401 sport 'Het was het hele seizoen geen elftal' Strandcross Zoutelande trekt veel deelnemers i FiYTiR BV i«s v« Kloetinge heeft tegen LRC aan een punt genoeg 'Ronaldo gaat weer voetballen' Rus naar halve finales in Saint-Caudens René Proost nieuwe trainer All-Ready Julius Bliek keert terug bij DFS TOPKLASSE Met de uitwedstrijd tegen ARC eindigt vandaag voor degradant Hoek een bijzonder roerig seizoen in de topklasse. Drie direct betrokkenen komen aan het woord over een jaargang die meer diepte- dan hoogtepunten heeft gekend. Voor Schot is de deur dicht 4 M H k N D zaterdag 14 mei 2011 RIO DE JANEIRO Ronaldo gaat weer voetballen. De voorzitter van Corinthians, de laat ste werkgever van de Braziliaan, heeft in Braziliaanse media gezegd dat de 34-jarige spits meedoet aan een aantal oefenwedstrijden. „Ro naldo gaat weer voetballen", aldus Andres Sanchez. „Ik weet niet of het om drie, vier of vijf wedstrij den gaat. Maar dat hij terugkeert, staat vast." Ronaldo beëindigde eer der dit jaar zijn loopbaan. In juni krijgt de oud-PSV'er een afscheids- wedstrijd van het Braziliaanse elf tal. SAINT-CAUDENS Arantxa Rus heeft gisteren de hal ve finales van het ITF-toernooi in het Franse Saint-Gaudens bereikt. De als derde geplaatste tennisster uit Monster rekende in drie sets af met de Oekraïense Elina Svitolina: 6-4 4-6 6-3. In de strijd om een plaats in de fi nal e neemt Rus het op tegen de Russische Valeria Savinich. Rus staat voor de tweede keer dit jaar in de halve finales van een ITF-toer- nooi. In februari verloor ze de fina le in Stockholm. ZIERIKZEE René Proost uit Zierikzee is de nieuwe trainer van het senioren team van korfbalvereniging All-Ready. Hij volgt Jan Voshart op die twee weken geleden als trainer afscheid nam. Proost heeft afgelopen week de trai ningen overgenomen en zal van daag tegen Stormvogels in Westka- pelle voor het eerst actief zijn als trainer/coach op de bank. Proost was binnen de club al actief als trai ner bij de jeugd en het recreatie team. BURG-HAAMSTEDE De voetbalvereniging DFS heeft er voor volgend seizoen een nieuwe speler bij. Julius Bliek keert terug op het oude nest. De zeventienjarige speler speelde ooit even bij Veere, maar kwam daarna naar DFS. Van daaruit ver trok hij naar de jeugdopleiding Cortgene/JVOZ, waar hij vijf sei zoen actief was. De aanvallend in gestelde linksback kiest nu voor een nieuwe stap en gaat volgend seizoen met DFS in de tweede klas se spelen. mammanaBBaiaieami wwi» w familieloop 2 011 PZC FAMILIELOOP Doe mee met de PZC Familieloop. Schrijf je nu in via onze site: www.pzc.nl/familieloop STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Barry van der Hooft WATERVLIET - John Bravenboer wordt nog altijd in één adem ge noemd met Hoek. De voormalige hoofdsponsor en huidige erevoor zitter van de Zeeuws-Vlaamse club was dit seizoen bij het gros van de competitiewedstrijden aan wezig, maar woont de bestuursver gaderingen niet meer bij. „Omdat ik het gevoel kreeg dat er niet meer naar me werd geluisterd." De 75-jarige Bravenboer heeft een mening over de gang van zaken tij dens dit seizoen. „Maar ik wil niet natrappen. Want Hoek is en blijft mijn dub." Hij kijkt wel met een wrang gevoel terug op de huidige jaargang. „Omdat ik nog steeds vind dat de degradatie niet nodig was geweest." Waar baseert de voormalige zaken man dat op? „Op de geluiden die ik tijdens het seizoen heb opgevan gen en de dingen die ik heb ge zien. Naar mijn mening was er veel te veel onenigheid binnen de John Bravenboer selectie. Iedereen weet inmiddels dat er tijdens de training wel eens door spelers klappen zijn uitge deeld. Dan kun je de sfeer niet op timaal noemen...." Een gebrek aan chemie en onder ling kameraadschap; John Braven boer heeft het tijdens zijn perio den als (interim-)voorzitter vaak genoeg meegemaakt. „Op zulke momenten zette ik de hele selectie rond de tafel en gingen