vooruit bij Hoek twee finales sport 131 Zaamslag kan op goed seizoen terugkijken Arnemuiden grijpt net naast de titel Kloetinge viert lijfsbehoud in hoofdklasse als kampioenschap Beslissingsduel in hoofdklasse A maandag 16 mei 2011 Noordwijk en Quick Boys spelen deze week op neutraal terrein een be slissingswedstrijd om te bepalen wie kampioen van de hoofdklasse A wordt en zo promoveert naar de topklasse. Beide clubs eindigden sa men op de eerste plaats, omdat Noordwijk zaterdag verloor bij Excel sior Maassluis (2-0) en Quick Boys van Scheveningen won (2-0). door Barry van der Hooft ALPHEN AAN DEN RIJN - Het gege ven was vooraf niet eens zo opval lend, maar wel veelzeggend. Ruud Pennings moest voor het laatste competitieduel met ARC noodge dwongen een fantasie-opstelling uit zijn hoge hoed toveren. Dat in zijn basisformatie slechts twee spe lers stonden die komend seizoen ook nog het shirt van Hoek dra gen, vertelde in zekere zin het ver haal van dit én het volgend sei zoen. Het is weer een komen en gaan (geweest) bij de gedegradeer de topklasser, die komend seizoen zoals zo vaak een totaal ander ge zicht zal hebben. Dat Pennings basisspelers als Ferry Alfons en Giovanni Siereveld in Al phen aan den Rijn op de bank hield, viel te billijken. Beide Wal- chenaren stonden 'op scherp' en zouden bij een gele kaart dus de bekerfinale missen. Om in het duel met de nog tegen degradatie strijdende thuisploeg enigszins een vuist te kunnen maken, had Pennings ze graag willen opstel len. Vooral omdat het aantal afwe zigen opvallend groot was tegen ARC. Jos van Nieuwstadt en Jur- gen Landuyt zaten een schorsing uit en vielen ook niet langs de lijn te ontdekken bij de laatste compe titiewedstrijd. Hetzelfde gold voor de geblesseerde Michael Koné. John Schot en Dwayne Dildick hadden zich 's ochtends ziek ge meld bij Pennings. Dildick deed dat al voor de tweede keer binnen korte tijd, want een maand gele den liet hij op het laatste moment ook het duel met Harkemase Boys in Friesland schieten. Het zegt veel over de staat van de selectie, die de boeken ingaat als degradant uit de topklasse in het seizoen 2010-2011. Na een in finan cieel opzicht bijzonder duur sei zoen, mag Pennings vanaf eind juli aan de slag met zo'n vijftien nieuwe gezichten. Want alleen Al fons, Siereveld, Mille Mendes en Regilio Pinas hebben toegezegd te blijven. Van de huidige selectie ver trekken liefst zeventien spelers. Linksback Niels de Loof kan num mer achttien worden, want de Belg twijfelt nog steeds en had af gelopen week een gesprek met een club in zijn vaderland. Toch maken de technisch verant woordelijken zich geen zorgen. Er zijn acht nieuwe spelers vastgelegd en de komende weken volgen er waarschijnlijk nog vier - vooral Belgische - voetballers. Het gevolg is echter wel dat Pennings straks met een groep gaat werken, die niet op elkaar is ingespeeld. Het kost tijd om een speelwijze en au tomatismen in te slijpen, waar door op voorhand in de hoofdklas se geen vooraanstaande rol van Hoek hoeft te worden verwacht. ARClHOEK en Balk Van Ryckeghem Van Maarseveen Pinas Zwart Van den Broeke Schaafsma Delbeke Rimkus De Loof Splinter Mendes Berck Beelenkamp Van Brabander Merk-^ Mahieu --> (77.Tavenier) "f' Devinck Zaalman DeJong«^ -■* (87. Vermeulen) (58. Pattinama) Van Gool-^ Bouzambou -*(75. Blom) Labots Doelpunten 45+1. Zaalman 1-0,52. Van Gooi 2-0, 58. Devinck 2-162. Labots 3-1 Kaarten Hoek: Van Ryckeghem, Devinck Scheidsrechter C. B. van Duijn (Valkenburg) Aantal toeschouwers 1000 Zoals het daar dit seizoen in de topklasse ook niet in slaagde. In Alphen aan den Rijn speelde Hoek met veel spelers die zich dit seizoen 'tweede