op de step of de bierfiets Jubileum Lezingen zeeland 127 Voorzitter gebiedscommissie pleit voor andere inzet 'rood voor groen' B>fl Beginners laten kunsten zien Djembé-avond zaterdag 14 mei 2011 Het gidsentearn wil graag een rol spelen tijdens de viering van tweehonderd jaar Zeeuws-Vlaanderen, over driejaar. „Bedenkje eens in wat wij met z'n allen samen allemaal over de streek weten", benadrukt gids Jan Rubbers. Het stichtingbestuur wil zich meer gaan richten op het geven van gastles sen en lezingen. Nu al bezoeken gidsen regelmatig basisscholen. Verkleed als schaapherder vertellen ze daar bijvoorbeeld over het Land van Saeftinghe. OOSTBURC - De Zeeuwse Muziek school houdt dinsdag 17 mei een workshop djembé in het PWA-ge- bouw aan de Stadhouderslaan in Oostburg. Bep en Leon Linders brengen de deelnemers basistech nieken op dit slaginstrument bij. Hans Enkelaar was de eerste gids die gebruik mocht maken van de nieuwe headsets. Tijdens een rondwandeling door Sluis was hij daardoor prima ver- De workshop is van 19.15 tot 21.15 staanbaar. foto's Mark Neelemans uur. De toegang is gratis. HULST - Beginnende muzikanten van de Zeeuwse Muziekschool houden dinsdag 17 mei een instru mentenparade in het Reynaertcol- lege in Hulst. Van 19.00 tot 20.15 uur speelt saxofoonband Sax@fim vijf nummers en geeft de 'mu- ziek-doe-je-mee-dub' een voorstel ling van ongeveer een halfuur. De toegang tot de instrumentenpara de is gratis. 8ggB5^8aSE^Bia5WMaMMMH«BWMBMMMB— door Martijn de Koning SLUIS - Het stilzetten van de finan ciering voor nieuwe natuurgebie den door het Rijk is geen ramp voor West-Zeeuws-Vlaanderen. Een overgroot deel van de ge plande nieuwe natuur in die regio is immers al gerealiseerd. Wel be staat er gevaar dat ingezette projec ten niet afgemaakt kunnen wor den. Het is belangrijk te kijken of die met ander geld toch afgerond kunnen worden. Dat zegt Hans Quist, voorzitter van de gebiedscommissie West- Zeeuws-Vlaanderen. Daarin zitten vertegenwoordigers van onderne mers, natuurclubs en overheden. De commissie geeft advies aan pro vincie en gemeente over de invul ling van het buitengebied. Het gaat daarbij om ontwikkeling van natuur en recreatie, maar ook om onder meer kavelruil. Het Rijk is van plan niet langer geld te steken in nieuwe- en recrea- tienatuur. Het zou kunnen dat er daardoor geen middelen zijn voor de realisatie van bijvoorbeeld het bruggetje over het Groote Gat bij Oostburg en een brug bij Fort Ber- chem, bij Retranchement. Die zijn noodzakelijk om die gebieden, die nog maar pas toegankelijk zijn ge maakt, fatsoenlijk te kunnen betre den. Niet afmaken zou een groot deel van het voorgaande werk ten iet doen, vindt Quist. Een oplos sing heeft hij ook al. „Ik zou over wegen om er geld uit de 'groen- voor-rood-regeling' voor te gebrui ken." Daarbij worden recreatieon dernemers die uitbreiden ver plicht ook te investeren in het toe gankelijk maken van natuur in de omgeving. Quist: „Dat gebeurde al tijd op grond die door het Rijk was aangekocht. Omdat die daar mee gestopt is, valt er straks ook niets meer in te vullen. Het geld uit de regeling zou daarvoor in de plaats naar die onafgemaakte pro jecten kunnen gaan." OPVP[*p n Goes Albert Plesmanweg 2,4462 GC, tel. 0113-21 27 30. VdtlVJCVCI Cl I Terneuzen Productiestraat4,4538 BX, !el. 0115-6204 00 www.MBvanoeveren.nl,info@MBvanoeveren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51