361 sport Doek valt voor Yerseke Kole wint dressuur Nieuwland Huige wint met slechts Jacques Schuit zet rentree luister bij 0,03 seconde verschil met indrukwekkende overwinning Smokkelhoek TENNIS Hoewel Yerseke een punt pakt tegen ASOC, degradeert de tennisploeg op de slotdag van de competitie uit de hoofdklasse van de districtscompetitie. maandag 16 mei 2011 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - EUes Kole uit Hansweert kon met een overwinning, zaterdag in de dres- suurwedstrijd van de Stichting Hip pische Sport Nieuwland bij Stal de Kroo, op een goed debuut in de klasse Z2 terugkijken. De eerste proef werd gewonnen door Anne- marie Hertzberger uit Wolphaarts- dijk. Hertzberger stuurde in de eerste proef de Future-zoon Ventoux met 62,94 procent naar een overtuigen de overwinning. Voor Kole was het met de merrie Annabella in de warmloopronde even wennen. De combinatie eindigde met 58,23 pro cent op de derde stek. In de twee de proef greep de amazone haar kans. Zij stuurde de in de draf uit blinkende en veel lengtebuiging to nende Tuschinski-dochter met 61,47 procent naar haar eerste zege op het hoogste basisniveau. Die was goed voor een winstpunt en het felbegeerde certificaat Sport Dressuur. In de klasse Zi eiste Tessa Baaijens met de Darlington-dochter Riana met 62,64 procent in de warmloop ronde de overwinning op. De com binatie uit Goes bleef Miranda Boogaard met de ruin Zidane slechts drie tiende procent voor. In de herkansing nam Boogaard re vanche. De amazone uit Zoutelan-. de stuurde de mooi bergopwaarts gaande Stedinger-zoon 63,82 pro cent naar een afgetekende overwin ning. Zij bleef Inger van Boven uit Wolphaartsdijk met Midnight ruim drie procent voor. KAPELLE - In de eerste klasse verlo ren de basketballers van Smokkel hoek de derby tegen het Terneu- zense Scheldesport 2 met één punt verschil: 66-65. Bij rust stond het 28-23. door Sven Bakker YERSEKE - Eigenlijk net op het mo ment dat de tennissers van Yer seke op dreef kwamen, is de hoofd klasse van de districtscompetitie ten einde gekomen. Vorige week won het team van Yerseke uit in Vogelwaarde met 4-2 van Vogelvlucht en zaterdag speelde het thuis met 3-3 gelijk tegen ASOC uit Cadzand. Het mocht voor Yerseke niet baten, want de uiteindelijke zevende positie bete kent degradatie naar de eerste klas se. Tegen ASOC waren Jean Dhooge en Boudewijn Ruisaard goed voor punten in het enkelspel door van respectievelijk Simon Jager en Björn Wielakker te winnen. Jens de Koster kwam tegen Dmitri Den- dooven niet tot een overwinning en ook Dennis Verschuure verloor van Jan Maarten van de Vrie. Het derde punt kwam uit het dubbel spel van Verschuure en Ruisaard, die samen wonnen van Van de Vrie en Wielakker. De Koster en Dhooge moesten de eer in het dubbelspel laten aan Dendooven en Jager. Volgend jaar mag Yerseke gaan pro beren kampioen te worden in de eerste klasse. In de eerste klasse, sloot het team van De Bongerd het seizoen af met een thuiszege op de nummer drie Zierikzee. Het werd 4-2. 't Hal ve Maantje kreeg in de andere poule in dezelfde klasse met 0-6 thuis een pak op de broek van de kampioenen van Sjef uit Aarden burg. Jens de Koster verliest tegen ASOC zijn enkelpartij en degradeert met Yerseke uit de hoofdklasse van het district. