sport 31 een stap terugdoen titel Bekerfinale werpt schaduw al vooruit Zaamslag kan op goed seizoen terugkijken maandag 16 mei 2011 'We verliezen veel kwaliteit, maar daar moeten we verder niet al te ingewikkeld over doen, hoe vervelend het ook is' Ronald van Oeveren, trainer Bruse Boys door René van Stee BRU1NISSE - Zijn fraaie rake vrije trap vanaf de linkerkant van het strafschopgebied in de negentigste minuut was slechts een doekje voor het bloeden. De naar hoofd klasser Kloetinge vertrekkende Mats Willemse had dolgraag Bruse Boys als eersteklasser achtergela ten. Die vurige wens werd niet ver vuld. Op eigen veld verloor zijn ploeg zaterdag met 3-1 van directe concurrent Terneuzense Boys, waartegen een zege nodig was om via een beslissingswedstrijd de na- competitie in de strijd tegen degra datie te bereiken. „Een zeer onbevredigend slot van een teleurstellend seizoen", zei Willems met een gezicht op on weer. De spits toonde zich reëel. Aan werklust en strijd heeft het vol gens hem nooit ontbroken. „Maar we kwamen voetballend en sco rend vermogen tekort. Ook onze wisselvalligheid speelde ons par ten. En het zat nooit echt mee. Daar wil ik me absoluut niet ach ter verschuilen, maar door onze kleine selectie vielen blessures of schorsingen heel lastig op te van gen. En daar hadden we er helaas ook te veel van. Daarbij hoef ik al leen maar naar mezelf te kijken. Ik zat de laatste weken vier wedstrij den aan de kant met gescheurde enkelbanden. En toen heb ik regel matig gedacht: tjonge, tjonge, als ik daar gestaan had In de kantine en de bestuurska mer overheerste de gelatenheid. Ook bij de spelers. Verwijten deed Willemse zijn ploeggenoten abso luut niks. Andersom ook niet. Zij gunnen hem zijn overstap naar hoofdklasser Kloetinge. „Zoals de hele club trouwens. Het is ook geen vlucht, maar een aanzienlijke stap vooruit. Dat begrijpen ze hier voldoende perspectief We hebben er 26 wedstrijden in de hoofdklas se op zitten. Dat is voor veel jonge gasten een goede leerschool ge weest." Het jeugdig elan valt in Kloetinge te prijzen, maar zaterdag in de wedstrijd tegen LRC bleek dat rou tine toch ook geen kwaad kan. Neem nu Erwin van der Woerdt. Hij fungeerde dit seizoen als assis tent-trainer, maar werd de laatste weken weer basiskracht, enerzijds vanwege de personele problemen, maar ook omdat de situatie erom vroeg. Van der Woerdt bleek vori ge week tegen Rijsoord al een be langrijke schakel en ook zaterdag leverde hij een puike partij af Kloetinge-LRC 1-0 (0-0). 68. Mark Schuit 1 -0. Scheidsrechter: Y. Kayis (Rotterdam). Gele kaart: Arjan van der Smissen, Etienne Mallie, Maarten van Rosevelt (allen Kloetinge). Aantal toe schouwers: 400. heel goed." Ronald van Oeveren is ook zo iemand. De oefenmeester van Bruse Boys zat zaterdagmid dag uiteraard in een dipje. In het besef dat hij naast Willemse ook spelers als Dimitri Hooftman (WGZ) en Thomas Groeneveld (werk en studie) ziet wegvallen, verwacht hij niet dat zijn ploeg vanuit de tweede klasse, na een jaar in de eerste klasse, meteen weer zal promoveren. „Nee, want we verliezen toch te veel kwaliteit. Maar daar moeten we verder niet al te ingewikkeld over doen, hoe vervelend het ook is. We moeten een ploeg bouwen. En dat heeft zijn tijd nodig", zei Van Oeveren. Net als Willemse voerde hij nog een andere oorzaak aan van de de gradatie. „De dramatische staat van ons hoofdveld. Dat is een eer steklasser onwaardig." „Inder daad", viel Willemse hem bij. „Dat went nooit. Het is ook op geen en kele manier trainbaar. Ie hebt er Karakteristiek Bruse Boys-Temeuzense Boys 1-3 (0-1). 