IMF-baas van aanranding beticht 'Geen cent voor Grieken' Jongen (9) zit onder invloed achter stuur 34 en 35 €1,55, zaterdag €2,30 WALCHEREN den HAAG - Een meerderheid van de Nederlanders (58 procent) vindt dat het kabinet geen verdere steun aan Griekenland moet ge ven. Een krappe meerderheid (51 procent) meent bovendien dat Griekenland uit de eurozone moet worden gezet. Dat blijkt uit een peiling van Maurice de Hond. On geveer 72 procent van de onder vraagden denkt dat Griekenland zijn schulden nooit kan terugbeta len. De meeste Nederlanders vinden dat minister De lager (Financiën) moet weigeren verder mee te wer ken aan steun aan Griekenland. Vooral kiezers van gedoogpartij PW (90 procent) en oppositiepar tij SP (69 procent) denken daar zo over, maar ook een groot deel van de achterban van regeringspartij VVD (64 procent) is tegen vervolg- steun. De kiezers van coalitiegenoot CDA zijn verdeeld: 43 procent is tegen verdere steun aan Griekenland, 44 procent is er voor. new york - De directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), Dominique Strauss-Kahn, is in de VS aangehouden op ver denking van aanranding. In de Par ti Socialiste (PS), de grootste oppo sitiepartij van Frankrijk, is ont hutst gereageerd: volgens opinie peilingen maakt 'DSK' de beste kans om als socialistisch kandidaat zittend staatshoofd Nicolas Sarko- zy te verslaan bij de presidentsver kiezingen in 2012. Strauss-Kahn (62) werd dit weekeinde op de luchthaven John F. Kennedy in New York aangehouden in een vliegtuig van Air France. De topbe stuurder van het IMF zou zaterdag middag in een luxe suite in het So- fitelhotel een 32-jarige vrouw heb ben aangerand. De vrouw dacht dat het appartement leeg was en wilde het schoonmaken, toen ze naar eigen zeggen op een. naakte DSK stuitte. pagina 8: Strauss-Kahn ontkent hoofddorp - 471 Nederlanders zit ten vast op een cruiseschip op de Oostzee. Het schip dobbert door motorpech al twee dagen stuur loos rond. De riolering is verstopt geraakt waardoor de stank on draaglijk is, zegt een opvarende. „De hygiëne wordt alarmerend." Aft pagina 6: cruiseschip stuurloos londen - De politie in het noorden van Engeland heeft een negenjari ge jongen aangehouden die met te veel alcohol op achter het stuur zat. Uit een blaastest bleek dat de jongen, afkomstig uit het Noord- Engelse graafschap Cumbria, een te hoog promillage alcohol in zijn bloed had. Toen de agenten zijn leeftijd vaststelden, werd hij vrijge laten omdat hij te jong was om voor zijn daden verantwoordelijk te worden gehouden. Dat berichtte de Britse krant The Telegraph. De krant meldde niet wanneer de jongen is aangehouden. De politie zei dat de afgelopen jaren vooral in het noorden van Engeland duizen den kinderen voor alcoholgebruik en autodiefstal zijn opgepakt. Zo werden de afgelopen twee jaar acht twaalfjarigen, vier elfjarigen en twee tienjarigen aangehouden, omdat zij een auto zouden hebben gestolen. MAANDAG 16 mei 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 115 - los nurr Wisselvallig 17° Gerard Bouman heeft zware klus aan vormen nationale politie 5 Sluizen open om New Orleans te behoeden voor overstroming 9 Alberto Contador slaat slag op de Etna Frank de Boer is een toptraner reageer op www.pzc.nl UW reacties: Zeeland moet de Floriade organiseren l*ns 38^50% f „De winst van n Ajax was verdiend. We M/aren er gewoon niet x^vandaag." Dit was een titel in de filosofie van Ajax."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1