als een titel sport 131 Vosmeer snoert critici de mond met kampioenschap Heinkenszand schlemiel in derde klasse Oostkapelle begint met nederlaag in nacompetitie maandag 16 mei 2011 'We hebben er 26 wedstrijden in de hoofdklasse op zitten. Dat is voor veel jonge gasten een goede leerschool geweest' Cees Houtepen, trainer Kloetinge foto Willem Mieras te hoofdklasser. „Over meer moet je hier niet praten", klonk het bijna verbeten uit de mond van de Mid delburgse trainer. „Wij kunnen ons qua budget niet meten met de meeste andere ploegen in de hoofd klasse. Die hebben tonnen tot hun beschikking. Wij moeten het met veel minder doen. Dat is een gege ven. Dat weet je. Wij moeten voor al creatief zijn en het in andere din gen zoeken. Wat dat betreft is het natuurlijk geweldig dat deze groep nagenoeg bij elkaar blijft. We raken alleen Etienne Mallie (hij gaat naar Vlissingen) kwijt. Ik ben zeer vol daan en zie voldoende perspectief We hebben er 26 wedstrijden in de hoofdklasse op zitten. Dat is voor veel jonge gasten een goede leer school geweest." Het jeugdig elan valt in Kloetinge te prijzen, maar zaterdag in de wed strijd tegen LRC bleek dat routine toch ook geen kwaad kan. Neem nu Erwin van der Woerdt. Hij fun geerde dit seizoen als assistent-trai ner, maar werd de laatste weken weer basiskracht, enerzijds vanwe ge de personele problemen, maar ook omdat de situatie erom vroeg. Van der Woerdt bleek vorige week tegen Rijsoord al een belangrijke schakel en ook zaterdag leverde hij een puike partij af Hij haalde nog een bal van de doellijn, maar bleek vooral in de coaching van grote waarde. Wellicht kan Comé Schilperoort - ook zo'n belangrijke ervaren kracht - de rol van Van der Woerdt ko mend seizoen achterin overnemen. Schilperoort is nu nog de architect op het middenveld, maar hij zou ook prima van achteruit kunnen spelen. Het zou het ook het voetbal van achteruit ten goede komen, want daar ontbrak het deze compe titie ook nog wel eens aan. Kloetinge-LRC 1-0 (0-0). 68. Mark Schuit 1-0. Scheidsrechter: Y. Kayis (Rotterdam). Gele kaart: Arjan van der Smissen, Etienne Mallie, Maarten van Rosevelt (ailen Kloetinge). Aantal toe schouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smissen, Maarten van Rosevelt; Corné Schilperoort, Jaap Esser, Mark Schuit (90. Roy Mulder), Daan Esser; Etienne Mallie (89. Bart Deprez) en Ing- mar Quist. door Michiel Bouwman halsteren - Daar stond hij dan, leunend tegen de dug-out met zijn zonnebril op. Aad van der Meer, trainer van Vosmeer. Donkerblauw colbert, spijkerbroek en bruine schoenen. Nog vijf minuten op de klok. Af en toe riep hij een naam, zonder er verder een boodschap aan te verbinden. Hij drentelde wat langs de lijn en toen was Hal- steren-Vosmeer afgelopen. 0-0. Ge noeg voor het kampioenschap in de vierde klasse B. „Moet je kijken", zei Van der Meer na afloop, knikkend naar de fees tende spelersgroep. „Daar doe je het toch voor? Mijn seizoen is ge slaagd, al heb ik er wel honderd in plaats van één grijze haren bij ge kregen." Waarschijnlijk geldt dat voor heel Vosmeer, gezien de situatie vlak voor tijd. In de wetenschap dat al leen winst genoeg was om een be slissingswedstrijd af te dingen, stuurde Halsteren alles en iedereen mee naar voren bij een indraaien de vrije trap. „Het was een romme lige situatie", blikte Vos meer-keeper Ibrahim El Jilali terug. „Die bal werd doorgekopt en kwam op vijf meter voor het doel voor de voeten van een speler van