zeeland 13 Verkoop bedrijfsgrond trekt aan MSC Savona boekt records 'Het is nu tijd om live te gaan' Skimapparatuur in Lange Delft Middelburg SP stelt vragen over sluiting van tunnel STUUR ONS JOUW TIP* fcTIP DE REDACTIE! maandag 16 mei 2011 ANTWERPEN - Op één reis naar Ant werpen heeft de containerreus MSC Savona twee records geboekt. Tijdens de tocht zaterdag over de Westerschelde naar Antwerpen was het schip met een waterdracht van 15,50 meter niet alleen het diepst stekende schip dat ooit deze route heeft bevaren, geen enkele containerboot lost en laadt in één keer zoveel stalen vrachtkisten in Antwerpen. Wanneer de Savona vanmiddag Antwerpen verlaat om koers te zet ten naar Felixstowe, heeft het schip op de MSC-terminal aan het Delwaidedok 7375 standaardcontai ners gelost en 3761 geladen. Aan boord is plaats voor 14.000 van die standaardcontainers. Statenlid Johan Robesin (PvZ) maakt zich zorgen over de de golf slag die zeeschepen naar en van Antwerpen op de Westerschelde veroorzaken. Hij heeft het dagelijks provinciebe stuur opgeroepen in actie te ko men. MIDDELBURG - Bij de chipknipop- lader naast de geldautomaat van ABN Amro in de Lange Delft in Middelburg is opnieuw skimappa ratuur ontdekt. Het apparaatje werd volgens de po litie vrijdagmiddag rond vijf uur opgemerkt door een man die zijn chipknip wilde opladen. Uit ge woonte voelde hij of alles goed vast zat en trok zo de voorkant van de oplader los. De politie roept mensen op con tact op te nemen met hun bank als ze dit oplaadpunt recent heb ben gebruikt. Het is de tweede keer binnen enkele maanden dat bij dit oplaadpunt skimapparatuur is ontdekt. MIDDELBURG - De verkoop van grond op bedrijventerreinen in Zeeland is vorig jaar gestegen. Op - J gemeentelijke locaties waar onder nemingen zich kunnen vestigen is in 2010 in totaal 17 hectare ver kocht; in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone en in het Sloegebied heeft Zeeland Seaports 24 hectare aan nieuwe bedrijven uitgegeven. In 2009 was nog sprake van een dip in de verkoop van bedrijfsgron- den als gevolg van de economi sche crisis. De stijging die zich vo rig jaar heeft voorgedaan, brengt de uitgifte van bedrijfsgronden nog niet terug op het niveau van vóór de economische teruggang. Waar het gaat om gemeentelijke bedrijventerreinen blijft het in 2010 geboekte resultaat ook iets achter bij de prognoses die de pro vincie had opgesteld. Die gaan uit van 19 hectare per jaar. Het aantal uitgegeven hectares ver schilt per regio. Bedrijventerrein Nishoek bij Kruiningen is met af stand de grootste groeier. Een groot deel van de bedrijfsgrond is hier verkocht. Dat komt omdat op Nishoek in 2010 weer een flinke hoeveelheid bedrijfsgrond op de markt is gekomen, nadat gegadig den de afgelopen jaren op een wachtlijst moesten worden ge plaatst. Uit de cijfers die de provincie heeft verzameld, blijkt dat voor de komende vijf jaar voldoende be drijfsgrond beschikbaar is. Onder meer op Arnestein in Middelburg, 't Sas in Zierikzee en rond de Bui tenhaven in Vlissingen worden be staande bedrijventerreinen opge knapt. Zeeland Seaports heeft de meeste grond aan de man gebracht op de Axelse Vlakte II bij Westdorpe. Daar is vorig jaar een insteekhaven aangelegd. In de havengebieden ligt nog ruim 400 hectare klaar voor industrie of overslagactiviteit. MIDDELBURG - De SP-fractie in de Zeeuwse Staten vreest dat de slui ting van de Westerscheldetunnel, komende woensdag vanaf 20.30 tot donderdagmorgen 4.00 uur, on voldoende bekend is bij de auto mobilist, omdat