sport 135 over van Weening iese muur Reizen in de nacht. Hoezo een rustdag? Stoner racet naar zege op circuit van Le Mans Boeljon derde in Portugees Open Wat doet Johnny? maandag 16 mei 2011 Het doel is bereikt. Met hangen en wurgen heb ik de eerste rustdag ge haald. Aan de ene kant ben ik op gelucht, omdat ik het ergste van die bronchitis achter de rug heb en nu kan uitkijken naar mooiere tijden. Aan de andere kant is het toch wel een teleurstelling, omdat je met heel andere verwachtingen en bedoelingen aan zo'n Giro be gint. Het was een goed weekeinde voor de ploeg. Zaterdag was Mirko Sel- vaggi mee in een lange ontsnap ping. Dat leverde mooie plaatjes op. Als klap op de vuurpijl won Romain Feillu het eindklassement in de Ronde van Picardië. Dat is een overwinning die er mag zijn. Matteo Carrara deed het gisteren ook meer dan uitstekend. Niet al leen- handhaafde hij zich aan de kop van het klassement, ook in de etappe naar de Etna reed hij goed. En Ajax is kampioen. Dat doet me zeker goed, want ik ben van jongs- af aan een fan. Net als m'n vader. Ik weet niet eens of Yerseke een Ajax- of Feyenoorddorp is, maar ik ben in elk geval voor die Am sterdammers. Het was ook hoog tijd dat ze weer eens kampioen werden. Ikzelf heb gisteren heel erg afge zien. Ik heb nog wel wat lavasteen tjes meegenomen, maar voor de rest kan die hele Etna me niet boeien. Een kale berg, meer is het eigenlijk niet. De eerste beklim ming ging het nog wel redelijk, maar in de tweede was het bijna niet te doen. Heel wat anders dan Contador dus. Hij heeft weer eens even laten zien dat hij echt de aller beste is. In de koers heb ik hem nog wel gezien, maar toen ik aan kwam was de huldiging bij wijze van spreken al achter de rug. Dat het niet zo lekker liep, heeft al les te maken met m'n huidige toe stand. Ik ben nog niet top. En ik had vrijdag natuurlijk veel gege ven. Ik denk dat ik toen dik vijftig kilometer in het rood heb gereden. We hebben straks een verplaat sing van zevenhonderd kilometer voor de boeg. Met het vliegtuig van Sicilië naar Pescara. Gekken werk eigenlijk, ook1 al is het mor gen een rustdag. We komen diep in de nacht aan. Hoezo een rust dag? De selectie bestond in die tijd bijna helemaal uit jongens uit de regio. Een goede en gezellige groep, maar het was wel alle maal een beetje te lief en te bescheiden. We hadden er toen zo'n jongen als Theo Janssen bij moeten hebben. Clubcoryfee Theo Pahlplatz verspeelde met FC Twente op de voorlaatste dag van het seizoen 73/74 de titel. Concur rent Feyenoord ging er mee aan de haal. In De Telegraaf. Joris is zeker een serieuze optie. Ik ken hem van het Nederlands elftal en denk dat hij met al zijn ervaring nog wel een grote bijdra ge kan leveren aan dit jonge elftal. Ajax-trainer Frank de Boer ziet de komst van internatio nal Joris Mathijsen naar Ajax wel zitten. In De Telegraaf. Dan wil ik top zijn, want het verhaal bij Oranje is gewoon nog niet af. Alleen met een hoofdprijs mag deze generatie Nederlandse spelers tevreden zijn. Mark van Bommel blijft in ieder geval tot en met het EK 2012 bij het Nederlands Elftal. In het AD. Ik zei tegen Clarence dat ik het een enorme eer vond om met hem in één elftal kampioen te worden. En dat hij niet alleen een grote speler is, maar ook een groot mens. Mark van Bommel over ploeggenoot Seedorf. In het AD. Zelf heb ik altijd alles gegeven, maar ik heb echt veel te weinig ge scoord, twaalf keer. Dat had ik me anders voorgenomen, sorry. Ruud van Nistelrooy tegen het Duitse Bild. Hij vertrekt de ze zomer bij HSV. Een blamage van jewelste. En dat land wil de Spelen houden? Ze kunnen nog niet eens een damtoernooi regelen. Johan Haijtink, voorzitter van de Nederlandse dambond- die het WK organiseert. Twee jaar geleden werd het WK in Brazilië vlak voor