degradatie s sport 133 DZC'09 boekt op slotdag klinkende overwinning op Hansweertse Boys Afscheid Mevo zonder rode lantaarn Duels Spui cruciaal Vrijwilligers in het zonnetje gezet Koop kaarten voor Zeeuws Voetbalgala www.zeeuwsevoetbalawards.ni Wilco de Valk: Je degradeert hier niet, maar je degradeert in de twee wedstrijden tegen Spui. Die hebben we allebei verloren." maandag 16 mei 2011 door Kiaas Verspoor nieuwerkerk - Na drie seizoenen derde klasse keert SKNWK weer terug naar de kelder van het zater dag amateurvoetbal. SKNWK werd op de slotdag van de compe titie op pijnlijke wijze geconfron teerd met de eigen tekortkomin gen en werd door Yerseke in Nieu werkerk op een 7-0-nederlaag ge trakteerd. Toch waren er geen tranen na het laatste eindsignaal van scheidsrech ter Bel. SKNWK leefde het hele seizoen eigenlijk al tussen hoop en vrees. Ten opzichte van het vo rige seizoen, toen de Nieuwerker kers pas op de slotdag het derdek lasserschap veiligstelden, verloor SKNWK een aantal belangrijke spelers. Daarnaast had de ploeg uit Nieu werkerk dit seizoen te maken met een aantal langdurige blessures. Het noodgedwongen verjongings proces verliep deze competitie met de nodige horten en stoten en kostte SKNWK simpelweg te veel punten. „Ik ga niemand wat verwijten. In deze wedstrijd valt de beslissing niet", reageerde SKNWK-aanvoer- der Wilco de Valk na afloop van het verloren duel. En vervolgens: „Je degradeert hier niet, maar je degradeert in de twee wedstrijden tegen onze concurrent Spui. Die hebben we allebei verloren." Toch baalde de 36-jarige De Valk ook wel. Hij beleefde zijn derde de gradatie uit zijn carrière. „We heb ben in sommige wedstrijden laten zien dat we het kunnen: DFS en Yerseke-uit, VCK-thuis, maar we hebben te veel wedstrijden nét ver loren. En tegen Colijnsplaatse Boys, Kapelle en Nieuwland win je dan weer gemakkelijk. Het is treurig wat er vandaag gebeurt, maar er zit ook weer een voordeel aan. Thomas (De Ridder, SKNWK's trainer in het seizoen 2011-2012) kan nu opnieuw gaan bouwen." De trainerscarrière van Gerard Olij- hoek zit er daarentegen op. De ze ventigjarige oefenmeester nam dit seizoen het roer over, nadat de be oogde trainer Ko Stoutjesdijk we gens familieomstandigheden niet aan de beoogde klus bij SKNWK begon. Ook Olijhoeks eeuwige fanatisme kon dit SKNWK niet redden. SKNWK miste de nodige kwaliteit voor de derde klasse van het zater dagvoetbal. Olijhoek: „Dat is de realiteit. Daar hoefik niet om heen te draaien. Ik heb nog geluk gehad dat Martijn (Neele) en Sander (Uijl) terug zijn gekeerd. Dit seizoen is met ups en downs verlopen. Je moet het posi tief zien: we hebben het maximale er uit gehaald. We hebben ons pla fond bereikt." In de slotwedstrijd tegen Yerseke werd al snel duidelijk dat SKNWK geen schijn van kans had. In de achttiende minuut opende Arjen de Koeijer d,e score. Zelfs de an ders langs de lijn zo bedrijvige Ge rard Olijhoek leek ook al snel te be rusten in een nederlaag. Rody Bak ker schoot in de 24e minuut de 0-2 binnen en bij rust hadden De Koeijer en Van Steveninck de sco re al naar 0-4 getild. De wedstrijd was toen allang gespeeld. Na rust tilde uitblinker De Koeijer de stand naar 0-5, zorgde Niels Po- leij voor de 0-6 en De Koeijer maakte de zevenklapper compleet! SKNWK - Yerseke 0-7 (0-4). 18. Arjen de Koeijer 0-1, 24. Rody Bak ker 0-2, 28. Arjen de Koeijer 0-3, 35. Bart van Steveninck 0-4, 58. Ar jen de Koeijer 0-5, 64. Niels Poleij 0-6, 72. Arjen de Koeijer 0-7. Scheidsrechter: G. Bel (Gorin- chem). Gele kaart: Martijn Backx en Martin Kiesenberg (SKNWK). Aantal toeschouwers: 55. SKNWK: Mike Bakker, Martijn Rentier, Martin Kiesenberg, René Verschoor, Timo Verkaart, Martijn Backx, Wilco de Valk, Leon Goede- gebure (59. Leon Pollemans}, Ste ven Padmos (46. Robbert Pad mos), Oleg Bondarenko (46. Kristi- an Bouwman) en Stefan Vermeer. door Aector Dooms middelburg - Zeeland Sport was zonder te spelen al kampioen in de vijfde klasse B van het zondag voetbal. Gisteren barstte het kam pioensfeest pas echt los voor de Vlissingers na de 3-0-winst tegen Renesse. Lebo sloot het hoofdstuk van het zondagvoetbal af met een 1-3 thuis nederlaag tegen Nieuw Borgvliet. De ploeg uit Lewedorp maakt de overstap naar het zaterdagvoetbal. DZC'09 klopte Hansweertse Boys met 3-1. NVS won met 5-2 van Kwadendamme en FC Moerstra ten behaalde een ruime 5-1 zege te gen Vosmeer. Zeeland Sport-Renesse 3-0 (1-0): Zeeland Sport had het kampioens feest uitgesteld tot de slotdag. Voor eigen