keus' mochten noemen. Het bijna logische resul taat was een 3-1-nederlaag (doel punt van Sam Devinck) tegen een ploeg die nauwelijks indruk kon maken, maar zich wél veiligspeel- de. Terwijl de feestvierende spe lers van ARC de muziek door de gang bij de kleedkamers lieten schallen, droop de uitgedunde se lectie van Hoek af na de achttien de nederlaag van het seizoen. Een punt kan er echter nog niet achter het seizoen worden gezet. Zaterdag, in Papendrecht, is UNA de tegenstander in de bekerfinale. De ploeg uit Veldhoven werd met een straatlengte voorsprong kam pioen van de hoofdklasse B in het zondagvoetbal en wil koste wat kost de dubbel binnenhalen. De vraag is of Hoek het aan het eind van een teleurstellend seizoen nog voor elkaar kan krijgen zich nog één keer op te laden. „Ik neem aan van wel", zei Alfons. „Ik in ieder geval wel. Vandaag de den veel jongens niet mee, dus daar moet je niet naar kijken. We moeten nog één keer alles geven en proberen die beker te pakken." Stijn Mahieu, die komend seizoen net als doelman Sven van Rycke- ghem voor Sint-Eloois-Winkel uit komt, sloot zich bij die woorden aan. „Dat wordt een heel andere wedstrijd dan deze tegen ARC. Het wordt mijn laatste wedstrijd voor Hoek, tegen een sterke tegen stander, die ik graag wil winnen. Als we de beker pakken, zou dat ook mooi zijn voor d'e mensen bij de club. Een teleurstellend jaar kunnen we dan toch nog op een leuke manier afsluiten." Eén ding is al zeker. De basisopstel ling zal er in Papendrecht heel an ders uitzien dan tegen ARC. 'Als we de beker pakken, zou dat ook mooi zijn voor de mensen bij de club' Hoek-middenvelder Stijn Mahieu door Peter van Kouteren zaamslag - Door een 3-2-zege op FC Dauwendaele steeg Zaamslag nog een plaats in de eindrangschik king van de eerste klasse. De Zeeuws-Vlamingen legden beslag op de vijfde plaats. Met die klassering kan de debu tant op een heel goed seizoen te rugkijken. Trainer Kenny Verhoe- ne, die beseft dat zijn team vol gend seizoen alles uit de kast zal moeten halen om deze prestatie te evenaren, keek na zijn tweede sei zoen met de Zeeuws-Vlamingen met voldoening terug. „Het kost drie jaar om een ploeg te bouwen. Als we volgend seizoen een perio- detitel halen, hebben we het goed gedaan." Om dat te kunnen realise ren is versterking nodig, weet de oefenmeester. „We zijn op zoek naar een diepe spits. Ik ben naar Terneuzen-Hoek (beker) geweest om Pattinama te bekijken. Ik heb toen ook bij Stijn Mahieu en Jacky Lambert gestaan. Misschien dat daar het verhaal vandaan komt dat ik in gesprek was met Hoek, maar er is geen enkel contact geweest." Zaamslag, dat in de eerste helft slechts een enkeling een voldoen de zag scoren, keek bij rust tegen een 2-1-achterstand aan. Peter Die- leman tekende met de 1-1 voor zijn twintigste competitietreffer en évenaarde daarmee de produc tie van alle Dauwendaelers in zijn eentje. Na rust zorgden Koen Post (voor wie een RBC-scout langs de lijn stond) en Jordy Bakker (fraaie stift) voor de krappe zege. Zaamslag-FC Dauwendaele 3-2 (1-2). 2. Davy Ernest 0-1, 21. Peter Dieleman 1-1, 23. Peter van Gorsel 1-2, 61. Koen Post 2-2, 62. Jordy Bakker 3-2. Scheids rechter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Bram de Jong (Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 120. middelburg - Op de laatste speel dag van het seizoen heeft Arne muiden naast het kampioenschap in de tweede klasse gegrepen. WC'68 uit Halsteren pakte de ti tel. De Brabanders behielden door een zege op Pelikaan (1-2) een punt voorsprong op de Walchena- ren. Arnemuiden won wel met 1-0 van Nieuwdorp en kan via de na- competitie nog promoveren naar de eerste klasse. Nieuwdorp