Demanet weigerde zijn 'doodsvonnis' te tekenen sport 141 Sponsor Alex de Feijter: Wij zijn Hoek en geven het niet snel op Marleen Willeboordse heeft smaak te pakken Adempauze in de Ardennen! Voormalig jeugdinternational Clinckemaille naar Hoek Korfballer Bakker jaar geschorst zaterdag 14 mei 2011 Hoek is gisteren tot een akkoord gekomen met Guillaume Clinckemailie. De Belg (20) komt over van KFC Izegem en speelde eerder voor Anderlecht, Club Brugge en Zulte-Waregem. Een doorbraak in het betaald voetbal bleef ech ter uit „We hebben hem een aantal keren bekeken", zegt Jacky Lambert. „Hij is sneltechnisch goed en kan als aan vallende middenvelder uit de voeten." Clinckemaille behoorde in 2007 tot de selectie van België op het Europees kampioenschap voor spelers tot 17 jaar. In de halve finale verloren de Belgen van de latere kampioen Spanje. door Barry van der Hooft terneuzen - Bijna twee weken ge leden bezocht Gaby Demanet weer eens een wedstrijd van Hoek. De in maart ontslagen trai ner werd door veel mensen harte lijk ontvangen en zag zijn voorma lige ploeg in de halve finale van de beker eenvoudig winnen van VCK (7-0). „Met de meeste mensen kan ik nog prima door één deur." De Belg moest wijken om zo een schokeffect te creëren. Dat bleef echter uit, want ook zijn voormali ge assistent Ruud Pennings slaag de er niet in Hoek voor de topklas se te behouden. Dat de club dit sei zoen tegen degradatie moest vech ten, heeft Demanet niet verbaasd. „Tijdens de voorbereiding werd al duidelijk dat we op bepaalde posi ties kwaliteit tekort kwamen." Tijdens zijn dienstverband heeft hij die woorden nooit uitgespro ken. „Dat mocht ik niet. Als ik het wel had gedaan, zou ik mijn eigen doodsvonnis hebben getekend. Ik was ook niet de enige die het door had. Met ervaren, dragende spelers als lörg van Nieuwenhuijzen, Jos van Nieuwstadt, Ferry Alfons, John Schot en Giovanni Siereveld heb ik er geregeld over gesproken. Gezien onze mogelijkheden vind ik dat we het ook niet eens zo slecht hebben gedaan." Het grote verschil met de oppo nenten was vaak vooral het gebrek aan scorend vermogen bij Hoek, zegt Demanet. „Dat bepaalt of je erin blijft of niet. We zijn niet vaak weggespeeld en hoefden voor veel ploegen ook echt niet onder te doen. Alleen scoorden zij wel en wij niet." Eén van de spelers door Barry van der Hooft sas van gent - Hij is al decennia lang aan Hoek verbonden als spon sor en behoort inmiddels zowat tot het meubilair van het sponsor home op sportpark Denoek. Alex de Feijter heeft de successen en te genslagen van dichtbij meege maakt en weigert na de degradatie bij de pakken neer te zitten. „Als sponsors moeten we er nu met z'n allen de schouders onder zetten." Hij refereert aan het verleden. „We zijn al eens gedegradeerd toen we op het hoogste niveau speelden", zegt De Feijter. „Toen waren we in één jaar terug. Dat hoeft nu niet. Maar op niet al te lange termijn willen we wel weer in de topklas se spelen. Het is het summum van het amateurvoetbal." Van de vorige degradatie leerde de club destijds ook, weet De Feijter. „En dat doen we nu opnieuw. Als je er kritisch naar kijkt, moet je tot de conclusie komen dat we over de hele lijn nog niet topklassewaar dig waren. Qua accommodatie, op bestuurlijk vlak en ook niet in sportief opzicht. Dat is een les voor de toekomst." Enkele sponsors van het eerste uur -hebben onlangs al de koppen bij mekaar gestoken. „Daarnaast heb ben we nog een aantal mensen ge polst over hoe ze er nu in staan. De handdoek in de ring gooien zou makkelijk en jammer zijn. Ik hoop dat meer sponsors er zo over denken. Als ze twijfelen moeten ze de club een tweede kans geven. Met de sponsors, het bestuur, hulp van de gemeente en misschien UITSLAGEN f. BILJARTEN Kampioenengala. Kruisfinales (eerstgenoem de wint): Stefan Snap-Jack Klaassen 20-30, Tonnie Vermeulen-Guillaume Broekhoven 60-28. Finale: Stefan Snap-Tonnie Vermeulen 20-43. Eindstand: 1. Stefan Snap ('t Keldertje) 45,00 punten, 2. Tonnie Vermeulen ('t Kelder- je) 43,67, 3. Jack Klaassen ('t Bierwinkeltje) 42,75, 