Contador neemt roze ri Boll slaat klein deukje in Chi| 341 sport Van der Meij wil niet bijzonder zijn Dubbele zege Nijpjes RONDE VAN ITALIË Spanjaard slaat hard toe op de Etna maandag 16 mei 2011 door Ad Pertijs door Esther Minnaard NIEUWLAND - Twee keer kwam de 26-jarige amazone Santoucha van der Meij gisteren in actie tijdens de subtop dressuurwedstrijden op stal de Kroo. De amazone uit Dreischor begon 's ochtends op Gasady's Caruso in de klasse ZZ licht. Ze eindigde met 58,86 pro cent op de laatste plaats. Het middagoptreden in de Prix Saint George verliep stukken be ter. Het was de eerste keer dat Van der Meij op Gasady's Windsor startte in deze klasse. „Ik verwach te geen hoge score, want alles is wennen. Het is de eerste keer dat ik met hem rijd op dit niveau", ver telt Van der Meij, die tevreden is na afloop van haar wedstrijd. „Ik heb veel tijd nodig om mijn paard klaar te stomen, omdat ik slechtho rend ben. Ik heb tijdens het voor bereiden geen headset op zoals an dere dressuurrijders. Zij krijgen via die apparatuur advies. Ik moet voor alle op- en aanmerkingen stoppen." Toch wil Van der Meij haar handi cap niet als excuus gebruiken en wil ze behandeld worden zoals ie der ander. „Ik word' niet gematst en de jury beoordeelt me op de prestatie die ik lever." Van der Meij beoefent de dresuur in de reguliere sport en niet in de gehandicaptensport, omdat ze daarvoor te goed is. „Mijn beper- •king is wel een belemmering, maar ik laat me er niet door tegen houden. Sterker nog, ik doe ook re gelmatig een kür op muziek." Dat vraagt wel om de nodige aan passingen en soms gaat er iets mis. „Ik moet zorgvuldig de muziek uit kiezen. Ik kies voor trommels in plaats van fluiten, want die hoor ik dus niet. Als er veel rumoer is dan is de kans groot dat het fout gaat. Ik ben dan te snel of te lang zaam." Toch laat Van der Meij zich daar niet door uit het veld slaan. „Zulke dingen kunnen gebeuren. Windsor, op wie ik nu veel rijd, houdt ervan om voor veel publiek op te treden. Ik vind dat zelf ook het leukst om te doen. We hebben nu onze eerste stappen in deze klasse gezet en ik hoop met hem nog veel verder te komen." Naast Caruso en Windsor heeft Van der Meij nog een jong paard op stal, maar het zal nog wel even duren voordat ze met hem van start gaat. In juni reist ze af naar Hoofddorp. Daar gooide ze vorig jaar nog hoge ogen met Windsor. „Hij behaalde bij de proef en de kür op muziek allebei de eerste plaats." Van der Meij wil een voorbeeld zijn voor andere slechthorende en gehandicapte ruitsters. „Ik geef op de manage in Dreischor speciale lessen in gebarentaal. Iedereen ver dient een kans om deze sport uit te oefenen. Ik ben het levende be wijs dat het kan." door Lucien Roelandt NIEUWLAND - Jessica Nijpjes won gisteren op de nationale dressuur- wedstrijd bij Stal de Kroo in Nieuwland met Vigo beide proe ven in het ZZ-zwaar. „Een opste ker voor de selectiewedstrijd voor het NK in Ermelo", vond de Mid delburgse. In de warmloopronde stuurde Jes sica Nijpjes de ruin Vigo met 64,57 procent naar de overwinning. Een overwinning die ze moest delen met Jeffrey Heijstek uit Sint Wille- brord met de merrie Westy. In de herkansing reed Nijpjes de Flem- mingh-zoon met 67,86 procent naar de zege. Zij bleef Jeffrey He ijstek ruim twee procent voor. Nijpjes: „Het is pas de derde bui tenwedstrijd voor Vigo. Vooral in de serie wissels om de vier passen gingen geweldig." Thamar Zweistra reed de in Prix ETNA - Zaterdag in Tropea werd door een aantal Italianen nog sma lend gereageerd op de aanval die Alberto Contador niet meer ople verde dan de tweede plaats en een handvol seconden tijdswinst. Dat lachen is ze gisteren op de Etna wel vergaan. De Spanjaard reed als een duivel de vulkaan op en alleen de kleine dappere José Rujano kon hem tot enkele kilometers voor de meet volgen. Toen moest de man uit Venezuela bij de vijfde versnel ling van Contador lossen. Alle Italiaanse topfavorieten had den het nakijken. Contador nam het roze rijk over van Pieter Wee ning en heeft de Giro gisteren mo gelijk al in een beslissende plooi gelegd. „Ik denk van niet. De Giro is pas net begonnen", zei de man uit Pinto echter beleefd. „Er vol gen nog twee zware weken." De beelden van het afgelopen weekeinde doen echter het ergste vermoeden voor de toch al niet brede concurrentie. De jump van zaterdag op de korte klim naar kustparel Tropea bleek achteraf geen misrekening, maar een eerste test van de benen. De 28-jarige Spanjaard wist genoeg. Een dag la ter, op het steilste gedeelte van de beklimming over het indrukwek kende lavaveld van de Etna, trok de kopman van Saxobank alle re gisters open. „Er