381 sport HWP strandt in het zicht van Wel titel voor Sasse reserves LAATSTE RONDE SCHAAKCOMPETITIE Een incourante regel voorkomt dat de schakers van Het Witte Paard promoveren naar de meesterklasse. De Sas- De partij tussen Koen Leenhouts senaren eindigen precies gelijk met Stukkenjagers. ruim zes UUr. uenhouts won. Erwin Mesu sprint naar tweede plaats Marleen Willeboordse strandt in herkansing Marius Besuyen snel in Leiden Kerkhove verrast en haalt hoofdschema Judoka Riddersma oppermachtig Jeugd X-terme in de prijzen Arjan Beije tweede in Raalte Verwondingen motorcrosser vallen mee maandag 16 mei 2011 6 1#1 1 1 (HWP) en Wim Heemskerk (LSC) duur- MIDDELBURG - De reserves van Het Wine Paard hebben het kampioen schap binnengehaald in de derde klasse van de landelijke schaakcom petitie. De ploeg kwam niet in pro blemen tegen Goes. Voor Landau viel het doek. De Axelaars spelen volgend seizoen weer in de Zeeuw se hoofdklasse. HWP 2-Goes 5-3: HWP 2 had ge noeg aan een handvol bordpun- ten, maar door de zege was er geen enkele twijfel meer. Goes hielp een handje door met slechts zeven spelers op te komen dagen. Fabian Hulpia weerlegde vervol gens het offerwerk van Joey van de Braak, waarna Frederic Ver- duijn een zege boekte op Goes' kopman Joey Grochal. Sliedrecht-Souburg 4,5-3,5: Sou burg begon niet scherp aan de strijd om de tweede stek. Henrik Westerweele verslikte zich en ging mat. Daarna verloor Jeroen Hek huis kansloos. Hierdoor bleef Sou burg achter de feiten aanlopen. Terneuzen-Krimpen a/d IJssel 4-4: Beide teams eindigen in de middenmoot. Zuur voor Quinten Ducarmon was dat hij zijn hon- derdprocentscore niet kon handha ven. Matthieu Freeke kwam wel tot winst, net als Kurt van Coppe- nolle en Albert-Jan Breukelman. HWP 3-Moerkapelle 4-4: Tegen het al gedegradeerde Moerkapelle kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet verder dan een gelijkspel. Maarten de Vleeschauwer en Etienne van Leeuwen wonnen makkelijk maar daarna moest HWP inleveren. Landau Axel-De Drie Torens 2,5-5,5: Bij een overwinning zou den de Axelaars handhaving heb ben afgedwongen, maar dat zat er niet in. Al snel stond de ploeg ach ter doordat Wim Versporten ver loor. Toen Janco Dees en Bart Verg ouwen ook verloren leek het niet meer goed te komen. Nadat Ste- faan Deman door zijn tijd was ge gaan was het ook tijd voor de Axel aars. Volgend jaar is Landau weer actiefin de Zeeuwse hoofdklasse. BEILEN - Erwin Mesu uit Middel burg eindigde bij skeelerwedstrij den in Beilen een fraaie tweede plaats in de A-klasse. Zijn jongere broer Niels Mesu was bij een van de ontsnappingen be trokken, maar de wedstrijd eindig de in een massasprint. Daarin was Ingmar Berga net iets sneller dan Erwin Mesu. Derde werd Karlo Timmerman. Het Habovo-team van de broers Mesu won het ploe- genklassement. Bij de beloften werd Antwan Tol- hoek uit Yerseke tweede. In de sprint met zes was Christiaan van den Berg het snelst. Nu beide Mesu's hebben aange toond in goede vorm te zijn, ma ken zij zich op voor goede klasse ringen komend weekeinde. Vrij dag bij een landelijke baanwed- strijd in Goes en zaterdag in een marathon in Yerseke. LONDEN Judoka Marleen Willeboordse is za terdag tijdens het B-toernooi van Londen uitgeschakeld in de eerste ronde van de herkansingen. De voormalige Vlissingse verloor daar in van de Engelse Faith Pitman. Willeboordse (-63) was naar de her kansingen verwezen na een diskwa lificatie in de tweede ronde. Ze greep naar de been van haar oppo- nente, wat sinds 2010 niet mag. LEIDEN Marius Besuyen uit Sint Laurens was op dreef in de marathon van Leiden. De atleet eindigde als 17e in een tijd van 3.01.41. De derde plaats bij de mannen 40+ was zijn deel. John Guequièrre uit Middelburg (59) finishte in 3.32.15 en werd 11e in de categorie 50+. Rian Flikweert uit Middelburg werd tweede bij de vrouwen 45+ in 3.42.32. BRESCIA Tennisster Lesley Kerkhove mag meedoen aan het 25.000 dollartoer- nooi van Brescia. De negentienjari ge Zierikzeese sloeg zich in Italië door de twee kwalificatierondes heen. De nummer 561 van de wereld was gisteren in de beslissende partij veel te sterk voor de Italiaanse Evelyn Mayr, die 391e staat Het werd 6-16-1 voor de Zeeuwse. MIERLO Judoka Sjors Riddersma (S.I. de Kor te) heeft in Mierlo de zestiende edi tie van het Houvasttoernooi op zijn naam geschreven. De Middel burger (16) kwam voor het eerst uit in de klasse -90 kilo bij de senio ren. Hij wist alle vijf partijen te be slissen met ippon. Marijntje Bas ting (ss Delta) greep bij de senio ren net naast een gouden plak. APELDOORN Jeugdleden van mountainbikevere niging X-treme reden zaterdag in de prijzen bij de Stappenbelt Rabo bank Trophy in Apeldoorn. Shirin van Anrooy, Dies Moeleker, Mick van Dijke, Tim van Dijke, Em ma Verloop, Joppe de Vries, Aimee Schoe, Didi de Vries en Erik Boer eindigden op het podium. Een dag later werden Milan Vader vijfde en Margurita de Neve derde. RAALTE Arjan Beije is tweede geworden in de halve marathon van Raalte. De atleet van Delta Sport noteerde een tijd van 1.17.55. Bij de mannen 40+ waren er ereplaatsen voor zijn club genoten Bart Verkaart, Ludolf Re- ijntjes, Robert Kraaijenbrink en Jo hn Kommer. Op de 10 kilometer fi nishten Edith Margadant en Joke de Koster in de frontlinies. ZOUTELANDE - Bij de strandcross in Zoutelande is zaterdagavond een motorcrosser geraakt. Er werd ge vreesd voor ernstig letsel maar ach teraf bleken de verwondingen mee te vallen. Daan Groeneweg uit Oud-Beijer- land kwam in de laatste ronde van de tweede halve finale solo's onge lukkig ten val en liep daarbij ruglet sel op. Omdat het ongeluk op het strand gebeurde en de ziekenwagen hem niet kon bereiken, werd een trau mahelikopter ingezet. De beman ning van de helikopter verleende eerste hulp, waarna de Zuid-Hol- landse crosser uiteindelijk toch per ziekenauto naar het ziekenhuis in Antwerpen werd vervoerd. Daar bleken de verwondingen van Groeneweg mee te vallen. Hij kon niet veel later met spierpijn terug naar huis. Paul Motwani (links) en Gunter Deleijn in actie namens Het Witte Paard tegen LSG 2. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38