321 sport Axel ontloopt nacompetitie Breskens moet nog Spui veroordeeld tot nacompetitievoetbal RCS wacht bizar slot van competitie Vlissingen laadt zich op voor nacompetitie Cadzand zwaait af met forse nederlaag DERDE KLASSE ZONDAG Axel besluit een roerig seizoen met een gelijkspel tegen FC Bergen. Daardoor blijven de Zeeuws-Vlamingen ver schoond van nacompetitie in de strijd om lijfsbehoud. Reserves Boys degraderen uit hoofdklasse maandag 16 mei 2011 OOST-SOUBURG RCS heeft gistermiddag met 3-2 ge wonnen van Best Vooruit. Omdat de concurrentie ook punten ver speelde, ontloopt de ploeg van Mi chel Leonhart voorlopig recht streekse degradatie uit de eerste klasse zondag. De Souburgers kwa men op achterstand, maar sleepten de zege binnen door treffers van Kjell van der Haeghen, Besar Xhox- haj en Len Eversdijk. Er volgen nu beslissingswedstrijden met RKJW en Nulandia, om uit te maken wie er rechtstreeks degradeert. Leon hart: „Ik heb alle vertrouwen ip de beslissingswedstrijden in deze krankzinnige competitie." WAALWIJK VC Vlissingen heeft gistermiddag met 4-2 verloren van WSC. Jona than Constancia en Saïd Bouzam- bou scoorden, maar konden een ne derlaag in de eerste klasse niet voorkomen. De wedstrijd was ge- lijkopgaand, maar de bezoekers kre gen door een slordigheid een doel punt tegen. Na de tweede goal liet Vlissingen het lopen. Een aantal spelers kreeg rust met het oog op de strijd volgende week om promo tie tegen Juliana'31 uit Malden. „Voor de wedstrijd was al afgespro ken dat dit duel niet zo belangrijk was", aldus trainer Roy Hendrik- sen. CADZAND Cadzand heeft met een forse 8-o-nederlaag tegen Borssele af scheid genomen van de vierde klas se van het zaterdagvoetbal. De West-Zeeuws-Vlamingen spelen volgend jaar in de reserveklasse. Borssele was veel te sterk voor Cad zand. Het duurde maar een paar mi nuten voordat Errol Walla de 0-1 en de 0-2 op het bord schoot. Joel Balleur tekende voor 0-3. Daarna voerde topscorer Stefan Boonman zijn kunstje uit door vier keer de Cadzandse verdediging te slim af te zijn. Peter Dojcinovski vervolle digde het achttal doelpunten. punten veroverde Axel uit 22 com petitieduels. Dat gebeurde dankzij zes zeges en acht gelijke spelen. zwijndrecht - Voor Terneuzense Boys 2 viel zaterdag het doek in de hoofdklasse voor reserve-elftallen. De Zeeuws-Vlamingen verloren de uitwedstrijd tegen Pelikaan 2 met 2-0 en sloten de competitie op de voorlaatste plaats af. De thuisclub kwam al na één mi nuut op voorsprong en kon zich daarna tot de tegenaanval beper ken. Zoals wel vaker dit seizoen le verde het overwicht van Terneu zense Boys niets op. Zes minuten voor tijd gooide Pelikaan het duel definitiefin het slot: 2-0. Ook Hoek 2 sloot het seizoen af met een nederlaag. Tegen Rijsoord 2 werd het 2-4, waardoor de ploeg naar de vijfde plaats op de ranglijst zakte. De goals vielen na de rust. Na 0-2 maakt Juriën Dam uit een strafschop 1-2. Via 1-3 werd het 2-3 door Ruben de Haas. In de slotmi nuut scoorde Rijsoord de 2-4. door Klaas Verspoor middelburg - Spui moet via de na competitie gaan proberen om vol gend seizoen wederom in de der de klasse van het zaterdagvoetbal uit te komen. Zelf verloor Spui met 3-1 bij Spui, maar omdat ook SKNWK verloor, degraderen de Nieuwerkerkers rechtstreeks naar de vierde klasse. Kapelle-Spui 3-1: Johan Meul- broek schoot Spui in de negentien de minuut naar een o-i-voor- sprong. Kapelle kreeg acht minu ten later, omdat Hans Tolhoek werd vastgehouden, een straf schop. Jeroen Bottinga keerde de strafschop van Robin Boogaard. Na rust zette het windvoordeel Ka pelle op het juiste spoor. In de 57e minuut bediende Raymond Rib- bink Tolhoek, die met een lob over Bottinga scoorde. Een kwar door Jack Begijn tier voor tijd bezorgde Lodewijk Vogelzang uit een vrije trap van Ion Herselman de bal bij Robin Boogaard, die de bal maar voor het intikken had: 2-1. In de slotmi nuut kopte Herselman uit een cor ner van Rob Oostrom, en na mistasten van Bottinga, ook nog de 3-1 binnen. Nieuwland-Colijnsplaatse Boys 1-1 (1-0). Joey van Belzen 1-0, Pascal Hoo- gerheide 1-1. Heinkenszand-VCK 2-2 (1-0). Maar ten Griep 1-0 en 2-0, Stefan Wielema- ker 2-1, Ronald Ovaa 2-2. Rode kaart: Bouwen Legemate (VCK). Domburg-Veere 1-1 (1-0). Christiaan Wisse 1-0, Guido den Dikken 1-1. De Meeuwen-DFS 1-0 (1-0). Vincenzo Lorello 1-0. SKNWK-Yerseke 0-7 (0-4). Arjen de Koeijer 0-10-3, 0-5 en 0-7, Rody Bak ker 0-2, Bart van Steveninck 0-4, Niels Poleij 0-6. breskens - Hij zat stuk en was zichtbaar aangedaan. Trainer Henk Ottens van Breskens had het al lang zien aankomen, maar de realiteit kwam toch binnen als een mokerslag. De laatste wedstrijd van de competitie tegen Patrijzen ging met 2-0 verloren en beteken de voor Breskens nacompetitie met als inzet behoud van het vier deklasserschap. De Bressiaanders kruisen de ko mende weken de degens met pe riodekampioenen uit de vijfde klasse A en B. Degradatie naar de vijfde klasse zou het dieptepunt in de historie van de club betekenen en Breskens onwaardig. „Maar pas op hè", hield bestuurslid Camiel van Rattingen zijn toehoorders voor, „Terneuzen is het ook over komen." Speaker Arnold Comelis opende traditiegetrouw met de woorden: 'We are black, we are white, we are Breskens dynamite'. Het bestuurslid riep de aanhang op om als één man achter de ploeg te staan deze middag. Maar de gelatenheid op het sportpark zei veel. Breskens moest punten halen en Hontenisse verliezen te gen Biervliet. Die laatste wens werd ingewilligd, alleen zelf mini maal gelijkspelen bleef uit. „Deze wedstrijd gaf een beeld van hoe we al langer spelen", gaf Ottens toe. De thuisploeg kwam geen mo ment in de wedstrijd, leed veelvul dig balverlies en een simpele pass over vijf meter kwam niet aan. Aanvoer naar voren was er niet, waardoor de thuisploeg niet meer kond doen dan verdedigen en de schade beperkt houden. Patrijzen speelde met de tegenstan der, creëerde veel kansen, maar liet die grotendeels onbenut. Al- leen voor de rust wist Alexander Veljanovski de weg naar het net te Axelaar Danny Aarnoutse (links) passeert een tegenstander van FC Bergen. Zijn ploeg zou met 0-0 gelijkspelen, waardoor de Zeeuws-Vlamingen derde klasser blijven. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32