Halsteren terecht. Die kon zo schie ten." El Jilali zal zich dat moment ge voeld hebben als een schietschijf, maar met een puike reflex voor kwam hij een Halsterens feestje. „Ik concentreerde me op de bal en gelukkig kwam hij in mijn goede hoek." Aan de zijlijn stierf Van der Meer duizend doden. „Ik zei het nog van te voren: jongens, dat gaat fout achterin. Ie ziet zoiets aanko men. Dan zijn ze helemaal in een roes en vergeten ze het centrum te verdedigen. Gelukkig ging-ie er niet in." Het was één van de spannende mo menten in de kampioenswedstrijd. Rachid Bouhoudane (twee keer) en Abderrahim El Fadili waren ook dicht bij een treffer, evenals Yannick Jansen en Alwin de Nijs (Halsteren), maar gescoord werd er niet. Bovendien was aan het spel ook niet af te zien dat er twee kam pioenskandidaten aan het voetbal len waren. Of juist wel? Vosmeer stond duidelijk onder hoogspan ning en voetbalde niet zoals het wilde, of in ieder geval niet zoals het kan voetballen. „Het ging niet helemaal lekker", erkende El Jilali. „We wilden binnen twintig minu ten scoren, maar toen zagen we dat ze één-op-één speelden. Daardoor was het lastig voetballen voor ons." Van der Meer zag het vanaf de kant met lede ogen aan. „Als we volgende week weer tegen ze (Hal steren) zouden spelen en er stond niets op het spel, dan tikten we ze weg. Nu was de spanning heel hoog." Met een voorsprong van drie pun ten op Halsteren promoveert Vos meer naar de derde klasse. Zeker in de wetenschap dat de ploeg vier punten in mindering kreeg na de ongeregeldheden tegen Kogelvan gers, is dat een knappe prestatie. Maar volgens Van der Meer is het niet alleen een sportief kampioen schap. Er zijn monden gesnoerd. „Iedereen denkt en sommigen zeg gen het ook: oh, een Marokkanen- team. Dat zijn van die kutgastjes. Maar met dit kampioenschap heb ben we het laten zien." „In deze klasse zitten maar drie, vier goede teams. Daar moet je de punten van pakken en dat hebben we gedaan", zei El Jilali. „Of het kampioenschap verdiend is? Aan de ene kant wel, aan de andere kant niet. We hebben een leuk team, een hechte groep en doen veel dingen samen buiten het veld, maar de trainingsopkomst is vaak dramatisch." Het is iets wat moet veranderen als Vosmeer volgend jaar een niveau hoger speelt. Bovendien levert de ploeg dertig doelpunten in: Rachid Bouhoudane verkast namelijk naar het zondagteam van Halsteren, dat in de tweede klasse speelt. „Ik wil nog hoger voetballen", verklaarde de spits zijn keuze. „En je moet stoppen op je hoogtepunt, hè. Dat deed ik drie jaar geleden ook bij Nieuw Borgvliet toen we kam pioen werden." Halsteren-Vosmeer 0-0. Scheidsrech ter: G.A.J. Twiss (Breda). Gele kaart: Dennis van der Avert, Ashwan Soerdba- lie, Niels de Groot en Yannick Jansen (Halsteren), Monaim El Bousaksaki (Vos meer). Aantal toeschouwers: 160. Rachid Bouhoudane staat met de schaal in zijn handen. De overige Vos meer-spelers vieren het feest mee. foto Johan van der Heijden BSBESSSaHaSHBESEK ebahoanam door Klaas Verspoor middelburg - Heinkenszand had lang uitzicht op dé nacompetitie, maar de ploeg bleef door een 2-2-gelijkspel tegen VCK met lege handen achter. Yerseke won met 7-0 bij SKNWK, Kapelle klopte Spui met 3-1 en Colijnsplaatse Boys zwaaide de derde klasse A uit met een 1-1-gelijkspel tegen Nieuw- land. Heinkenszand-VCK 2-2: Hein kenszand leidde tot de 88e minuut met 2-0, maar verspeelde daarna alsnog de overwinning én de der- de-periodetitel! De kater was dan ook enorm in Heinkenszand. Na een assist van Rens Baas stiftte Maarten Griep de thuisploeg voor rust naar een t-o-voorsprong. Griep maakte na rust op aangeven van Martijn Simonse ook de 2-0. Via Simonse kreeg Heinkenszand daarna een grote kans op de 3-0, maar aan de andere kant redde Ste fan Meulpolder ook prima op een VCK-inzet. Stefan Wielemaker zette in de 88e minuut zijn voet als laatste tegen een voorzet: 2-1. Daama werd het spannend. VCK-speler Bouwen Le- gemate werd in de 92e minuut met direct rood van het veld ge stuurd. In ondertal sleepte VCK eert belangrijk punt uit het vuur, waarmee de nacompetitie veiligge steld werd. Meulpolder redde in eerste instantie op een kopbal van Erik Goudt, maar in de rebound dompelde Ronald Ovaa Heinkens zand in rouw. SKNWK-Yerseke 0-7: Yerseke draaide zich in Nieuwerkerk lekker warm voor de nacompetitie. SKNWK, dat nog speelde tegen de gradatie, leek het geloof in eigen kunnen al vooraf te hebben verlo ren. Het werd de middag van Ar jen de Koeijer, die vier keer scoor de en ook nog een assist verzorg de. In de achttiende minuut schoot hij Yerseke naar de 0-1 en via Rody Bakker werd het in de 24e minuut al 0-2. Voor rust tilden De Koeijer en Bart van Steveninck de score al naar 0-4. Na de pauze soleerde De Koeijer Yerseke naar de 0-5 en tikte Niels Poleij op aan geven van de uitblinker de 0-6 bin nen. Na een steekpass van Poleij maakte De Koeijer er in de 72e mi nuut ook nog 0-7 van. SKNWK degradeert, Yerseke gaat nu de confrontatie aan met The Gunners uit Breda. Kapelle-Spui 3-1: Johan Meul- broek schoot Spui in de negentien de minuut naar een o-t-voor- sprong. Kapelle kreeg acht minu ten later, omdat Hans Tolhoek werd vastgehouden, een straf schop. Jeroen Bottinga keerde de strafschop van Robin Boogaard. Na rust zette het windvoordeel Ka pelle op het juiste spoor. In de 57e minuut bediende Raymond Rib- bink Tolhoek, die met een lob over Bottinga scoorde. Een kwartier voor tijd bezorgde Lodewijk Vogel zang uit een vrije trap van Jon Her- selman de bal bij Robin Boogaard, die de bal maar voor het intikken had: 2-1. In de slotminuut kopte Herselman uit een corner van Rob Oostrom, en na mistasten van Bot tinga, ook nog de 3-1 binnen. Nieuwland-Colijnsplaatse Boys 1-1: Nieuwland kwam in de 21e mi nuut op voorsprong. Corné van Belzen onderbrak de Colijnsplaat se opbouw en Joey van Belzen zet te de thuisploeg op 1-0. Daarna ver zuimde Nieuwland zowel voor als na rust om de score uit te bouwen. In de 79e minuut kreeg de ploeg het deksel op de neus. Uit een cor ner van Robbert-Jan van de Ge- nuchte kopte Pascal Hoogerheide de gelijkmaker binnen. Domburg-Veere 1-1: Christiaan Wisse 1-0, Guido den Dikken 1-1. De Meeuwen-DFS 1-0: Vincenzo Lorel- lo 1-0. oostkapelle - De vrouwen van Oostkapelle hebben zaterdag de eerste nacompetitiewedstrijd om een plek in de topklasse met 1-2 verloren van het Groningse Oran je Nassau. Het verschil tussen de nummer twee van de eerste klas se, die thuis speelde, en de num mer elf van de hoofdklasse was miniem. Aruni Slagter opende halverwege de eerste helft de score uit een vrije trap van twintig meter: 0-1. Na rust pakte Oostkapelle de draad goed op. Een vlammend schot van Shamila Hamers eindig de op de deklat. Anne Lavooij kreeg de bal er uit de rebound ook niet in. Later zorgde Marieke Kwast wel voor de gelijkmaker. Invalster Stephanie Heijenga zette de 1-2 op het scorebord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45