Na dertig jaar afscheid van een 141 zeeland Veere's Genoegen zwaait dirigent Bram van Overbeeke uit Ronald Geertse succesvol in Grijpskerke Molenaar Nel van Leyen is sinds zaterdag met pensioen. Sinds 1981 werkte ze als molenaar in de gemeente Middelburg. maandag 16 mei 2011 GRIJPSKERKE - Twee afdelingen van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging verreden zaterdag hun klassements- wedstrijd. De afdeling Grijpskerke reed dertig beurten in eigen plaats en de afdeling Zuid- Beveland deed hetzelfde in Kapelle. In Grijpskerke stak Ronald Geertse alle 30 ringen en werd hij dagkam pioen. Dit leverde hem de Groene Sjerp op. Hij kreeg het niet cadeau. Edward Dingemanse had al vroeg gemist, maar het bleef bij die ene misser, zodat hij Geertse op de huid bleef zitten. Met 29 van de 30 ringen werd Dingemanse tweede in het klassement. Pieter Dingemanse pakte de derde plek, met 27 ringen. De bekercompetitie was ook een prooi voor de top 3 van het dagklas sement. Edward Dingemanse mocht de eerste beker meenemen, voor Ronald Geertse en Pieter Din gemanse. De dag van Edward Din gemanse kon niet meer stuk nadat hij ook nog de Van Beers Trofee en de beker In de Gouwe Gheijt in de wacht had gesleept. De pollepel ging naar Ronald Geertse. Na de wedstrijd op 30 april gewon nen te hebben, wist Jan Besuijen dit in Kapelle weer te doen met één missertje. Met 29 van de 30 ringen werd hij dagkampioen, voor Klazi- na Boogaart en Lieneke Reijnierse, beiden met 27 ringen. Ook de beker competitie werd gewonnen door Besuijen. De tweede beker was voor Gerben Cabboort, die ook de pollepelkamp wist de winnen. De derde beker was voor nummer 2 van het klassement, Klazina Boog aart. Hubert van der Maas won be ker nummer 4. De oudste deelne mer, Leo Wabeke, won de kamp voor de vijfde beker én de beker voor de oudste rijders. Agenda ZRV: 21 mei, Zoutelande, Langstraat, ereklaskampioenschap 8.00-17.30 uur. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst AFSCHEID Nel van Leyen voor haar molen, de Buiten Verwachting, op de dijk van de Mortierepolder aan de rand van Nieuw- en Sint Joosland. De vlaggen hangen uit want het is Nationale Molendag. foto's Lex de Meester door Theo Giele veere - Het was met een dubbel ge voel dat de muzikanten van Veere's Genoegen zaterdagavond in de Grote Kerk aan hun jubileum concert begonnen. De viering van het negentigjarig bestaan van de muziekverening was tevens het af scheidsconcert van dirigent Bram van Overbeeke. Sinds 1971 was het dirigent in Veere. Na veertig jaar draagt hij het stokje letterlijk over. Kees Nijsse zal voortaan de maat slaan. De verbondenheid tussen Van Overbeeke en Veere's Genoeg gaat nog verder terug dan de vroege ja ren zeventig. Eind 1964 begon hij al met het op leiden van de jeugd. Op zijn 26e werd Van Overbeeke dirigent van het fanfareorkest. In het 'Muzik- krantje' van de vereniging blikt Van Overbeeke terug op veertig jaar dirigentschap. Over de beginja ren schrijft hij in het verenigings blad: „Opvallend was het grote aan tal meisjes en vrouwen in het or kest. Zij vormden ongeveer negen tig procent van de muzikanten. Daar kwam nogal wat mannelijk publiek op af tijdens onze optre dens." Volgens de scheidend diri gent is de saamhorigheid en onder linge band altijd een belangrijk ken merk van de muziekvereniging ge weest. Zaterdag speelde Veere's Genoegen samen met Philharmonie 50+ en een combinatie van Oefening en Uitspanning uit Kattendijke en De Echo uit Wilhelminadorp, muziek gezelschappen die ook onder muzi kale leiding van Van Overbeeke staan. Bedoeld of onbedoeld, voor een avond waarop het jubileumconcert 'concurrentie' had van het Eurovi sie Songfestival, was het eerste stuk van de avond zeer toepasse lijk; Eres tu, de Spaanse inzending van 1973. Veere's Genoegen nam za terdag weliswaar afscheid van de dirigent Bram van Overbeeke, maar niet van de muzikant. „Na 48 jaar lief en leed in Veere's Genoe gen zit deze vereniging mij zoda nig aan het hart, dat ik niet echt af scheid wil nemen. Daarom ga ik, na een kort intermezzo, verder als muzikant op een plaats wat meer in de luwte." Bram van Overbeeke voor aanvang van het jubileum én afscheidsconcert in de Grote Kerk in Veere. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14