45+1. Gokhan Ersahin 0-1, 82. Marco Faassen 0-2, 86. Gokhan Ersahin 0-3, 90. Mats Wil lemse 1-3. Scheidsrechter: M. Hars kamp (Lexmond). Gele kaart: Ge orge Geluk, Thomas Groeneveld (Bruse Boys), Kees Duitemeijer (Terneuzense Boys). Aantal toe schouwers: 200. Bruse Boys: Rick Postema; Jasper Maaskant, Nathan Olree, Johan Vroegindeweij, Rudo van den Ber ge (55. Peter Willemse), Marco Ket ting, George Geluk (46. Emiel Dorst), Thomas Groeneveld, Tom Blomaard, Mats Willemse, Dimitri Hooftman. echt op geen enkele manier voor deel van." Willemse sprak daarmee geen on zin. Want op de knollentuin in Bruinisse viel nauwelijks fatsoen lijk te voetballen. Elke bal over de grond stuitte vreemd op of kreeg anderszins een vreemde afwijking mee. Goedlopende combinaties vielen nauwelijks te noteren. Die pe en hoge ballen, die sporadisch aankwamen, des te meer. Terneuzense Boys bleek het best om te kunnen gaan met die lastige omstandigheden. Hoewel de thuis ploeg er alles aan deed om een be slissing te forceren, waren de Zeeuws-Vlamingen aanzienlijk slagvaardiger. De eerste treffer van Boys-aanvaller Gokhan Ersahin kwam uit de lucht vallen. Op slag van rust belandde de bal per toe val voor zijn voeten. Nadat hij Jo han Vroegindeweij bekwaam uit speelde, rondde hij koel af in de korte rechterhoek. Aan de over kant waren George Geluk en Mar co Ketting dicht bij een treffer, maar zij misten de koelbloedig heid en scherpte om doeltreffend af te ronden. Na de rust nam de thuisploeg gaandeweg meer risico's. Terneu zense Boys, dat nu de nacompeti- tie ingaat in een poging om het ve ge lijf te redden, profiteerde dank baar van de geboden ruimte. Eerst via Marco Faassen in de 82e mi nuut en vier minuten voor tijd via Gokhan Ersahin. Het slotakkoord was in de negen tigste minuut voor Mats Willemse. Het was zijn negende treffer dit sei zoen. Ook dat stemde hem niet vrolijk. Want de drie seizoenen daarvoor, van in totaal zes seizoe nen in het eerste elftal van Bruse Boys, was hij altijd goed voor tien competitiedoelpunten. „Dat is ook veelzeggend. Het was in bijna alle opzichten een jaar om heel snel te vergeten." door Barry van der Hooft ALPHEN AAN DEN RIJN - Het gege ven was vooraf niet eens zo opval lend, maar wel veelzeggend. Ruud Pennings moest voor het laatste competitieduel met ARC noodge dwongen een fantasie-opstelling uit zijn hoge hoed toveren. Dat in zijn basisformatie slechts twee spe lers stonden die komend seizoen ook nog het shirt van Hoek dra gen, vertelde in zekere zin het ver haal van dit én het volgend sei zoen. Het is weer een komen en. gaan (geweest) bij de gedegradeer de topklasser, die komend seizoen zoals zo vaak een totaal ander ge zicht zal hebben. Dat Pennings basisspelers als Ferry Alfons en Giovanni Siereveld in Al phen aan den Rijn op de bank hield, viel te billijken. Beide Wal- chenaren stonden 'op scherp' en zouden bij een gele kaart dus de bekerfinale missen. Om in het duel met de nog tegen degradatie strijdende thuisploeg enigszins een vuist te kunnen maken, had Pennings ze graag willen opstel len. Vooral omdat het aantal afwe zigen opvallend groot was tegen ARC. )os van Nieuwstadt en Jur- gen Landuyt zaten een schorsing uit en vielen ook niet langs de lijn te ontdekken bij de laatste compe titiewedstrijd. Hetzelfde gold voor de geblesseerde Michael Koné. John Schot en Dwayne Dildick hadden zich 's ochtends ziek ge meld bij Pennings. Dildick deed dat al voor de tweede keer binnen korte tijd, want een maand gele den liet hij op het laatste moment ook het duel met Harkemase Boys in Friesland schieten. Het zegt veel over de staat van de selectie, die de boeken ingaat als degradant uit de topklasse in het seizoen 2010-2011. Na een in finan cieel opzicht bijzonder duur sei zoen, mag Pennings vanaf eind juli aan de slag met zo'n vijftien nieuwe gezichten. Want alleen Al fons, Siereveld, Mille Mendes en Regilio Pinas hebben toegezegd