4. Guillaume Broekhoven (BCW) 42,75, 5. Marco Potvlieger ('t Bierwinkeltje) 40,17, 6. Ad Bakker ('t Bierwinkeltje) 37,00, 7. Rudy Rousseau (BW) 36,00, 8. Adrie van Meurs (Concordia) 35,50, 9. Cees van Driel ('t Bier winkeltje) 30,16 punten. DAMMEN Emmeloord. WK. Zesde ronde: Virny (Dui) - Mogilianski (VSt) 1-1, Gantwarg (WRu) - Boe- zinskij (Lit) 1-1, Meurs (Ned) - Ndjofang (Kam) 1-1, Van der Wijk (Ned) - Valneris (Let) 1-1, Baljakin (Ned) - Seek (Sen) 2-0, Dul (Mon) - Getmanski (Rus) 1-1, Georgiev (Rus) - Artikov (Oez) 2-0, Allan Silva (Bra) - Schwarz- man (Rus) 0-2, Amrillajev (Rus) - Tsjizjov (Rus) 1-1, Boomstra (Ned) - Domtsjev (Lit) 1-1. Stand aan kop: 1. Georgiev 9, 2. Boomstra, Dul 8, 4. Schwarzman, Getmanski, Ndjofang, Amrillajev, Baljakin, Gantwarg 7, 10. Valneris, Domtsjev, Virny, Meurs 6. TAFELTENNIS Rotterdam. WK. Vrouwen, enkelspel, kwart finales: Li Xiaoxia (Chn/1) - Wu Yang (Chn/8) BW 4-1 (11-7 11-5 10-12 11-8 11-6), Guo Yue (Chn/4) - Fan Ying (Chn/24) 4-3 (11-411-7 4-11 8-11 11-5 5-11 11-4), Ding Ning (Chn/3) - Feng Tianwei (Sin/6) 4-0 (11-3 11-5 11-6 11-4), Liu Shiwen (Chn/5) - Guo Yan (Chn/2) 4-0(11-3 11-9 11-5 12-10). Halve finales: Li Xiaoxia - Guo Yue 4-0 (11-5 11-6 11-7 11-8), Ding Ning - Liu Shiwen 4-2 (11-13 11-9 8-11 11-6 11-8 11-6). Gemengdubbel, finale: Zhang Chao/Cao Zhen (Chn/2) - Hao Shuai/Mu Zi (Chn/1) 4-1 (11-7 11-7 11-9 9-11 11-8). WIELRENNEN Ronde van Italië. Zevende etappe: 1De Cler- cq (Bel) 110 km in 2.54.47, 2. Scarponi (Ita), 3. Kreuziger (Tsj), 4. Garzelli (Ita), 5. Nibali (Ita), 6. Rodriguez (Spa), 7. Rujano (Ven), 8. Ca- taldo (Ita), 9. Contador (Spa), 10. Le Mevel (Fra), 12. Kruijswijk, 14. Svitsov (WRu), 17. Mentsjov (Rus), 19. Weening, 24. Pinotti (Ita), 73. Hoogerland 3.39, 74. Tankink 3.51, 89. En gels 7.57, 134. Van Winden 15.09, 135. Cle ment, 174. Flens, 175. Van Emden. Algemeen klassement: 1. Weening 23.09.59, 2. Svitsov 0.02, 3. Pinotti, 4. Le Mevel 0.05, 5. Scarponi 0.14, 6. Lastras (Spa) 0.22, 7. Nibali 0.24, 8. Kruijswijk 0.28, 9. Contador 0.30, 10. Serpa (Col) 0.33, 16. Mentsjov 0.55, 47. Tan kink 8.08, 99. Engels 23.55, 115. Hoogerland 29.28, 121. Van Winden 33.23, 170. Clement 48.38, 184. Van Emden 58.09, 186. Flens <;R 47 door Roeland van Vliet die daarvoor in januari werd bin nengehaald, was Cédric Roussel. „Maar dat viel tegen", aldus Dema net. „Net als de inbreng van Kwin ten Clappaert. Hij had op het mid denveld een prominente rol in het elftal moeten krijgen. Door blessu res is het er niet uit gekomen." Demanet moest mede daardoor schuiven in zijn elftal. Daarnaast waren de randvoorwaarden ook niet ideaal. „Hoek schiet nog te kort qua accommodatie en kader. Dat laatste moet uitgebreid wor den. De club ligt ten opzichte van de rest van Nederland geïsoleerd in Zeeland. De Zeeuwse talenten liggen ook vaak achter bij spelers van andere topamateurclubs in Ne derland. Daar moet Hoek rekening mee houden. Met een goed net werk moet het proberen daar een antwoord op te vinden." middelburg - Hoewel ze er jaren lang uit is geweest, is haar talent voor de judosport niet verloren ge gaan. De 27-jarige Marleen Wille boordse, in 2002 Nederlands kam pioene onder twintig jaar, doet sinds begin dit jaar weer mee aan kleine wereldbekertoernooien. Vandaag is de jongere zus van tweevoudig Europees kampioene Elisabeth Willeboordse actief op het British Open in Londen. Na Arlon, waar je in januari je ren tree maakte, is dit je tweede indivi duele optreden. Maar hoelang ben je alweer in training? „Anderhalf jaar geleden kwam ik bij Hans Kroon, de krachttrainer van Elisabeth. Ik ging naar hem toe omdat ik een enkelblessure had en niet omdat ik weer met ju doën wilde beginnen. Maar het ging zo goed en ik vond het zo leuk, dat ik met de meiden van Bu dokan Rotterdam meer krachttrai ningen ben gaan doen. En op een gegeven moment begon Hans me een beetje op te stoken. Zo van: waarom ga je niet weer ook de mat op? Sindsdien train ik bij Bu dokan, net als Elisabeth. Ik woon, net als zij, in Rotterdam." Hoe verliep vier maanden geleden het