361 sport Philippine passeert op eigen veld kaap van honderd goals Rapide weerstaat druk Drive geeft titel uit handen IJzendijke naar finale De hockeyers van Rapide en Olympia komen in de com petitie niet tot winst. Bij de vrouwen lukt dit Vlissingen wel, terwijl Rapide gelijkspeelt. Terneuzen kan nog eens winnen maandag 16 mei 2011 door Eddy van der Hooft terneuzen - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal moest IJ- zendijke op de laatste speeldag nog een nederlaag incasseren in de thuiswedstrijd tegen Hulster- loo: 1-2. Philippine zorgde er voor met een goed gevoel de nacompeti- tie in te gaan door Corn Boys met 3-1 te verslaan. Het streektreffen tussen Terhole en Vogelwaarde eindigde in een 0-7-zege voor Vo gelwaarde. IJzendijke-Hulsterloo 1-2: IJzen- dijke begon nog wel aardig aan de wedstrijd tegen Hulsterloo, maar ondervond later de naweeën van het kampioensfeest. Mario Ver- meirssen opende in de eerste helft voor de bezoekers de score, waar na Lodewijk van Keeken de rust stand op 1-1 bepaalde. In de tweede helft trof Mario Ver- meirssen opnieuw doel voor Hul sterloo. Dit keer kon IJzendijke niet de kracht vinden om nog te rug te komen: 1-2. Philippine-Corn Boys 3-1: Het was beide ploegen er vooral om te doen om ongeschonden aan de na- competitie te beginnen en daarom werd de wedstrijd nooit op het scherp van de snede uitgevochten. Philippine lag voortdurend boven en kwam voor de rust ook ver diend op 1-0 door een doelpunt van Patrick van Leeuwen, de hon derdste treffer van de thuisclub dit seizoen. Timmy Goossens zorgde na de her vatting voor 2-0 en schoot in de laatste minuut nog eens raak, na dat Pascal Wedage de stand naar 2-1 had gekopt. Schoondijke-Hoofdplaat 2-0: Schoondijke had op zich weinig te stellen met Hoofdplaat, maar maakte het zich onnodig moeilijk door een groot aantal mogelijkhe den onbenut te laten. Reint Riss- eeuw opende in de tiende minuut de score en daarna duurde het tot één minuut voor tijd voordat Ilyaz Yavuz de wedstrijd definitief in het slot gooide: 2-0. Graauw-Groede 1-1: Groede was voor de rust de betere ploeg en kwam na drie minuten spelen ook verdiend op 0-1 door een doel punt van Ralf Kramer. Na de her vatting tapte Graauw uit een an der vaatje en werd het weer gelijk door John van Boven. Met de 1-1-tussenstand bleken beide ploe gen daarna heel goed te kunnen le ven. SDO'63-Sluis 4-4: SDO'63 leek lan ge tijd op weg naar een gemakke lijk zege, maar liet zich in het laat ste kwartier toch nog twee punten afsnoepen. In de eerste helft dre ven Ruud van Driessche (twee keet) en Leon Lambert de score op naar 3-0 en kort na de hervat ting werd het ook nog 4-1 door Dominique de Koning nadat Den nis Ide voor de bezoekers tegen had gescoord. |ohn Meijler blies wedstrijd in de slotfase uit een strafschop nieuw leven in, waarna Coen Quaak met twee treffers voor een 4-4-eind- stand zorgde. Terhole-Vogelwaarde 0-7: Het streekduel, dat in Boschkapelle werd afgewerkt, was voor de rust al beslist. Vogelwaarde liep toen uit naar 0-5 door doelpunten van David Smits (2x), Artjan Lambert (2x) en Wim Delaere. In de twee de helft voegden David Smits en Dennis van Passel (uit een straf schop) daar nog twee treffers aan toe. Het doelpunt van Van Passel was de honderste tegentreffer van Terhole dit seizoen. Volharding-Koewacht 1-3: Koe wacht opende in de eerste helft de score door een doelpunt van Bart van Remortele en legde daarmee de basis voor de uiteindelijke 1-3-zege. In de tweede helft werd het 0-2 door Rudy Govaert, 1-2 door Jeroen Goedhart en 1-3 door Wout Rozeijn. ZEEUWS HOCKEY Edwin Buijs schiet de bal weg voordat een aanvaller van Tempo erbij kan komen. Olympia zou het competitieduel met de Brabanders met 5-2 verliezen. foto Peter Nicolai ijzendijke - De voetbalsters van IJ zendijke zitten in de bekerfinale van het district zuid I. De halve fi nale tussen IJzendijke en Stedoco eindigde zaterdag in 1-x, maar de ploeg van Nico Aerssens plaatste zich