Zeeland PZCI Vrees voor afstel verbeteringen N61 Sala kiest kwartet portretten Oplossing files bij GS intratuin ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 HAAGSE LOBBY Terneuzens CDA-raadslid bang dat behandeling bezwaren door Raad van State (te) lang duurt Speeltuin wil scheepsbel terug 3 halen 2 betalen Intratuin Perkgoed Scouts in de heemtuin van de Braakman Maandag 16 mei 2011 Philip Glass trakteert op wereldpremières in Middelburg Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het Temeuzense raadslid Ronald Lippens (CDA) vreest dat het kabinet van verbete ring van rijksweg N6i afzien als de Raad van State er dit jaar niet in slaagt alle bezwaren te behande len, die tegen het tracébesluit zijn binnengekomen. Lippens betreurt het dat een aan tal individuen en verenigingen aan eigen wensen vasthoudt en daar mee het algemeen belang van een bredere, veiliger rijksweg in de waagschaal stelt. „Als de Raad van State er niet in slaagt de bezwaren binnen afzienbare tijd te behande len, kunnen de minister en Rijks waterstaat wel eens helemaal van de aanpassingen aan de N6i af zien, ben ik bang. De Crisis- en Herstelwet, waaronder de realisa tie van het nieuwe tracé valt, be paalt dat er snel tot besluitvor ming moet worden gekomen. Ik vraag burgemeester Lonink daar om actief in Den Haag te lob byen", betoogt Lippens. De CDA'er was vóór zijn lidmaat schap van de Terneuzense gemeen teraad voorzitter van de Dorps raad Biervliet. In -die hoedanigheid zette hij zich jaren in voor snelle realisatie van een veiliger rijksweg. Dorpsraad en ondernemersvereni ging zagen in het belang van snelle re besluitvorming onder meer af van een tweede rotonde bij het dorp. Nu IJzendijke dat niet doet, is Lippens zelfs bereid het buur dorp wel twee rotondes toe te staan. Maar de CDA'er begrijpt dat twee verkeerspleinen op korte af stand van elkaar niet veel overla ten van de gewenste stroomweg, waar too kilometer per uur mag worden gereden. De gemeente Sluis en Rijkswaterstaat hebben al diverse keren met dorpsraad en on dernemersclub in IJzendijke ge praat Om op de ernst van de situa tie te wijzen, kan dat nog een keer gebeuren, is burgemeester Jan Lo nink met Lippens eens. Lonink meldt dat het Terneuzense college Den Haag op de nek blijft zitten. De burgemeester is overi gens niet zo bang dat van uitstel af stel komt. „De Crisis- en Herstel- wet is juist ingevoerd om procedu res te versnellen. Ook is al begon nen met voorbereidingen voor de verbreding van de weg. Huizen zijn gesloopt en leidingen worden verlegd. Daarnaast zou het onbe hoorlijk bestuur van het Rijk zijn als aanpassingen van een weg wor den afgeblazen, omdat het meer tijd kost om wettelijke procedures te doorlopen", stelt Lonink. door Frank Gijsel CADZAND - De Sluise burgemeester Jaap Sala vond het vooraf een on mogelijke opgave, kiezen uit drie van hem gemaakte portretten. Uit eindelijk koos hij voor een kwartet portretten (een soort rokersstrip) van de kunstenares Mieke van Zundert boven werken van Wil de Velde en Willem Behr. Sala maakte zijn keuze gistermid dag tijdens de opening van de nieuwe expositie in galerie De Ou verture in Cadzand-Bad. Die heeft als onderwerp portretten. Vooraf had de burgervader grappend aan gegeven vooral als een jonge god gepresenteerd te willen worden. Het twee uur aan een stuk stil zit ten en poseren vond hij maar niets. „Meer een beproeving." Sala liet weten het werk niet in ontvangst te kunnen nemen, om dat openbare bestuurders geen ca deaus van meer dan vijftig euro mogen aanvaarden. Hij zal het aan een organisatie in de gemeente Sluis schenken. Mieke van Zun dert, schepper van het uitverkoren schilderij, wilde in het werk 'meer laten zien dan alleen de burge meester. „Ik vond het een inspire rende heer. Ik wilde duidelijk de mens achter het ambt tonen." mmmmsmsmxaaxsi mmmimsmmswmmm TERNEUZEN - De provincie moet met Rijkswaterstaat overleggen over de aanleg van een rotonde bij de zuidbrug van de zeesluis. Op die manier worstelt Terneuzen de komende vier jaar minder met fi les bij de sluizen tijdens de spits uren, hopen de Terneuzense CDA-raadsleden Jaap Scheele en Ronald Lippens. De twee CDA'ers willen gedepu teerde en partijegenoot Kees van Beveren vragen het initiatief te ne men. Lippens en Scheele hielden eerder een pleidooi in de eigen ge meenteraad voor oplossing van het fileprobleem. Ze zijn er niet van overtuigd dat de ingebruikna me van de Sluiskiltunnel tot min der files leidt. Verkeerswethouder Co van Schaik wachtte nog op on derzoeksresultaten van de provin cie en wees er op dat de wegbe- heerders - Rijkswaterstaat en pro vincie - eerder meldden de files in de spitsuren 'acceptabel' te vinden. Ook hij denkt dat een rotonde bij de zuidbrug soelaas kan bieden. TERNEUZEN - De ongeveer een hal ve eeuw oude scheepsbel waar mee speeltuin Oranjekwartier in Terneuzen de speeldag afsluit is rond Koninginnedag gestolen. Ron Roelands van de speeltuin denkt dat de dief dacht dat de bel van brons is. „Maar hij is van giet ijzer en is financieel niet veel waard. Voor ons heeft de oranje bel echter emotionele waarde. We hopen dan ook dat iemand de bel bij ons terugbezorgd." De Sluise burgemeester Jaap Sala kiest voor de reeks portretten, die zijn liefde voor de sigaret goed laat uitkomen. foto Peter Nicolai Diverse kleuren en soorten, Vlijtig Liesje, Petunia, Lobelia, Afrikaantje, Begonia, etc., 20 cm, potmaat 9 cm Draagtas 6 stuks 3,49

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25