Nominatie Corré, Hendriksen en Hiensch De Lage Landen heersen in de Laars sport 143 Autistisch ZEEUWS VOETBALCALA Organisatie maakt kanshebbers voor Awards bekend Toegangskaarten Wat doet Johnny? zaterdag 14 mei 2011 lil«MMOT' w 111 mi I Hi I door Jan Dagevos MIDDELBURG - Halve-fmalist in het bekertoernooi, kampioen in de tweede klasse van het zondagvoet bal en deelnemer aan de nacompe- titie in de eerste klasse. VCK, Ter- neuzen en VC Vlissingen vierden dit seizoen mooie successen in het amateurvoetbal. Het is dan ook niet vreemd dat de trainers van de ze clubs kans maken op de titel Zeeuws trainer van het seizoen 2010-2011. De organisatie en vakjury's van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) hebben Diederik Hiensch (Terneu- zen), Roy Hendriksen (VC Vlissin gen) en Niek Corré (VCK) genomi neerd in de categorie trainer van het seizoen 2010-2011. Zij maken dus kans op de ereprijs. Wie uit eindelijk met de door Harrie Ver- kaik ontworpen Award aan de haal gaat, wordt vrijdag 27 mei be kend. Tijdens het eerste Zeeuwse voetbalgala in Mini Mundi te Mid delburg worden de genomineer den in het zonnetje gezet en zal duidelijk zijn wie zich Zeeuws trai ner van het jaar mag noemen. Het is voor het eerst in de historie van het Zeeuwse voetbal dat er Awards worden uitgereikt. Het is een initiatief van het Nationaal Voetbalmuseum, de Stichting Zeeuws elftal, de stichting Voetbal Totaal en de PZC. Het is bedoeld als stimulering en promotie van het Zeeuwse amateurvoetbal. In totaal worden er in acht catego rieën (trainer, scheidsrechter, vrij williger, clubsite, doelpunt, topsco rer, talent, speler) Awards uitge reikt. Bij de arbiters gaat de strijd tussen Harold van de Ketterij, Kees Toore- naat en Bart Wattel. Van de Kette rij fluit regelmatig in de topklasse van het zaterdagvoetbal. De Goese- naar leidde dit seizoen onder Voor het eerste Zeeuwse Voetbal gala zijn nog kaarten te koop. De entreebewijzen kosten 20 euro per stuk en geven toegang tot de officiële uitreiking van de Awards in Mini Mundi en de feestavond in het Nationaal Voet balmuseum, met medewerking van dj Kevin Landsbergen en de band CIA. Daarnaast zijn de kaarten van 20 euro all-inclusive, dat wil zeggen dat de welkomstcocktail, snacks en alle drankjes zijn inbegrepen. Het gala is vrijdag 27 mei en be gint om 19.30 uur. meer de wedstrijd IJsselmeervo- gels-Genemuiden voor 2500 man. Toorenaar is al sinds 1996 actief als scheidsrechter en leidde dit sei zoen zijn 500e wedstrijd. