Kloetinge viert lijfsbehoud 301 sport Goes wint bij afscheid Braafhart Rillandia zit op slotdag alles mee Kruiningen na winst in nacompetitie Hoofdklasser Kloetinge wint op de slotdag van de competitie met 1-0 van LRC en ontloopt hierdoor de nacompetitie. Goes-Terneuzen maandag 16 mei 2011 door Aector Dooms LIJFSBEHOUD Kloetinge kreeg dit seizoen maar liefst 52 gele kaarten in de hoofdklasse. terneuzen - De drie Zeeuwse voet balploegen hebben gisteren de competitie in de tweede klasse E met winst afgesloten. Bij Goes, dat met t-o won bij EBOH, werd Yves Nyemb matchwinnaar. EBOH-Goes o-i: Beide ploegen slaagden in hun opzet: het vermij den van gele kaarten en het voorko men van blessures. Zodoende kun nen ze zich zorgenvrij gaan richten op de nacompetitie voor promotie naar de eerste klasse. De gezapige partij verdiende geen winnaar, maar Goes pakte in de slotminuten toch nog drie punten dankzij een goal van Yves Nyemb. De veertigjarige Shannon Braaf- hart kreeg een publiekswissel bij Goes. De verdediger nam afscheid. Aardenburg-Dubbeldam 4-2: De Zeeuws-Vlamingen troffen met Dubbeldam een zwakke tegenstan der. Bij de rust leidde Aardenburg met 3-0 door treffers van Steven de Croock, Bart van den Hemel en Quinten de Muer. In de tweede helft maakte De Croock zijn twee de treffer: 4-0. In de slotfase deed Dubbeldam nog iets terug via Sven Koster en Rory Willemstein: 4-2. RKSV RCD-Terneuzen 3-4: Domi: nique Verlinde zette kampioen Ter- neuzen voor rust in zijn eentje op een o-2-voorsprong. Na rust maak te Robin Hartenbol de aansluitings treffer, waarna Tom Janssen verant woordelijk was voor de 1-3. Leon de Kievit zorgde voor de 2-3, waar na Roel Alberti de 2-4 liet aanteke nen. Sven van der Geer bepaalde de eindstand op 3-4. Het ingelaste voetbalduel Goes-Ter neuzen is verplaatst van morgen naar donderdag. De wedstrijd be gint om 19.30 uur op sportpark Het Schenge. De winnaar mag tegen Nemelaer of RKDSV spelen om één plaats in de landelijke beker. door Jan Dagevos kloetinge - De champagne vloei de zaterdag rijkelijk op het Wesselo- park. Kloetinge vierde het lijfsbe houd in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal als een titel. „Zo voelt het ook", zei trainer Cees Houtepen na afloop. De oefenmeester haalde opgelucht adem. Zijn ploeg versloeg op de slotdag van de competitie LRC met 1-0 en dat was voldoende om het verblijf op het een na hoogste ama teurniveau met een jaar te verlen gen. Kloetinge had zaterdag nog één punt nodig, maar het werden er drie dankzij een prachtige treffer van Mark Schuit na een al even mooie steekpass van Corné Schil- peroort. „Het is een knappe presta tie voor zo'n jonge ploeg als wij", zei Houtepen. „We hebben veel progressie geboekt en kunnen de komende jaren nog meer vooruit gang boeken." De prestatie van Kloetinge kwam deze jaargang niet zonder slag of stoot tot stand. De eerste competi tiehelft verliep uiterst moeizaam en naarmate het seizoen verstreek, verdwenen steeds meer spelers uit de selectie. Mervin Niemantsver- driet werd na een conflict wegge stuurd, terwijl daarna ook Ad van Meel, Abdullah Asian en Roniël Uranie afhaakten. De vervangers kwamen uiteindelijk uit eigen kring. Tal van A-junioren (Roy Mul der, Bart Deprez en Justin Le Con té) werden vervroegd doorgescho ven. „Die jongens bleken te passen binnen de cultuur van de club", merkte Houtepen zaterdag op. „Het saamhorigheidsgevoel werd er beter op. Het heeft me in elk ge val tot het inzicht gebracht dat we bij het aantrekken van spelers nog meer op de karakters moeten let ten. Talent is belangrijk, maar het gaat er ook om of iemand bij een club als Kloetinge past." De vier nieuwe spelers die Kloetin ge inmiddels heeft vastgelegd (Mats Willemse, Jacco de Gast, Jer- fy Booy en Rogier Veenstra) pas sen volgens de trainer prima bin nen de sociale bedrijfscultuur van de Bevelandse dub. Met het aan trekken van het kwartet hoopt Houtepen bovendien het scorend door Tom Vennink middelburg - Rillandia heeft zich in de derde klasse B op het nipper tje geplaatst voor de nacompetitie. Dankzij een 3-4-zege op FSV ver diende de zaterdagclub de derde- periodetitel. In het Zeeuwse onder onsje om die periodetitel verspeel de WHS zijn kansen bij The Gun ners (5-1-nederlaag) en was Tholen- se Boys kansloos na verlies tegen Seolto (2-4). The Gunners-WHS 5-1: WHS moest winnen om zich te plaatsen voor de nacompetitie, maar stond al snel met de rug tegen de muur. Michael van Gastel en Thom van Riel zorgden voor de 1-0 en 2-0. De ploeg uit Sint-Annaland vocht zich terug via een goal van Arvin de Witte en leek op weg naar de gelijk maker. Ondanks een reeks kansen bleef die uit en beslisten Thom van Riel, Michael van Gastel en Richard Uitzinger de wedstrijd in het voor deel van The Gunners. Smerdiek-Noad'67 1-0: Bij winst op hekkensluiter Smerdiek zou Noad'67 zich plaatsten voor de na competitie. Maar het degraderende Smerdiek wist voor de vierde keer op rij een thuisduel te winnen. Die zege kreeg pas in de slotminuten vorm. Andreas Vroegop ontfutsel de de bal van een Thoolse verdedi ger en legde die klaar voor Bart Stoutjesdijk, die de 1-0 maakte. FSV-Rillandia 3-4: Doordat de con currentie punten liet liggen, had Rillandia een levensgrote kans op de periodetitel. Maar het ging moei zaam tegen FSV, dat moest winnen om degradatie te ontlopen. Bij rust stond het gelijk na de 1-0 van Janko Raaij makers en de 1-1 van Marco Minnaard. Arjan Koopmans en Is- mael Yenilmez scoorden voor Ril landia. Edward de Rooij en Wiebe de Kok deden dat voor de Braban ders. Uiteindelijk schoot Adriaan van de Plasse Rillandia naar de na competitie. En dat terwijl de ploeg enkele maanden terug nog streed vermogen van zijn ploeg te verho gen. „Dat heeft ons deze competitie wel parten gespeeld", stelde hij. Kloetin ge maakte in 26 wedstrijden slechts 31 doelpunten. Topscorer werd Ing- mar Quist met negen doelpunten. „Mats Willemse (afkomstig van Bruse Boys) is een jongen die nu meestal goed is voor zeven, acht doelpunten. Jerfy Booy is ook ie mand die een doelpunt kan ma ken. Hij komt natuurlijk vanuit de derde klasse en zal zich best moe ten aanpassen, maar ik acht hem wel in staat om de stap te maken. Verder hebben we Ingmar ook nog. Hij heeft er dit seizoen al heel wat gemaakt en er zit nog steeds groei bij hem in." Op termijn wil Houtepen met Kloetinge uitgroeien tot een stabie- tegen directe degradatie. VCK is de eerste tegenstander van Rillandia. SVG-Krabbendijke 2-1: Krabben- dijke nam na een half uur de lei ding in het middenmootduel door een snelle counter, afgerond door Elco Jansen. De nipte voorsprong overleefde de eerste helft, maar werd na rust van het bord geveegd. SVG speelde zijn angel Jack Gitz uit. Hij maakte niet veel later ook de winnende goal uit een vrije trap. Tholense Boys-Seolto 2-4: Voor beide ploegen stond er een plek in de nacompetitie op het spel. Tho lense Boys ging goed mee met Seol to, maar was voorin veel minder ef fectief Zo benutten Patrick de Klerk en Jaap van Dam de spaarza me kansen van Seolto, terwijl Ar jan van Dijke een strafschop voor de Boys miste. Seolto stootte door naar 0-4 via counters van Patrick de Klerk en Danny Potters. In bles suretijd kopte Niels Hopmans nog de 1-4 binnen en scoorde Ronnie de Graaf de betekenisloze 2-4. middelburg - Halsteren, Zierikzee én Kruiningen gaan in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal de nacompetitie in. Kruiningen had voldoende aan een 5-2-zege op Brouwershaven, waarmee de mon sterscore van SPS op Chrislandia (9-1) aan waarde inboette. Brouwershaven-Kruiningen 2-5: Boyd Poulus schoot de thuisploeg naar de 1-0, maar vlak voor rust trok Wesley Buur de stand gelijk. Na een handsbal van Jack van de Velde kreeg 'Brouw' na rust een strafschop. Poulus scoorde in twee de instantie. Glodie "Kunuanina maakte na 61 minuten de 2-2 en daarna nam Kruiningen het heft in handen. Uit een vrije trap van Ku nuanina zorgde Buur voor de 2-3. Via A-junior Matthijs van Liere en Edwin van Houte werd het 2-5. SPS-Chrislandia 9-1: Chrislandia kwam in de openingsminuut via Martijn de Jong nog wel op 0-1, maar twee minuten later was het via Willem Bevelander al 1-1. Leo nard Quist en Jorn Elenbaas hiel pen SPS aan een 3-1-voorsprong. Daarna werd Chrislandia - door twee rode kaarten - gereduceerd tot negen man. SPS liep door goals van Johan Uijl, Willem Bevelander en Jan-Pieter Bevelander uit tot 6-1. In de slotfase van de eerste helft verliet Bevelander geblesseerd het veld. De tweede helft kon als een 'draak' bestempeld worden. Ra mon Voshol, Elenbaas en Stefan Bogers scoorden nog voor SPS. Vrederust-Zierikzee 1-5: Frank van der Helm 0-1, 0-2 en 1-4, Arjan Boeij- kens 1-2, Martijn van Grunsven 1-3, Björn Boot 1-5. Mevo-WIK'57 3-3: Jeffrey van Kooten 0-1, Bart Boot 0-2, Daniël Lodders 1-2 en 3-2, Robbert Roggeband 2-2, Rick Bevelander 3-3. -- - Mark Schuit (rechts) schiet de 1-0 binnen in het duel met LRC. Op de achtergrond kijkt Ingmar Quist mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44