Zeeland PZCI 25 Groei glastuinbouw baart zorgen zeeland nu nieuwsflits TJ U Bressiaanse 1 jeugd ruimt strand op /fA\ ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 30 en 31 KASSEN Invulling Smidsschorrepolder blijft achter bij verwachtingen Het Zeeuwse nieuws in 1 minuut! kijk op A www.omroepzeeland.nl Vuurtoren te koop Intratuin Koudekerke 5i_ De gids gaat zelfs mee op de step of de bierfiets Zaterdag 14 mei 2011 Zoeken naar de echte invalidentoiletten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De ontwikkeling van de glastuinbouw in de Kanaalzone baart zorgen. Van de 130 hectare, die in de Smidsschorrepolder bij Westdorpe beschikbaar is voor kas sen, is nu 60 hectare daadwerkelijk uitgegeven. Dat is de helft van de verwachte oppervlakte. Wethouder (aap Bos (economie) van Terneuzen hield de raadscom missie Bestuur en Middelen don derdagavond voor dat de Smids schorrepolder nu eigenlijk vol had moeten staan met kassen. „Die 60 hectare lijkt op het eerste gezicht veel, maar we waren voor de ver wezenlijking van de eerste fase uit gegaan van veel meer." Bos signa leerde 'flinke belangstelling' van tuinders, die zich in de Kanaalzo ne willen vestigen. Maar die kun nen hun plannen voorlopig niet verwezenlijken door terughou dendheid bij de financiers. Bos: „De banken werken niet of nauwe lijks mee. Ze zijn heel voorzichtig met hypotheken." Dat heeft ook gevolgen voor WarmC02, die rest- warme en CO2 aan de tuinders le vert. Het is een samenwerkingsver band van havenschap Zeeland Seaports, kunstmestproducent Ya- ra en bouwer Visser Smit Ha- nab. Initiatiefnemer Zeeland Seaports staat garant voor de finan ciering van 80 miljoen in installa ties en leidingen. Hij had overigens ook heel wat goed nieuws. Met name het Servi- center van Dow groeit als kool: van 60 full-timers in de beginfase naar nu al 300 medewerkers en een verwachte doorgroei naar 350 mensen in 2012. Raadslid Frank Deij (Top/Gemeentebelangen) was benieuwd naar de herkomst van al dat personeel. „Komen ze van elders", vroeg hij hoopvol. Bos echter: „Het zijn vooral mensen uit de regio." Maar dat temperde het enthousiasme over de snelle groei allerminst, Hij signaleerde over de afgelopen twee jaar rede lijk veel ontwikkelingen. Een greep: nieuwbouw van Mammoet op de Axelse Vlakte (8 hectare, 20 werknemers), Palletcentrale op Sasse Poort (2 hectare, 15 werkne mers), Goes for Green in Sluiskil (vroeger Rosendaal Energy, door start 20 werknemers) en twee bio massacentrales bij Heros in Sluis kil (15 werknemers). Oiltanking in het Valuepark en Outokumpu op de Axelse Vlakte breiden flink uit. Daarnaast doen ook de bedrijven terreinen het goed. BRESKENS - Rijkswaterstaat Zee land wil af van de vuurtoren bij Breskens. Op het moment onder zoekt de dienst de mogelijkheden voor verkoop van het Rijksmonu ment. De toren is te koop aangebo den bij de gemeente Sluis, maar die heeft inmiddels laten weten geen interesse te hebben. Wel wil het Sluise college meedenken over een alternatieve functie voor de to ren, hebben B en W aan Rijkswa terstaat laten weten. Een voorlichter van Rijkswater staat zegt verder nog geen toelich ting te kunnen geven. intratuin Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke), tel. 0118 551 623, donderdag en vrijdag koopavond. BRESKENS - Zoveel troep als vorig jaar haalden 68 leerlingen van de groepen 7 en 8 van de openbare ba sisschool Breskens niet op. Maar dat kwam vooral omdat de opruimers toen aan de slag gingen, voordat de reguliere schoonmakers aan de slag gingen. Nu Pasen en de meivakantie al achter ons liggen, is de reinigingsdienst al een aantal ke ren over de Sluise stranden getrok ken. „Dat neemt niet weg dat jullie heel goed je best hebben gedaan en zo'n dertig kilo rommel hebben opgeruimd en keurig gescheiden. We kunnen er nu zeker van zijn dat het strand bij 't Halve Maentje volgende week weer een Blauwe Vlag krijgt, omdat het er veilig en schoon is." De gemeente heeft dit jaar aparte inzamelbakken voor plastic afval op het strand gezet, liet beleidsmedewerker Minke Ra- baut de jeugdige opruimers ook nog weten. Simon, Joey (beiden groep 8) en Huslen (groep 7) lieten merken dat de opruimmiddag hen ook wat had geleerd. „We wisten natuurlijk wel dat je geen flesjes, blik, papier en ander afval op het strand moet gooien, maar we beseffen het nu nog beter", zei Simon, terwijl hij er een serieus gezicht bij trok. Het besef dat afval op het strand schadelijk is voor mens en dier drong gisteren goed door bij 68 leerlingen van OBS Breskens en een kleine helper uit j bekijk de video op www.pzc.nl Biervliet. Een in het zand gevonden bestekset werd overigens niet in de vuilnisbak gegooid, maar teruggebracht naar 't Halve Maentje. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49