voor de eindstrijd door de strafschoppen beter te nemen. Ky- lie van de Velde scoorde de beslis sende penalty. De zaterdag-tweedeklassers maak ten er een aantrekkelijke wedstrijd van. Het spel golfde op en neer. Na een uur kwam de thuisploeg op 1-0 uit een fraai afstandsschot van Marjolein de Munck in de kruising. Even later kwam Stedoco langszij: 1-1. Daarna waren er wis selende kansen, maar er werd niet meer gescoord. IJzendijke won de strafschoppenserie met 4-3. In de finale speelt de ploeg tegen Neme- laer. De wedstrijd in Papendrecht begint zaterdag om 11.30 uur. door Henk van de Voorde SAS VAN CENT - Drive heeft het kampioenschap van Zeeland op de laatste speeldag uit handen ge geven ten faveure van De Schelde. De formatie uit Sas van Gent had al zes keer op rij gewonnen. In de slotwedstrijd thuis in de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone der by tegen het Terneuzense Animo, volstond dan ook een 4-2-overwin- ning. Animo wilde echter niet meewerken aan het Sasse kam pioensfeestje en won met 4-2. In de eerste partij was Kevin de Rooij uit Hoek vaster dan voorma lig fulltime tennisser Tim van Veld hoven: 2-6 5-7. Zijn jongere broer Kenny de Rooij was gewaagd aan Dylan Blackman. Er ontsponnen zich in een driesetter vele lange ral ly's, waarbij de jeugdige De Rooij uiteindelijk over de langste adem beschikte: 6-3 4-6 2-6. Op 3 was de technisch vaardige Donovan Black man duidelijk te sterk voor Bernd van Broekhoven: 6-2 6-2. In de vierde single verloor Duncan Blackman verrassend de eerste set met 6-4 van Coen Kayser, maar stelde vervolgens met 6-2 7-5 orde op zaken. Blackman was na het eerste bedrijf weer als vanouds op dreef met een goede service en een verraderlijke slice backhand. Beide dubbels gingen naar Animo. De gebroeders De Rooij klopten met 7-5 6-3 Tim van Veldhoven/Dylan Blackman. In het tweede dubbel startten René van Gassen en Wesley Raemdon- ck goed tegen de beide 4-spelers Van Broekhoven en Kayser, maar zakten vervolgens ver weg: 6-4 2-6 0-6. Doordat De Schelde weinig te stellen had met degradant Vogel vlucht prolongeren de Vlissingers hun titel. Het Clingse Game'78 ein digde in het linkerrijtje door MLTC in Middelburg met 5-1 te verslaan. Asoc uit Cadzand, dat al eerder het vege lijf had gered, be sloot de competitie met een 3-3-ge- lijkspel bij het gedegradeerde Yer- seke. In de eerste klasse (afdeling 0003) hadden de reserves van Game'78 de titelkansen tot de laatste speel dag in eigen hand. Dit team had net als Westerschouwen 22 pun ten verzameld, maar het onderling resultaat was in het voordeel van de grensdorpbewoners. De Clingenaren wonnen op de slotdag echter 'slechts' met 4-2 van Animo 2, terwijl de concurrent in Burgh-Haamstede geen fout maak te tegen Jacoba van Beieren dat en passant naar de tweede klasse de gradeert: 6-0. In de andere eerste klasse ging de titel zoals verwacht naar het Aardenburgse SJEF, met een marge van een punt op het Steense Smash. Beide formaties boekten de volle winst tegen de laagvliegers MLTC 2 en 't Halve Maantje. TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen boekten op de valreep alsnog een zege. In de slotwed strijd van het seizoen was de zon dag-tweedeklasser in Den Bosch met 0-3 te sterk voor Wilhelma. Tweede klasse: Wilhelmina-Terneu- zen 0-3 (0-0). Scoreverloop: Sylvana Tieleman 0-1, Manon de Rooy 0-2, Emi ly van Vooren 0-3. Vierde klasse: Steen-RSV 6-4 (3-1). Scoreverloop: 0-1, Melanie de Cock 1-1, Manon Bogaart (strafschop) 2-1, Arïelle Stolk 3-1, 3-2, Inez de Rechter 4-2, Arielle Stolk 5-2, 5-3, 5-4, Charla de Reus 6-4. Vijfde klasse: Axel-MOC'17 9-0 (3-0). Scoreverloop: Lies Gans 1-0 en 2-0, Linda van Meurs 3-0, e.d. 4-0, Ali cia Huijsman 5-0, 6-0 en 7-0, Kim- berley Boddaert 8-0, Linda van Meurs 9-0. Honïenisse-Hulsterioo 5-0 (4-0). Sco- reverioop: Naomi Schelfhout 1-0, Kelly van den Abeele 2-0 en 3-0, Anne Leeraert 4-0, Naomi Schelfhout 5-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36