te blijven. Van de huidige selectie ver trekken liefst zeventien spelers. Linksback Niels de Loof kan num mer achttien worden, want de Belg twijfelt nog steeds en had af gelopen week een gesprek met een club in zijn vaderland. Toch maken de technisch verant woordelijken zich geen zorgen. Er zijn acht nieuwe spelers vastgelegd en de komende weken volgen er waarschijnlijk nog vier - vooral Belgische - voetballers. Het gevolg is echter wel dat Pennings straks met een groep gaat werken, die niet op elkaar is ingespeeld. Het kost tijd om een speelwijze en au tomatismen in te slijpen, waar door op voorhand in de hoofdklas se geen vooraanstaande rol van Hoek hoeft te worden verwacht. Zoals het daar dit seizoen in de topklasse ook niet in slaagde. In Alphen aan den Rijn speelde Hoek met veel spelers die zich dit seizoen 'tweede keus' mochten noemen. Het bijna logische resul taat was een 3-1-nederlaag (doel punt van Sam Devinck) tegen een ploeg die nauwelijks indruk kon maken, maar zich wél veiligspeel- de. Terwijl de feestvierende spe lers van ARC de muziek door de gang bij de kleedkamers lieten schallen, droop de uitgedunde se lectie van Hoek af na de achttien de nederlaag van het seizoen. Een punt kan er echter nog niet achter het seizoen worden gezet. Zaterdag, in Papendrecht, is UNA de tegenstander in de bekerfinale. De ploeg uit Veldhoven werd met een straatlengte voorsprong kam pioen van de hoofdklasse B in het zondagvoetbal. De vraag is of Hoek het aan het eind van een teleurstellend sei zoen nog voor elkaar kan krijgen zich nog één keer op te laden. „Ik neem aan van wel", zei Alfons. „Ik in ieder geval wel. Vandaag deden veel jongens niet mee, dus daar moet je niet naar kijken. We moe ten nog één keer alles geven en proberen die beker te pakken." Stijn Mahieu, die komend seizoen net als doelman Sven van Rycke- ghem voor Sint-Eloois-Winkel uit komt; sloot zich bij die woorden aan. „Dat wordt een heel andere wedstrijd dan deze tegen ARC. Het wordt mijn laatste wedstrijd voor Hoek, tegen een sterke tegen stander, die ik graag wil winnen." ter. „We zijn op zoek naar een die pe spits. Ik ben naar Terneu- zen-Hoek (beker) geweest om Pat- tinama te bekijken. Ik heb toen ook bij Stijn Mahieu en lacky Lam bert gestaan. Misschien dat daar het verhaal vandaan komt dat ik in gesprek was met Hoek, maar er is geen enkel contact geweest." GPC Vlissinge verloor op de laat ste speeldag met 3-1 van Oranje Wit. Zaamslag-FC Dauwendaele 3-2 (1-2). 2. Davy Ernest 0-1, 21. Peter Dieleman 1-1, 23. Peter van Gorsel 1-2, 61. Koen Post 2-2, 62. Jordy Bakker 3-2. Scheids rechter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Bram de Jong (Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 120. GPC Vlissingen-Oranje Wit 1-3 (1-0). Najim Boughmari 1-0, Ismael Yildirim 1-1, Robert Versteeg 1-2, Ismael Yildi rim 1-3. Mark Schuit schiet de 1-0 binnen in de wedstrijd tegen LRC. Op de achter grond Ingmar Quist. foto Willem Mieras ZAAMSLAG - Door een 3-2-zege op FC Dauwendaele steeg Zaamslag nog een plaats in de eindrangschik king van de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vla mingen legden beslag op de vijfde plaats en zijn de beste Zeeuwse ploeg in de eerste klasse. Met die klassering kan de debu tant op een heel goed seizoen te rugkijken. Trainer Kenny Verhoe- ne, die beseft dat zijn team vol gend seizoen alles uit de kast zal moeten halen om deze prestatie te evenaren, keek na zijn tweede sei zoen met de Zeeuws-Vlamingen met voldoening terug. „Het kost drie jaar om een ploeg te bouwen. Als we volgend seizoen een perio- detitel halen, hebben we het goed gedaan." Om dat te kunnen realiseren is ver sterking nodig, weet de oefenmees-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57