een vijfde plaats in de Ron de van Brabant. „Toen ging het al aardig en ook in andere wedstrij den kwam ik behoorlijk uit de verf Ik kan dus tevreden zijn over mijn beslissing om er weer voluit voor te gaan", glimlachte de Wal- cherse coureur die binnenkort deel gaat deelnemen aan de Tour d'Alpe. Dat is een tocht van zes dagen die start in Duitsland en finisht in Ita lië waarbij de Alpen en de Dolo mieten worden aangedaan. „Dat is een tocht voor duo's. Voor mij is het de eerste maal. Het wordt dus even afwachten maar ik heb er alle vertrouwen in." Gelet op zijn vorm zoals hij die za terdag etaleerde mag dat een juiste inschatting zijn. Schuit had het vooraf goed ingeschat: niet met een met de krachten smijten, maar het goede moment afwach ten. Op de dijken en in de open polders was het immers behoorlijk beuken tegen de harde wind in. „Dat was afzien. Ik voelde op een bepaald moment mijn kuiten steeds dikker worden, maar ik heb- volgehouden en had nog voldoen de krachten over voor de finale", aldus Schuit. Het was niet gering wat hij pres teerde. Eerst reed hij samen met vier anderen naar een kopgroep toe en bij het ingaan van de lokale De kopgroep in actie tijdens de Zeeland Classic. ronden na ruim 90 kilometer wa ren zijn momenten daar. Een paar maal werd hij teruggepakt, maar uiteindelijk bleken tien seconden voldoende voor de overwinning. De Belgische topfavoriet Wim Ar ras maakte dat allemaal niet meer foto Robert de Jonge mee. Na de eerste lus van 46 kilo meter staakte hij met materiaal- pech de strijd. „Problemen met het versnellingsapparaat. Dat is niet meer te doen", bromde Arras, waarna hij het parkoers zo snel mogelijk verliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63