stond ook een sterke tegen wind en tussen de kilometers 8 en 5 van de finish heb ik alles gege ven", keek hij terug. Michele Scar- poni sputterde nog even tegen, maar reed zichzelf daarbij over de kop. Op de streep bedroeg het verschil met het groepje Nibali-Kreuzinger een dikke 50 seconden. In het alge meen klassement heeft Contador op de beide Italiaanse topfavorie ten Nibali en Scarponi een voor sprong van bijna anderhalve mi nuut. De tifosi hopen nu dat Contador de fout heeft gemaakt door veel te vroeg uit zijn pijp te kruipen. Saxo- teambaas Bjarne Riis lacht dat soort theorieën weg. „We zijn er klaar voor om het te doen. Het is oké zo", zei de Deen in de drukte boven op de smeulende Etna. „De eerste week hebben we amper iets hoeven doen en de ritten die nu komen zijn in ons voordeel." Riis zei voor aanvang van de ron de al dat je lef nodig hebt om deze zware Giro te kunnen winnen. Dat is precies was Contador op de Etna toonde. „Het ging vandaag om de ritzege, omdat het altijd mooi is om dit soort etappes te winnen, maar het ging ook om het tijdsverschil. Ik hou van een comfortabele voorsprong", aldus Riis. In de Tour de France hanteer de zijn nieuwe pupil die tactiek ook al. Contador deinst er niet voor terug om met wat extra inspanning tijd winst te pakken waar dat mogelijk is. Iedere seconden telt voor hem. Anders dan bij zijn grote zeges in de Tour, liet de Spanjaard op de eindstreep dit keer zijn bekende schietende pistolerogebaar achter wege. „Ik was met andere dingen bezig", legde hij uit. „Ik bewaar het (schietgebaar) echter voor een volgende keer." Contador liet doorschemeren dat tot 'andere dingen' ook de gedach te behoorde aan de mensen die achter hem zijn blijven staan in een de lastige periode, die nog al tijd niet is afgesloten. „Ik draag de ze zege dan ook op aan mijn De renners beginnen aan de beklimming ouders, familie, fans, ploeggeno ten en sponsors, die me altijd zijn blijven steunen."" Mogelijk nog vóór de Tour neemt door Koen de Vries Sint George debuterende Tru- pa-dochter Hexagons Whatever met 64,08 procent naar een fraaie derde plaats. „Het kan natuurlijk allemaal nog beter. Het is nog te weinig bevestigd Maar de basis is duidelijk aanwezig. En daar gaan we nu verder mee aan dé slag. De Roosendaalse Dominique Fi- lion schreef met de Mond- riaan-zoon Total Touch met 66,84 procent op haar naam. De jeugdin- ternational Marigje van Baaien stuurde bij haar debuut in de Grand Prix de hengst BMC Kigali met 68,76 procent naar de overwin ning. Na Coby van Balen en haar dochter Marlies, is nichtje Marigje de derde amazone die met negen tienjarige Wolfgangzoon het Grand Prix niveau wist te berei ken. „Het is een fijn leerpaard. En ondanks zijn leeftijd nog zo fit als een hoentje", vertelt Van Baaien. ROTTERDAM - Niet meer dan een piepklein deukje. Zo beschouw den de Chinezen het feit dat Timo Boll gistermiddag tijdens de prijs uitreiking van het WK op het po dium stond. De Duitser was in acht dagen tafel tennis in het imposante sportpa leis Ahoy' de enige geweest die een Chinees versloeg. In de kwart finale was hij zaterdag met 4-1 te sterk voor Chen Qi, met voor sprong de zwakste van de zeven Chinezen die in het enkelspel uit kwamen. Voor de rest was het Chi na, China en nog eens China op het WK. Alle gouden en zilveren en de meeste bronzen medailles gaan vandaag mee met het vlieg tuig naar Shanghai. Brons was uiteindelijk Bolls deel, want in de halve finale werd hij gistermorgen door de latere we reldkampioen Zhang [ike zwaar op zijn tekortkomingen gewezen: 4-1. Desondanks loste de dertigjari ge Boll de verwachtingen eindelijk in. Hij is dertien keer Europees kampioen, won vijf keer de Euro pese toptwaalf en stond twee keer bovenaan de wereldranglijst. Indi viduele prijzen op WK's of Olym pische Spelen pakte hij echter nooit. Timo Boll in actie in de halve finales tegen Zhang Jike. foto Koen Suyk/ANP De tafeltennismiljonair deed er dit jaar extra veel aan om wél succes te hebben. Zo zag hij om krachten te sparen af van deelname aan het dubbelspel, waarmee hij samen met Christian Süss eerder wél WK-prijzen greep. Verder gaf hij zich over aan een experimentele behandeling met electroshocks. Dat alles om maar fit aan de start te kunnen verschijnen. Boll wordt nagal eens geteisterd door rugbles sures. Daarnaast zorgden Bettine Vriese- koop en oud-tafeltenniscoryfee Cor de Buy (90) ervoor dat Boll een droomloting had. Zij zorgden ervoor dat hij bij de laatste zestien landgenoot Dimitrij Ovtcharov trof en bij de laatste acht Chen Qi, Santoucha van der Meij in actie met Gasady's Windsor, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34