eindig de op de vierde plek, twee punten achter Dinteloord. Oostkapelle en AZW degraderen. SSV65-AZW 5-2: Een flinke smet op de thuiszege van SSV'65 was de zware blessure van Ronnie Hille- brand. Hillebrand, die net hersteld was van een andere blessure, viel in de eerste helft met een gescheur de achillespees uit en is daar zater dagavond aan geopereerd. Voordat hij uitviel had Ibi el Uarichi de Goese ploeg op voorsprong gezet met een kopbal. Mustafa Yilmaz maakte gelijk. Na de 2-1 van Tim Bruyns nam de thuisploeg de wed strijd in handen. Thomas Matthe- ijer, Christiaan Boon en Dennis Weijers zorgden voor de doelpun ten voor SSV'65 in de tweede helft. Stefan Boeije zette daar één goal tegenover namens AZW. Oostkapelle-De Noormannen 2-1 (2-0): Wouter Verduijn 1-0, Maarten van Maldegem 2-0, Niels Dominicus 2-1. Dinteloord-Duiveland 5-6 (4-1Jacco de Gast 1-0, Danny Verhoeven 2-0, Da- vey van Merriënboer 3-0, Danny Ver hoeven 4-0, Dennie Ie Comte 4-1, Den- nie Ie Comte 4-2, Dennie Ie Comte 4-3, Barry Steenpoorte 4-4, Dennie Ie Comte 4-5, Davey van Merriënboer 5-5, Barry Steenpoorte 5-6. Internos-Serooskerke 2-2 (1-1): Rob de Waal 1-0, Marvin Etsburg 1-1, Arno Melaard 1-2 (strafschop), Carlos Alon- so 2-2. door Jan Dagevos Kees Duitemeijer is in een fel duel verwikkeld met een speler van Bruse Boys. De verdediger keerde terug na een teenbreuk, foto Dirk-Jan Gjeltema kloetinge - De champagne vloei de zaterdag rijkelijk op het Wesselo- park. Kloetinge vierde het lijfsbe houd in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal als een titel. „Zo voelt het ook", zei trainer Cees Houtepen na afloop. De oefenmeester haalde opgelucht adem. Zijn ploeg versloeg op de slotdag van de competitie LRC met 1-0 en dat was voldoende om het verblijf op het een na hoogste ama teurniveau met een jaar te verlen gen. Kloetinge had zaterdag nog één punt nodig, maar het werden er drie dankzij een prachtige treffer van Mark Schuit na een al even mooie steekpass van Comé Schil- peroort.De prestatie van Kloetinge kwam deze jaargang niet zonder slag of stoot tot stand. De eerste competitiehelft verliep moeizaam en naarmate het seizoen verstreek, verdwenen steeds meer spelers uit de selectie. Mervin Niemantsver- driet werd na een conflict wegge stuurd, terwijl daarna Ad van Meel, Abdullah Asian en Roniël Uranie afhaakten. De vervangers kwamen uiteindelijk uit eigen kring. Tal van A-junioren (Roy Mulder, Bart De- prez en Justin Le Conté) werden vervroegd doorgeschoven. „Die jon gens bleken te passen binnen de cultuur van de club", merkte Hout epen zaterdag op. „Het saamhorig heidsgevoel werd er beter op. Het heeft me in elk geval tot het inzicht gebracht dat we bij het aantrekken van spelers nog meer op de karak ters moeten letten." Op termijn wil Houtepen met Kloetinge uitgroeien tot een stabie le hoofdklasser. „Over meer moet je hier niet praten", klonk het bijna verbeten uit de mond van de Mid delburgse trainer. „Wij kunnen ons qua budget niet meten met de meeste andere ploegen in de hoofd klasse. Die hebben tonnen tot hun beschikking." Het jeugdig elan valt in Kloetinge te prijzen, maar in het duel met LRC bleek dat routine toch ook geen kwaad kan. Neem nu Erwin van der Woerdt. Hij fungeerde dit seizoen als assistent-trainer, maar werd de laatste weken weer basis kracht, enerzijds vanwege de perso nele problemen, maar ook omdat de situatie erom vroeg. Van der Woerdt bleek vorige week tegen Rijsoord al een belangrijke schakel en ook zaterdag leverde hij een pui ke partij af Hij haalde nog een bal van de doellijn, maar bleek vooral in de coaching van grote waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31