spectrum Freek en Youp, Youp en Freek. RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE ankerkader r Zaterdag 14 mei 2011 Heeft U wel eens in een geweldig groot schuimbad gezeten, terwijl U telefonisch een verhitte discussie over belangrijke za ken voerde? Een discussie die dermate veel tijd in beslag nam, zodat het heerlijk warme schuimbad tot polaire kilte afzakte en U er uiteinde lijk uitstapte met het gevoel een te lang geweekte bloemkool te zijn? Zoiets is mij juist overkomen. Ge lukkig belde een dierbare vriendin, die ogenblikke lijk mijn verkleumde humeur weer op menselijke warmte terugbracht met het verhaal van haar lek kende dak: „Eindelijk waren de loodgieters bezig de lekkage te lijf te gaan. Ik vroeg: 'Waar is jullie baas? Die kwam vroeger altijd mee wanneer er sprake van lekkages was!'" „O", antwoordde een van de twee mannen, „hij wordt te oud. Hij gaat niet meer mee. Hij heeft bovendien last van duizelingen en op z'n hoog dak, als dit van U, moet je geen duizelingen hebben!" „Maar hij was toch de expert", zei mijn vriendin. „Zijn jullie net zo goed? Want hij was altijd heel erg vakkundig en goed!" „Ja, U heeft gelijk. Maai wij nemen van al onze werkzaamheden foto's. En die laten wij hem zien. Zodat hij altijd nog kan ingrijpen, wanneer wij fou ten maken!" „Geweldig!", zei mijn vriendin, „mag ik eens zo'n foto bekijken?" „Dat is goed", was het antwoord. „Maar dan moet U even wachten, ons toestel moet eerst worden opgewarmd." Geduldig wachtte mijn vriendin tot een en ander de juiste temperatuur had bereikt. Eindelijk was het zover. „Kijk U maar!", riepen de loodgieters. Mijn vriendin keek op het haar toegestoken scherm van het opgewarmde toestel en zag een foto van een beeldschoon Marokkaans meisje. Toen ze uitge lachen was, is ze maar verse koffie gaan zetten en heeft de klus vol vertrouwen aan de heren overgela ten. Haar lekkage is geheel gestopt! Dan is er nog iets gebeurd, waarvan ik oprecht hoop dat er eens een vervolg van komt. Op de geweldige mooie theatervoorstelling op 11 mei, gegeven ter gelegenheid van het afscheid van Rob Wiegman, scheidend directeur van het Nieuwe Luxortheater in Rotterdam, waren twee absolute hoogtepunten. Hoewel de hele avond één grote fees telijke inventarisatie was van alle acteurs, zangers, dansers, cabaretiers, goochelaars en stripteaseacts die ooit Robs Podium hebben bevolkt, was er een moment waarvan ik nog lachtranen voel opkomen, wanneer ik er aan terugdenk. Bij de eindmanifesta- tie van de Verenigde Nederlandse Cabaretiers de den Freek de Jonge en Youp van 't Hek samen een duet en een dansje, zo geweldig hilarisch, dat je mag hopen dat deze toevallige samenwerking tussen de ze podiummastodonten nog eens mag leiden tot méér! Helaas is er van dit optreden geen visuele registratie gemaakt zodat de lezer zelf kan oordelen over dit theatraal hoogtepunt. Er is wel gefilmd, maar er heerst embargo op uitzending en vertoning. Behal ve dat er op You Tube een schimmig filmpje rond waart, waarop iets van deze verrukking wordt ont huld.... Wij wachten hoopvol af op verdere ontwikkelingen in het theater.... En mochten de heren ooit besluiten het publiek te trakteren op een vorm van samenwerking: ik zit met mijn hele familie op de eerste rij!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83