aanvang afgeblazen. In NRC Nee, met Van Gaal heb ik geen contact meer gehad. Hoeft ook niet. We hebben een succesvolle periode gekend en op een gegeven moment sluit je een hoofdstuk af. Prima. Zo gaan die dingen. Oranje-captain Mark van Bommel in het AD. de Etna. het sporttribunaal CAS een besluit over het beroep dat de UCI heeft ingediend tegen het feit dat de Spaanse bond de renner heeft vrij gesproken van het gebruik van clenbuterol. De Girorenners genieten vandaag van een rustdag. Langs de Adriati- foto Franck Faugere/AP sche kust trekt men daarna naar de Dolomieten en Alpen, waar vanaf vrijdag bijna louter bergrit ten op het programma staan. de Chinees die hij dit jaar al twee keer verslagen had. Na de 4-1-zege op Chen Qi was de opluchting bij onze oosterburen groot. Voor het eerst sinds 1969 (Eberhard Schöler) pakte een Duitser op het WK een medaille in het individue le toernooi. Maar er was ook opluchting bij de Chinezen. De hoge sprong die de anders zo stoïcijnse coach Liu Guo- liang (de kampioen van het WK van 1999 in Eindhoven) een ronde later maakte nadat Zhang Jike te gen Boll het beslissende punt ge maakt had, sprak boekdelen. In Rotterdam wisselden de Chine zen de ene gouden generatie in voor een volgende. De veelvoudig kampioenen Ma Lin (31) en Wang Liqin (32) zullen na hun voortijdi ge uitschakeling waarschijnlijk niet meer terugkeren. Het nieuwe tijdperk is voor winnaar Zhang Ji- I ke (23), nummer twee Wang Hao (27) bronzenmedaillewinnaar Ma I Long (22) en Xu Xin (21). Ook bij de vrouwen grepen jonge Chinesen de macht. Ding Ning (20) greep de titel en loste haar be lofte eindelijk in. Ze zit al sinds haar dertiende in de selectie. Num mer twee Li Xiaoxia is 23. En er staan nog tientallen talenten te wachten als er een gaatje in de Chi nese selectie te vullen valt le mans - Casey Stoner boekte in de Grote Prijs van Frankrijk een machtige zege in de MotoGP. De Australische motorcoureur reed de concurrentie op het circuit van Le Mans op grote achterstand. Hij profiteerde wel van een bot sing tussen de Honda-rijders Mar co Simoncelli en Dani Pedrosa. Het duo duelleerde om de tweede plaats, waarbij de Italiaan de Span jaard van de baan reed. Pedrosa brak door de val opnieuw zijn sleu telbeen. Hij was nog maar net her steld van een schouderoperatie. Door het wegvallen van Pedrosa en een tijdstraf voor Simoncelli, die de schuld kreeg voor de dash met Pedrosa, rakten de Italianen Andrea Dovizioso (Honda) en Va lentino Rossi (Ducati) op naar plaats twee en drie. Beiden haal den Jorge Lorenzo nog in. De we reldkampioen van 2010 had moei te met zijn Yamaha op het circuit van Le Mans en werd vierde. In het wereldkampioenschap behield Lorenzo de leiding na vier races met 78 punten. Stoner steeg naar de tweede plaats met 66 punten. De Spanjaard Maverick Vinales won de race in de I2scc-klasse. De Nederlander Jasper Iwema (Apri- lia) finishte als achttiende. Mare Marquez (Spanje) schreef de race in de Moto2 op zijn naam. turcifal - Golfster Christel Boel- jon heeft opnieuw een topklasse- ring behaald op de Ladies Europe an Tour. De Beverwijkse prof ein digde als derde in het Portugees Open. Vorige week won Boeljon het Turks Open. Toernooiwinst zat er deze keer niet in. De Zuid-Afrikaanse As- hleigh Simon was op de golfbaan van Real Campo in Turcifal onbe reikbaar voor de Hollandse. Simon kwam na een slotronde van 67 sla gen uit op een totaal van 200, zes tien onder par. Boeljon kwam door een slotronde van 72 slagen uit op 207 (-9). De voormalige Thoolse Marjet van der Graaff haalde de slotdag niet. Zij stond na twee dagen op 147 sla gen, drie slagen boven par en vier te veel voor de finaledag. Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Giro d'ltalia. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35