toernooi in Arlon7 „Mijn judo was goed. Alleen men taal was ik nog niet heel sterk. Ik judode te verkrampt en was bang om te verliezen. Maar ik heb wel vier partijtjes op de mat gestaan." En Londen is weer een stapje verder. „Nou, het is net als Arlon een B-toernooi, maar het zal er wat professioneler aan toe gaan dan in België. Je komt, net als Elisabeth, uit in de klasse -63 kilo. Blijft dat zo? Want dan ga je met die bekende achter naam nog voor verwarring zorgen bij je tegenstandsters. „Ih Londen zit ik inderdaad in de -63. Maar het is de bedoeling dat ik daarna terugga naar de -57. Dat is ook het gewicht waar ik altijd in gejudood heb." Rond 2004 stopte je vrij abrupt met de sport vanwege een schouderblessu re. Hoe is het daar nu mee? „Het blijft een zwakke plek. Maar de krachttraining van ITans Kroon werpt superveel vruchten af Ik moet wel op die schouder letten, maar heb er geen last van." Wordt dit echt een tweede judocar rière? „Haha, daar is nog geen zinnig woord over te zeggen. Ik vind het weer ontzettend leuk om te doen. Als alles goed gaat en er weer aardi ge prestaties neergezet worden, ga ik door." ook wel de provincie kunnen we ervoor zorgen dat hier over een paar jaar een club staat die een paar stappen heeft gezet." Aan de rol die Hoek binnen Zee land speelt, gaat Alex de Feijter ook niet voorbij. „We vertegen woordigen deze provincie nu al een jaar of twintig. Ie moet toch op zaterdagmiddag tegen je vrouw kunnen zeggen: ga jij lekker de stad in, dan ga ik naar Hoek kij ken. Volgend seizoen spelen we dan wel niet tegen clubs als IJssel- meervogels en Spakenburg, maar op termijn willen we dat wel weer. We zijn een klein clubje tus sen de grote spelers, maar ik zie het wel goed komen. Ik hoop dat meer mensen er zo over denken. Want wij zijn Hoek en geven het niet snel op." zeist - Korfballer Tim Bakker is voor een jaar geschorst. Dat heeft het Koninklijk Nederlands Korfbal- verbond (KNKV) gisteren bekend gemaakt. De 27-jarige speler van Koog Zaandijk heeft begin januari zijn medewerking aan een doping controle geweigerd waarop de tuchtcommissie van het KNKV tot de straf heeft besloten. Veelvoudig international Bakker meent, zo stelt het KNKV, dat van een weigering geen sprake is om dat zijn opname in het internatio nale whereabouts-programma hem ontslaat van medewerking aan een test buiten het opgegeven uur. De bond benadrukt in een verklaring dat van het gebruik van verboden middelen geen sprake is. More- Inc-lvs'iVe- ffan-^vr-L-e-^e- Wist u dat er op nauwelijks 3 uur rijden van Utrecht een bourgon- disch paradijsje ligt? De Ardennen! Pharos Reizen van ANWB heeft een zeer aantrekkelijk arrangement voor u samengesteld in het beroem de plaatsje Han-sur-tesse. Een ideaal uitgangspunt om de grotten, kasteeltjes en historische stadjes, zoals Dinant, te verkennen. Kortom: heerlijk bijtanken, op basis van halfpension en leuke extraatjes! Uw verblijf U verblijft in het Cocoon-hotel Greniet des Grottes, in Han-sur-Lesse, direct bij de grotten en het safaripark. Het hotel heeft een uitstekend restaurant lounge met bar, lift, draadloos internet parking en tuin met terras én wellnesscentrum. De kamers zijn voorzien van een telefoon, radio, televisie en kluisje. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (ZO cpm. max. H of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 50350 euro p.p. 4-daagse More Inclusive zoek boekcode 50350 Inbegrepen 3x overnachting in een twee persoonskamer 3x uitgebreid ontbijtbuffet met schuimwijn 3x dagschotel (naar wens vlees, vis of vegetarisch) gratis gebruik wellnesscentrum (dagelijks tussen 16 en 20 uur) gratis parkeren ludiek wandelspel door Han-sur-Lesse autorally (autotocht a.d.h.v. vragen) door de Ardense natuur Prijzen 01/06-31/10 139 Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer) 0 t/m 2 jaar: gratis 3 t/m 11 jaar: 60,- o.b.v. logies/ontbijt Prijzen in p.p. Niet inbegrepen reserveringstosten en testen catarrmetenfonds. a pharOS Öe-nf v da ar al 'ik gcveccf?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77