er geen tijd om na te denken zeeland 115 Bram van Overbeeke na 40 jaar weg als dirigent bij Veere's Genoegen Rampmuseum genomineerde leukste uitje' Viool en clavecimbel Auf Wiener Art Rommelmarkt voor Terre des Hommes Dronkeman rijdt na aanrijding door maandag 16 mei 2011 mmmamm^ss^3^ism^ss^mss!^^sm«s^iasis3smeg!sase^mi Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst wtmseamsm^/ssmsgmwsmmBz kssk motssmeiTftrnsmmm ouwerkerk - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk maakt kans op de titel: 'Leukste Uitje van Zee land", in een wedstrijd van de ANWB. De afgelopen maand kon den ANWB leden hun leukste uitje aanmelden en daar hebben duizenden leden gehoor aan gege ven. Zij meldden samen zo'n 6000 uitjes aan, waaronder ook het Wa tersnoodmuseum. Dankzij die aan meldingen staat het Watersnood museum in de top 12 van Zeeland. Als het museum voor 30 mei ge noeg stemmen krijgt, kan het door voor de titel: Leukste Uitje van Nederland. Er kan tot en met 29 mei gestemd worden via: i www.anwb.nl/landvananwb veere - Het was met een dubbel gevoel dat de muzikanten van Veere's Genoegen zaterdagavond in de Grote Kerk aan hun jubi leumconcert begonnen. De viering van het negentigjarig bestaan van de muziekverening was tevens het afscheidsconcert van dirigent Bram van Overbeeke. Sinds 1971 was hij dirigent in Veere. Na veertig jaar draagt hij het stokje letterlijk over. Kees Nijs- se zal voortaan de maat slaan. De verbondenheid tussen Van Overbeeke en Veere's Genoeg gaat nog verder terug dan de vroege ja ren zeventig. Eind 1964 begon hij al met het opleiden van de jeugd. Op zijn 26e werd Van Overbeeke dirigent van het fanfareorkest. In het 'Muzikkrantje' van de vereni ging blikt Van Overbeeke terug op veertig jaar dirigentschap. Over de beginjaren schrijft hij in het vereni gingsblad: „Opvallend was het gro te aantal meisjes en vrouwen in het orkest. Zij vormden ongeveer negentig procent van de muzikan ten. Daar kwam nogal wat manne lijk publiek op af tijdens onze op tredens." Volgens de scheidend di rigent is de saamhorigheid en on derlinge band altijd een belangrijk kenmerk van de muziekvereniging geweest. Zaterdag speelde Veere's Genoe THOLEN De sichting Anthonie Keldermans Concerten, die de sfeerrijke hal van het voormalige stadhuis in Tholen regematig met mooie klan ken doet vullen, heeft de Belgens Thymen Wehlburg en Bart Rodyns uitgenodigd voor een concert op za terdag 21 mei. Op barokviool en clavecimbel zul len de Belgen muziek 'Auf Wiener Art' ten gehore brengen in werken van Johann Jakob Froberger, Jo- hann Heinrich Schmeltzer, Vivaldi en Bach. Het concert vangt aan om 20.15 uur. 's-H' HENDRIKSKINDEREN Ontwikkelingsorganisatie Terre des Hommes houdt zaterdag 21 mei de jaarlijkse rommelmarkt op het plein bij de kerk in 's-Heer Hen drikskinderen. Behalve kramen met boeken, huishoudelijke artike len, meubels en planten, zijn er ook spullen te koop uit de Terre des Hommeswinkel in Goes. Kinde ren kunnen spelletjes doen of een ritje maken met ponykar. De markt duurt van 9.30 tot 13.00 uur. Om 10.30 begint een veiling bij op bod van de mooiste spullen. GOES Een 41-jarige automobilist uit de ge meente Borsele is zondagochtend vroeg doorgereden nadat hij op de Koepoort in Goes een 21-jarige au tomobiliste uit Heinkenszand had aangereden. Het ongedeerde slacht offer waarschuwde de politie met een duidelijk signalement. De poli tie trof de veroorzaker in de bin nenstad van Goes aan. Uit de blaast- est bleek dat de man te veel gedron ken had. Hij kreeg een proces ver baal en een rijverbod. gen samen met Philharmonie 50+ en een combinatie van Oefening en Uitspanning uit Kattendijke en De Echo uit Wilhelminadorp, mu ziekgezelschappen die ook onder muzikale leiding van Van Over beeke staan. Veere's Genoegen nam zaterdag weliswaar afscheid van de dirigent Bram van Overbeeke, maar niet van de muzikant. „Na 48 jaar lief en leed in Veere's Genoegen ligt deze vereniging mij zodanig na aan het hart, dat ik niet echt af scheid wil nemen. Daarom ga ik, na een kort intermezzo, verder als muzikant op een plaats wat meer in de luwte." Uit het exploot dd. 11-05-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Elisabet Maas, wonend te Sint Maartensdijk, gemeente Tholen, aan Adolf Gerardus Adrianus Rutten, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daar buiten, is betekend het namens requir- ante opgemaakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de rechtbank Middelburg, waarbij tevens is aangezegd dat gere- quireerde via een advocaat uiterlijk 31- 08-2011 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daar toe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl wt.oom&t manswei uf fcboat Het makkelijkst is het als je met een boompje aan boord van de Jan van Engelenburg gehesen wordt. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41