41 binnenland Cardiologen laken PVV'er T6ÖS FNV moest zware Kiekje met BN'er in krant? BEDRIJF 'Onze naam wordt onterecht gebruikt' HERVORMING Opluchting dat alle neuzen weer in dezelfde richting wijzen 2e Vismarkt van't seizoen in Veere Kok werkt 16 uur per dag 'Als je dit niet wilt, moet je geen gebruik maken van Twitpic' zaterdag 14 mei 2011 Bedrijf van PW'er Machiel de Graaf zou onterecht buiten landse cardiologen vernoe men in 'scientific board'. Zeker vier van zeven cardiolo gen hebben nooit iets te ma- ken gehad met bedrijf Expert- Clinics. door Sandra Donker en Lianne Sleutjes DEN HAAG - Enkele internationaal vermaarde cardiologen zeggen dat hun naam onterecht in verband is gebracht met ExpertClinics, een bedrijf van PW'er Machiel de Graaf, lijsttrekker voor de Eerste Kamer. Tussen 2008 en 2oro runde De Graaf, samen met twee compag nons, een bedrijfje dat trainingen, bij- en nascholing verzorgde voor hartspecialisten. De bedoeling was dat Nederlandse cardiologen op kosten van de farmaceutische in dustrie een zogenoemde 'clinic' (praktijkcursus) konden volgen bij hartinstituten en topmedici in het buitenland. Op de website van ExpertClinics wordt gesuggereerd dat zeven hoog aangeschreven buitenlandse cardiologen/onderzoekers verbon den zijn of waren aan het bedrijf Twee van hen zouden bovendien Vandaag bij de stadshaven van 10.00 - 16.00 uur. Voor de lekkerste kibbeling, oesters en palingbroodjes! TL VLTL mfsrx ■BEHnaOMHSSHBHBi deel uitmaken van de 'scientific board', een wetenschappelijke raad van toezicht. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat in ieder geval vier van hen nooit zaken hebben gedaan met ExpertClinics. Nummer vijf kan zich niet herinneren of hij ooit toestemming heeft gegeven om genoemd te worden op de website. De andere twee specialis ten waren niet bereikbaar voor commentaar. Er zijn wel enkele contacten ge weest tussen ExpertClinics en top- experts, maar aie liepen meestal op niets uit. Contactpersoon was een (in 2008 overleden) cardio loog uit Nijmegen, Dirk Nauta, een van de medeoprichters van Ex pertClinics. Volgens opgave van de Kamer van Koophandel is Machiel de Graaf se cretaris bij de stichting Meet the Experts, waar ExpertClinics onder valt. Sinds 2009 zou het bedrijf stil zijn komen te liggen. De eisen voor financiering van medische congressen werden toen aange scherpt, zodat het voor de farma ceutische industrie steeds moeilij ker werd dergelijke bijeenkomsten te sponsoren. De Graaf zegt niet te weten dat de buitenlandse cardio logen op de website vermeld staan als experts. „Het waren de contac ten van Nauta, ik weet daar verder niets van af." amsterdam - Slavernij bestaat ook in Amsterdam. Een Chinese kok moest dag en nacht werken en mocht alleen na toestemming wa ter drinken. Kok Long moest als enige na sluitingstijd schoonma ken en sliep in een berghok. Vaak werd hij midden in de nacht uit zijn hok gehaald om te koken voor late gasten. En van zijn salaris van 1500 euro per maand kreeg hij al leen 100 euro 'zakgeld' te zien. Zijn uitbuitingsgeschiedenis staat in rapporten van de Sociale Inlich tingen en Opsporingsdienst. PAUL KUSTERS Meer dan een maand steg- gelden de FNV-bonden over een nieuw pensioenstelsel. Voorzitter Jongerius meldde gisteren dat ze het eens zijn. Na weken van stevig in tern beraad is het de FNV toch gelukt alle aangesloten bonden op één lijn te krijgen over de pen sioenhervorming. Pensioenfondsen kunnen in dit stelsel zelf kiezen hoeveel indexa tie ze geven en hoeveel zekerheid ze willen bieden aan deelnemers. Deze ruimte voor de fondsen maakte een FNV-compromis mo gelijk, stelt John Kerstens, voorzit ter van FNV Bouw. Hij speelde af gelopen weken een bemiddelende rol heeft tussen Bondgenoten dat zwaar inzette op maximale zeker heid voor de fondsdeelnemers en andere bonden die koopkrachtbe- houd van pensioenen voorop zet ten. De wettelijke garanties die de huidige pensioenregelingen nog bieden, worden als het aan de FNV ligt voorwaardelijk. Een fonds zal in de toekomst aan deelnemers aangeven welke in dexatie-ambitie het heeft en deze voorwaardelijk maken: afhankelijk van de beleggingsprestaties. Het moet duidelijk zijn aan de deelne mers wat de kans is dat dit niet wordt gehaald. Het compromis stelt de FNV weer in staat terug te keren naar de on derhandelingstafel van de sociale partners voor een definitief ak koord. Ook is er nog een deal no dig met minister Henk Kamp over een AOW, die volgens de vakbewe ging de loonstijging moet gaan vol gen. De presentatie van het compromis zal overigens het uiterste vergen van de woordkunst van de door Jacqueline Steenwijk den haag - Toevallig op een terras in de buurt van een bekende hle- derlander gezeten? De kans be staat dat je foto morgen in een van de roddelbladen verschijnt. Deze week werd bekend dat Twit- pic, het uploadprogramma waar mee miljoenen burgers wereld wijd foto's op internet zetten, alle foto's doorverkoopt aan het Britse persbureau WENN dat gespeciali seerd is in beroemdheden. Dat bureau mag de foto's vervol gens doorverkopen aan wie ze maar wil. Wat als familiekiekje be doeld was, staat dan in de krant. „Er is juridisch geen speld tussen te krijgen", stelt ICT-jurist Arnoud Engelfriet. „Ze hebben de gebruiks voorwaarden veranderd. Wie ge bruik maakt van TWitpic, verklaart dat hij Twitpic het recht geeft de foto's door te verkopen. Als je dit niet wilt, moet je geen gebruik ma ken van Twitpic. Het is het één of het ander. Een andere keuze heb je niet." Volgens Twitpic worden burgers op deze manier beschermd tegen oneigenlijk gebruik van hun foto's door media. Elk medium dat nog een foto van Twitpic plaatst krijgt een schadeclaim aan zijn broek. Het maakt internetexpert en -ju rist Danny Mekic aan het lachen. „Daar heeft de maker van die foto toch niets aan? Die raakt volledig de controle kwijt over wat er met zijn foto gebeurt Niet hij, maar die bedrijven bepalen of zijn foto wordt gepubliceerd." Veel gebruikers beseffen het niet, maar Twitpic is niet het enige pro gramma dat foto's voor commer ciële doeleinden mag gebruiken. Plixi, tegenwoordig bekend onder de naam Lockerz, heeft ook een contract met WENN. Twitter ei gent zich de commerciële rechten Agnes Jongerius voor het FNV-hoofdkantoor in Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4