Middelburg zet zelf wegwijzers neer Zeeland intratuin Driehonderd vierkante meter kunst Aanhouding na f!™?!?!1. mishandeling en toenaam 14 en 15 16 en 17 N57 Rijkswaterstaat, gemeente en provincie oneens over verdeling kosten aanpassen bewegwijzering WALCHEREN 3halen 2betalen Tip? redactie@pzc.nl ZOUTELANDE - Wegens mishande ling is zaterdagavond een negen tienjarige inwoner van de gemeen te Veere aangehouden. De politie verdenkt hem ervan een horecabe drijf in Zoutelande een 22-jarige in woner uit diezelfde gemeente te hebben mishandeld. Het slachtoffer liep hierbij verwon dingen aan zijn gezicht en borst op. De 22-jarige is met de ambulan ce naar het ziekenhuis in Goes ver voerd. Hoewel het tegenwoordig niet meer in zwang is, worden veel Zeeuwen nog door anderen uitgeduid met een bij naam. Soms bestaand uit hun familie- lijn (Ko van Bram van jantje) of bij voorbeeld een bezigheid (jewannes de Fietsemaeker) en soms om onduidelij ke reden. Toen die Brabantse vrouw introk bij die echte Zeeuw in de pol der, was het wennen aan taal en cul tuur en letterlijk en figuurlijk zoeken naar de wegen in het Zeeuwse land schap. Zoals waar je eieren moet ha len bijvoorbeeld. Haar man had haar verteld dat een plaatselijke kippenhou der bij het hok goede eieren verkocht. „Ga maar bij Wimpje Plas om eie ren", had hij aangeraden. Vol goede moed toog de dame op weg naar de betreffende kippenhouder. Haar man had bij haar thuiskomst wel even no dig om bij te komen. Zeker toen ze ver telde dat de man in kwestie wel erg vreemd keek, toen ze hem begroette met 'Goedemorgen mijnheer Plas'. In derdaad, het was zijn bijnaam. Maandag 16 mei 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De bewegwijzering in en rond Middelburg zal door de gemeente zelf worden aangepast aan de nieuwe situatie die is ont staan door de opening van de nieu we N57. Het college van B en W wacht niet op overeenstemming met Rijkswaterstaat over verdeling van de kosten, zo blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad. In eerste instantie gaat het om pro visorische aanpassingen door tijde lijke borden te plaatsen en oude verwijzingen af te plakken. De defi nitieve bewegwijzering moet voor het einde van dit jaar zijn ge plaatst. Tussen de provincie en dè gemeente enerzijds en Rijkswater staat anderzijds is verschil van me ning over wie de aanpassing van de bewegwijzering moet betalen. Provincie en gemeente vinden dat degene die verandering van de rou te heeft veroorzaakt hiervoor op moet draaien. Dat is Rijkswater staat, want die heeft de N57, die dient als snelle route langs de stad, aangelegd. Volgens B en W stelt Rijkswaterstaat zich op het stand punt dat degene van wie een weg is zelf voor de bebording moet zor- gen.Om te voorkomen dat door gaand verkeer onnodig door Sint Laurens of over de route Kaaien- Veerseweg rijdt, willen B en W de uitkomst van deze discussie niet af wachten. De gemeenteraad praat op 6 juni over de kwestie. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Graffitikunste- die restaurant De Roode Leeuw scheidt van van Nieuwland toen er alleen nog dracht van Rijkswaterstaat gemaakt en moet naars zijn zaterdag in Nieuw- en Sint Joos- de A58, komt een afbeelding van zestig bij paard-en-wagens door het dorp reden. Het over twee weken af zijn. foto Lex de Meester land begonnen met het maken van een enor- vijf meter. stelt het zicht vanuit Nieuwland richting Mid- me muurschildering. Op de 'Berlijnse' muur, Als voorbeeld dient een prent van de haven delburg voor. Het schilderij wordt in op- bekijk de video op www.pzc.nl Na dertig jaar afscheid van vriendelijk molentje Philip Glass trakteert op wereldpremières in Middelburg Druk-en zetfouten voorbehouden. Gekfcj t/m 25 mei 201l Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Perkgoed Diverse kleuren en soorten, Vlijtig Liesje, Petunia, Lobelia, Afrikaantje, Begonia, etc., 20 cm, potmaat 9 cm. Draagtas 6 stuks 3,49

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13