publiek won de kampioen vrij gemakkelijk met 3-0 van Ren esse. Najim Bousantouh opende de sco re. Na rust waren Khaled Boufrahi en Wesley van Elfrink trefzeker. DZC'09-Hansweertse Boys 3-1 (1-0): De winst was verdiend. Voor rust zette Raymond Zonne veld de thuisclub op een i-o-voor- sprong. In de tweede helft liep DZC uit naar een ruimere marge via Zonneveld en Robert Uil. In de slotminuut redde Hansweert se Boys de eer. Het was een eigen doelpunt van trainer Richard van Baaien, die noodgewongen moest invallen en pas één minuut bin nen de lijnen stond toen hij zijn ei gen doelman passeerde. Lewedorpse Boys-Nieuw Borg vliet 1-3 (0-0): Lebo heeft met een nederlaag afscheid van het zondag voetbal genomen. De doelpunten in de gelijkopgaande wedstrijd vie len na rust. Nieuw Borgvliet was alerter in de afwerking en liep uit naar een comfortabele voorsprong dankzij treffers van Murath Bouhoudane, Richard Weijers en Brendan Mas seurs. Marcel Roozen tekende via een benutte strafschop voor het enige doelpunt van Lebo. NVS-Kwadendamme 5-2 (2-0): Het was een open wedstrijd, waar in NVS na rust toesloeg. De Bra banders liepen na rust uit naar een 5-0 voorsprong door doelpun ten van Erik Piasmans, Sander Sim ons (twee keer) en Mathé van Schelven (tweemaal). Martijn Zuidhof en Bas de Winter scoor den daarna voor Kwadendamme. FC Moerstraten-Vosmeer 5-1 (1-1): Een slechte eerste helft, waar in Bert Jan Mulders met een eigen doelpunt Vosmeer op een 0-1 voor sprong zette. Nog voor de rust scoorde Rohwan de Nijs de gelijk maker. In de tweede helft liep Moerstra ten in korte tijd uit naar een royale 5-1-voorsprong via treffers van Stijn Boeye (twee keer) en Ramon Hellemons. bekleedden daarnaast ook diverse nevenfuncties voor de club. Als dank kregen zij zaterdag een helikopter- vlucht aangeboden door de spelers van het eerste en tweede elftal. foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN - Adrie en Janny Lievense werden za terdag bij ASV Brouwershaven in het zonnetje gezet. Ze namen na ruim 30 jaar afscheid als beheerders van de kantine. Zowel op trainingsavonden als bij competi tie-wedstrijden waren ze van de partij. Janny en Adrie door Klaas Verspoor middelburg - In de vierde klasse B eindigde de sfeerrijke derby tussen Mevo en WIK'57 zaterdagavond in een 3-3-gelij kspel, waardoor Vrede rust hekkensluiter is geworden. Zierikzee won met 5-1 bij Vrede rust en Brouwershaven verloor thuis met 5-2 van Kruiningen. Vos meer werd door een o-o-gelijkspel bij Halsteren kampioen! Mevo-WIK'57 3-3: Voor rust kwam WIK'57 door goals van Jef frey van Kooten en Bart Boot op 0-2. Daniël Lodders bracht Mevo na rust terug tot 1-2 en Robbert Roggeband maakte er 2-2 van. Lod ders zorgde in de 85e minuut voor de 3-2 en vlak voor tijd hielp Rick Bevelander zijn ploeg aan de 3-3. WIK'57 eindigde het duel, na een directe rode kaart voor Stefan Schreurs, met tien man. Voor Me vo was het de, nu de fusie met Zie rikzee een feit is, de laatste compe titiewedstrijd uit haar bestaan. Vrederust-Zierikzee 1-5: Frank van der Helm zorgde met twee treffers voor de 0-2-ruststand. Na de pauze deed Arjan Boeijkens na mens Vrederust wat terug, maar daarna was het toch weer de beurt aan de ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse. Martijn van Grunsven verzorgde de 1-3, waar na Van der Helm zijn derde treffer van de middag maakte. Bjom Boot tekende daarna nog voor de 1-5- Brouwershaven-Kruiningen 2-5: Boyd Poulus schoot de thuisploeg naar de 1-0, maar vlak voor rust trok Wesley Buur de stand gelijk. Na een handsbal van Jack van de Velde kreeg 'Brouw' na rust een strafschop. Poulus scoorde in twee instanties. Glodie Kunuanina scoorde na 61 minuten de 2-2 en daarna nam Kruiningen het heft in handen. Uit een vrije trap van Kunuanina, en na mistasten van Van Ast, zorgde Buur voor de 2-3. Via A-junior Matthijs van Liere werd het 2-4 en daarna maakte Edwin van Houte er ook nog 2-5 van. Kogelvangers - DVO'60 5-1 (2-1). Ronnie Broeren 0-1, Nicky Messer 1-1, 3-1 en 4-1, Lennart van Mastrigt 2-1, Jory Vissers (strafschop) 5-1 SPS - Chrislandia 9-1 (6-1). Martijn de Jong 0-1Willem Bevelander 1 -1 en 5-1, Leonard Quist 2-1, Jorn Elenbaas 3-1 en 8-1, Johan Uijl 4-1, Jan-Pieter Be velander 6-1, Ramon Voshol 7-1, Ste in een sfeervol decor betreden Mevo en WIK het veld. foto Dirk-Jan Gjeltema fan Bogers 9-1. Bijzonderheden: 2x 3-1-stand. rood voor spelers Chrislandia bij een Halsteren - Vosmeer 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59