Drie bedrijven in brand Cruiseschip stuurloos effeweg.nl busreizen Dolomieten - Italië 61 binnenland 3JS kregen schamele 13 punten MOTORPECH Nederlanders in nood op zee wrmm i Kijk op www.e/fei/veg.n/of bel 0529 - 46 96 67 8-daagse busreis Dolomieten maandag 16 mei 2011 Motoren zijn defect. Elektriciteit is uitgevallen. Zweedse slepers zijn onder weg. Hygiënische omstandigheden zijn alarmerend. hoofddorp - 471 Nederlanders zit ten vast op het cruiseschip De Opera op de Oostzee. Het schip is van de Italiaanse rederij MSC Crui ses. De boot zou al drie dagen met motorpech op de zee ronddobbe ren, zo zei een opvarende gisteren. Het schip, met in totaal ruim twee duizend opvarenden aan boord, kan geen kant op. Een Nederlandse woordvoerster van de rederij in Hoofddorp beves tigde dat het cruiseschip motor pech heeft. Volgens haar zijn de motoren sinds gisterochtend uitge vallen. De Nederlandse opvarende Her man Kolleman uit Heerhugowaard zegt dat het schip al twee dagen ronddobbert. Het schip wachtte gisteravond op sleepboten om naar een haven in Zweden te worden vervoerd. Vol gens de zegsvrouw waren die hulp- boten gisteravond tegen half ne gen inmiddels onderweg. In Nynashamn, 50 kilometer ten zui den van Stockholm, zou het cruise schip vandaag om 11.00 uur moe ten arriveren, zo hoopt de rederij. Er wordt nog besloten over hoe het daarna precies verder gaat. De rederij zegt ervoor te zorgen dat passagiers vandaar uit via Stock holm naar huis worden gebracht. De situatie op het schip wordt nij pend, zo vertelde opvarende Her man Kolleman. Omdat er geen elektra meer aan boord is, is de riolering verstopt ge raakt waardoor de stank ondraag lijk zou zijn, zei hij zondagmiddag. „De hygiëne aan boord begint alar merend te worden. Ik zie al ver schillende mensen plassend in hoekjes staan omdat ze niet meer naar het toilet kunnen. Ook gooien mensen plastic zakjes met hun ontlasting overboord", vertelt Kolleman, die de reis met zijn vrouw maakt. Hij zegt dat de hoofdmotor een paar dagen geleden explodeerde. rijswijk - Bij drie bedrijven in Ne derland hebben het afgelopen weekend flinke branden gewoed. Het goede nieuws was dat bij een grote brand in enkele bedrijfspan den in Beverwijk gisteren geen schadelijke stoffen zijn vrijgeko men. Het vuur ontstond 's och tends. De brandweer had de brand in de loop van de middag onder controle, zo meldde een woordvoerster van het regionaal crisiscentrum gisteren. Het nablus sen nam enkele uren in beslag. In het bedrijvengebouw waren ze ven bedrijven gevestigd. Vier be drijven werden verwoest. Drie an dere bedrijven liepen water- en roetschade op. Rond half elf 's ochtends brak de brand uit in een transportbedrijf, dat in het pand gevestigd was. Eer der werd vermoed dat de brand was ontstaan in een opslagruimte voor kleding. Het vuur sloeg over flmnHaaMUaMMHMMMMM düsseldorf - De jJS hebben op het Eurovisiesongfestival in Düsseldorf slechts dertien punten in de wacht gesleept. Donderdag avond tijdens de tweede halve fina le kreeg de Volendamse band al leen punten van België (8) en Bul garije (5). Dat staat op de website van het Eurovisiesongfestival. Zwe- op naastgelegen panden, onder meer naar een opslagplaats voor banden. Hierdoor was er erg veel rookontwikkeling. Een Russisch schip met dertien personen, dat in de nabijheid lag, moest worden ontruimd. Niemand raakte ge wond. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Bij een afvalverwerkingsbedrijf in Vlaardingen brak zaterdagavond brand uit. Twee loodsen van het bedrijf vlogen om 17.45 uur in brand en moeten als verloren wor den beschouwd. De brand veroorzaakte flinke rook wolken, die in de wijde omtrek ge zien en geroken werden. Het bran dende materiaal bestond voorna melijk uit hout en plastic, vertelde een woordvoerder van de veilig heidsregio. En door een grote brand bij twee bedrijven op een in dustrieterrein in Zevenbergen (Noord-Brabant) zijn zaterdagmid den behaalde tijdens die tweede halve finale de meeste punten (155), gevolgd door Denemarken (135). Alleen de eerste tien van de negentien kandidaten gingen door naar de finale. België viel met een elfde plek net buiten de boot. Ne derland eindigde als laatste. Het duo Ell/Nikki uit Azerbeidzjan dag honderdduizenden pallets in vlammen opgegaan. De brand ont stond in een berg pallets buiten een van de bedrijven. Bij de brand zijn geen gevaarlijke stoffen vrijge komen. Niemand raakte gewond, zo meldde de politie. Wel ontston den ook hier enorme rookwolken die in de wijde omgeving te zien waren. De brandweer zette ruim honderd man en twintig blusvoertuigen in om het vuur te doven. Van de vliegbasis Gilze-Rijen en Woens- drecht waren extra grote blusvoer tuigen (crashtenders) gekomen die binnen enkele minuten duizen den liters water en schuim op de brand konden loslaten. Toegangs wegen naar het industrieterrein werden afgesloten omdat 'ramp toeristen' de brand wilden bekij ken. Bovendien moest de weg vrij blij ven voor de hulpdiensten. won zaterdag de finale met Run ning scared. Gemiddeld ruim 1,2 miljoen Nederlanders keken naar de finale van het songfestival. Dat blijkt uit kijkcijfers van de Stich ting Kijkonderzoek (SKO). Don derdagavond keken nog ruim 2 mil joen mensen naar de halve finale waaraan de 3JS meededen. EN U ONTVANGT ofE^C0DE 2,20 Vermeld bij boeking de boekcode 2120 en u maakt tevens kans op een stedentrip Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. ^pjjj Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- reserveringskosten. Diverse opstapplaatsen mogelijk. Dag 1 Vanaf de verzamelplaats in Nieuw-Dijk rijden we naar ons overnachtingshotel in Zuid-Duitsland. Dag 2 Via de Reschenpas rijden we Italië binnen. Bekijk hier de kerktoren die boven het wa ter uitsteekt. We vervolgen onze weg naar ons hotel in Vermiglio in Val de Sole (vallei van de zon). Dag 3 Ga mee met een mooie tocht door het Brentamas- sief. Neem ook een kijkje in Molveno en ontdek de parel van de Dolomieten. Dag 4 Geniet van een schitterende rondrit over de beroemde Dolomietenweg. Een wegen bouwkundig meesterwerk over diverse bergpassen, langs kloven en indrukwek kende rotsformaties. Dag 5 U kunt vandaag mee met de dagtocht naar het Gardameer. Dag 6 Bezoek Trento en bekijk hier de Domkerk en het Palazzo Pretotio. Sluit de dag af met een glaasje 'Sekt' (de lokale wijn) in wijnkelder Ferrari. Dag 7 We nemen afscheid van Val di Sole en brengen een kort bezoek aan Innsbruck, voor we verder rijden naar het overnachtingshotel. Dag 8 Laatste dag van deze mooie busreis. U kunt deelnemen aan het afscheidsdiner, voor u met de servicelijn huiswaarts wordt gebracht. TIP: In september vindt het festival 'Der Klang der Berge' plaats. Hier treden de beste bergkoren van Trentino op. Tijdens de reizen in september kunt u de concerten van twee Trentiner bergkoren bijwonen! Inclusief 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt en 6x diner Welkomstdrankje 1 avond gala diner met live muziek Gebruik zwembad Vervoer per Comfort Class touringcar Optioneel! Dagtocht Gardameer €15,- Data en Prijzen: 24 juni van €399,- voor €374,- Boek met de boekcode 2120 en de korting wordt automatisch verrekend. Overige data en prijzen: 5 en 19 september voor €439,- Hiervoor geldt geen korting. Deze actie is alleen geldig voor nieuwe boekingen gemaakt vanaf 16 mei met de boekcode 2120.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6