tot nu toe omlei dingsborden ontbreken. De fractie stelt hierover vragen aan Gedepu teerde Staten. Bij Rijkswaterstaat is geen verzoek binnengekomen van de beheerder van de Westerscheldetunnel om borden te plaatsen. De geplande werkzaamheden staan alleen ver meld op de site van de tunnel, niet op andere relevante sites. De SP wil van GS weten of ze ac tie gaan ondernemen om alsnog voor omleidingsborden te zorgen en wil weten of de informatiever strekking door de NV Westerschel detunnel beter kan. Eenvoudige navigatie. AANMSLDEf Lees meer op de PZC-site. Je kunt de redactie tippen over opmerkelijk nieuws in Zeeland en een foto of video sturen. Meld je aan voor de nieuwsupdate. ADVERTENTIE Deel de video met vrienden via Face- book, Twitter, e-mail of Hyves. SS Meer nieuws op PZC.n! Gratis internet langs kust Veere iPad voor raadsleden Vlissingen Straks sneller boete op A58 11 mei 10:00 Bekijk eerdere uitzendingen. Vicky Venema (15) uit Vlissingen Guido de Ridder (19) uit Arnemuiden „Misschien ga ik het Z2 journaal installeren als snelkoppeling op mijn telefoon. Het is dan net als een 'app'. Ik zal veel minder snel de site zélf intypen. Toch denk ik dat ik liever naar NU.nl blijf gaan voor het nieuws. Bij een videojournaal weet je van tevoren niet wat er komt." „Ik vind het leuk dat het over Zeeland gaat. Dat het twee minuten duurt, heeft voor- en nadelen. Het is snel en overzichtelijk, een voordeel, maar een nadeel is dat het naar mijn idee oppervlakkiger is. Ik weet dus nog niet of ik dit ga bekij ken, wel denk ik dat ik de snelkoppeling op mijn telefoon zal zetten." mm door Karen Hagen Zeelandiri2minuten (Z2), het nieuwe pro ject van de PZC gaat vandaag 'helemaal li ve'. Drie keer per dag is er voortaan een nieuw video journaal te bekijken op de site www.Z2.nl. „We hebben de afge lopen weken veel proefjoumaals gemaakt. Het is nu tijd om live te gaan", zegt Ernst Jan Rozendaal, chef multimedia van de PZC. Wekenlang is er geoefend en zijn verslaggevers opgeleid om er met een camera op uit te gaan. „We hebben het hier over een ingrij pende operatie. Het maken van vi deojournaals is van oudsher niet ons vak." De ingrijpendheid van Z2 zit vooral in de organisatie. Die heeft veranderingen ondergaan. Rozen- daal; „Er zijn drie camerajournalis ten aangenomen, is er een flinke videoploeg geformeerd. Functies zijn verschoven; redacteuren kre gen andere taken." Het zorgt er voor dat Z2 nu live kan gaan. Dat is best bijzonder. „Er is geen Zeeuwse organisatie die drie afge ronde journaals maakt. Wij pra ten Zeeuwen op drie momenten bij over het laatste nieuws." Aan de komst van de videojour naals zitten veel voordelen. „Het nieuws wordt flitsend en met los se toon gebracht. Via sociale me dia kunnen kijkers direct mee doen en het nieuws verspreiden. Door het op deze manier te doen, hopen we een jonger publiek te trekken, dat we nu moeilijk we ten te bereiken." Bang voor opper vlakkigheid is Rozendaal niet. „In twee minuten kun je best veel ver tellen, maar het zal lang niet al tijd genoeg zijn. Vandaar dat er koppelingen en links op de Z2-si- te staan aangegeven. Wanneer kij kers meer willen weten over het onderwerp, reiken wij ze dat aan." In zekere zin is Z2 al gelukt. „De hoeveelheid en kwaliteit van de video's op de PZC-site is toegeno men. Vroeger waren we blij met een telefoonfilmpje. We proberen iets moois en hopelijk worden we daar alleen nog maar beter in." Stuur ons je tip, foto of video voor Zeefandin2minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3