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt NISSE - Met de vijf eerste plaatsen waren de amazones van de Weel- ruiters zaterdag in de thuiswed strijd in Nisse nadrukkelijk aanwe zig in de klasse M. Marit Huige was met Aldebaran op het erf van haar ouders de beste van het vijf tal. Jumpin de Weel, waarvoor de 1950 beschikbare startplaatsen en 450 paardenboxen vier uur na de openstelling al waren uitverkocht, werpt zijn schaduw vooruit. Een groot aantal ruiters kwam zater dag alvast op verkenning voor het concours van eind juli. In dit voorproefje toonden de amazones van de Weelruiters in M klaar te zijn voor de grote klus. Met name Marit Huige. Zij troef de Annelore Willeboer en Zidane met 0,03 seconden af. „Ik had het voordeel dat ik met Altair het parkoers al had gere den. En wist zo dat ik, om de tijd van Annelore te verbeteren, het ri sico moest nemen om voorlangs die bloembak naar de laatste hin dernis te gaan", vertelde de Beve- landse amazone. „Aldeberan gaf mij in de eerste fase het gevoel dat het kon. Hij sprong super en dacht goed mee. En hij stelde mij niet teleur." In de klasse ZZ bleek de sloot met overbouwde stijlsprong de scherp rechter. Michel Sonneveld uit Sprundel wist met de Indorado- dochter Wotherspoon Sa als eni ge het obstakel foutloos te ne men.. Met één springfout in de barrage eindigde Wilma Stouten met de Calvados-dochter Stou- ten's Tanagra als beste Zeeuwse combinatie in deze rubriek. Ze werd vijfde. door Wim de Vos HEINKENSZAND - Zinderend en vooral meeslepend. Dat was de ont knoping van de zesde editie van de Zeeland Classic voor vrije renners, zaterdag in en rondom Heinkens- zand. Na een lange aanloop van ruim negentig kilometer bekroon de Jacques Schuit een huzarenstuk je met een zege. Na een impone rende achtervolging sloot de Sou burger bij de koplopers aan en daar na probeerde hij drie a vier maal de de spurt te ontlopen. Zijn laat ste poging was raak. Alhoewel het verschil amper tien seconden be droeg, hield hij stand. Schuit stond een poosje aan de zij lijn omdat hij „er geen zin meer in had". De Walchenaar kwam dus niet meer aan de start van de wed strijden, maar voelde zich daarmee evenmin prettig. Afgelopen winter was het dilemma snel opgelost. „In mijn hart miste ik het wielrennen toch wel behoorlijk en ik voelde me nog niet echt afgeschreven. Dus waarom zou ik niet opnieuw beginnen..." Na de nodige trainingskilometers gemaakt te hebben, schoof Schuit weer moeiteloos aan en streed hij mee om de hoofdprijzen. Een paar weken geleden deed hij al van zich spreken met een vijfde plaats in de Ronde van Brabant. „Toen ging het al aardig en ook in andere wed strijden kwam ik behoorlijk uit de verf. Ik kan dus tevreden zijn over mijn beslissing om er weer voluit voor te gaan." Schuit had het zaterdag vooraf goed ingeschat: hij wilde in de Zee land Classic niet meteen met de krachten gaan smijten, maar het goede moment afwachten. Op de dijken en in de open polders was het immers behoorlijk beuken te gen de harde wind in. „Dat was be hoorlijk afzien. Ik voelde op een be paald moment mijn kuiten steeds dikker worden, maar ik ben er doorheen gekomen en had ik nog voldoende krachten over voor de fi nale." Eerst reed Schuit samen met vier anderen naar een kopgroep. En toen, bij het ingaan van de lokale ronden na ruim 90 kilometer, wa ren zijn momenten daar. Een paar maal werd hij teruggepakt, maar uiteindelijk bleken tien seconden voldoende voor de overwinning. De Belgische topfavoriet Wim Ar ras maakte dat allemaal niet meer mee. Na de eerste lus van 46 kilo meter staakte hij met materiaal- pech de strijd. „Problemen met het versnellingsapparaat. Dat is niet meer te doen", bromde Arras, die het parkoers daarna snel verliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48