we in ge sprek. Iedereen mocht dan zijn zeg je doen, vertellen wat hij op zijn le ver had. Wat gaat er fout, zijn er vetes, is er sprake van jaloezie? Als je op zulke momenten niet in ge sprek gaat, suddert het allemaal door. Die praatsessies hielpen bijna altijd. Na afloop wist ieder een hoe een ander erover dacht. Het zorgde soms voor wat scheve gezichten. Maar na afloop schudde je elkaar de hand en kon je weer verder." Vandaag was hij het liefst meege gaan, om de laatste wedstrijd van het seizoen te bekijken. Door een zware aanval van jicht moet John Bravenboer echter verstek laten gaan. En bij de bekerfinale, volgende week tegen UNA, kan hij tot zijn eigen spijt ook niet aanwezig zijn. „Ik heb die zaterdag een cursus, die ik niet af kan zeggen. Ik hoop wel dat we de beker winnen. Dat is leuk en een prijs aan het eind van een bewogen seizoen." Over een maand of twee maakt Hoek een nieuwe start, in de hoofdklasse. Hoe kijkt Bravenboer daar tegenaan? „Op dit moment moet er nog een aantal spelers worden aangetrokken. Pas als dat het geval is, kan ik zeggen wat ik van volgend seizoen verwacht." ZOUTELANDE - De vierde beachmo- tocross, die vandaag op het strand van Zoutelande wordt gehouden, is nagenoeg volgeboekt. Dat bete kent dat er 90 solo- en 30 quadrij- ders van start gaan. Voorzitter Leo Franke van de orga niserende motorclub MC de Pe- klinge is enthousiast. „Wij leggen daar jaarlijks een prachtig parkoers neer en dat vertaalt zich in veel aanmeldingen." Vorig jaar werd de finale bij de so lo's gewonnen door Stefan Hage uit Goes. De Belgische Kelly Ver- braeken uit Stekene liet iedereen achter zich bij de quadrijders. Bei den verdedigen hun titel. De verde- Gaby Demanet: „Tijdens de voorbereiding werd al duidelijk dat we op be paalde posities kwaliteit tekort kwamen." foto Peter Nicolai TERNEUZEN - John Schot (rechts) speelt komend seizoen zeker niet meer voor Hoek. De club en de aanvallende middenvelder waren de afgelopen weken toch weer in gesprek over een langer verblijf, maar de onderhande lingen verliepen stroef en uiteindelijk weer vast. „Hij vertrekt. Dat staat nu vast", zei technisch manager Jacky Lambert gisteren. foto Peter Nicolai re Zeeuwse inbreng komt onder anderen van Martin Stroo (Oost-Souburg), Mark Boot (Burgh-Haamstede), Kevin Spruijt (Meliskerke) en Jeffrey van Kem pen (Oost-Souburg), Ad Geldof (Oostkapelle). Bij de quads zijn Verbraeken, Mare de Vries en Wil van der Laan de favorieten. Ook hebben zich inmiddels enkele bui tenlandse crossers aangemeld. De trainingen beginnen om 15.30 uur, de eerste wedstrijd een uurtje later. De grote finale bij de solo's is om 20.15 uur. Het parkoers be vindt zich bij strandpaviljoen De Branding, bij de duinopgang tegen over het veld van De Meeuwen. door Jan Dagevos KLOETINGE - Zit voor Kloetinge na vandaag het seizoen in de hoofd klasse B van het zaterdagvoetbal er op? Op die vraag komt vanmiddag een antwoord. De Bevelandse hoofdklasser speelt in eigen huis tegen LRC (14.30 uur) en heeft aan één punt genoeg om de na- competitie te ontlopen. „Na vorige week (2-1-zege op Rijs- oord) is het vertrouwen toegeno men", zegt oefenmeester Cees Houtepen. „We moeten het kar wei afmaken en niet gokken op puntenverlies van onze concurren ten. Het is ook het mooiste als we het op eigen kracht redden." Kloe tinge kende bij de rentree in de hoofdklasse een moeilijk jaar, maar had in de tweede competitie helft een sterke serie en lijkt het ve ge lijf te redden. „Als we het ha len, hebben we het goed gedaan", vindt Houtepen. „We hadden een smalle selectie en de groep was erg jong." Kloetinge moet het vandaag doen zonder verdediger Michel Maas kant. Hij zag vorige week in de u' wedstrijd tegen Rijsoord de kaart. Ook Rick Mulder ontbt Hij kampt met een blessure. 1 Quartel en Arjan van der Smi. keren daarentegen terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64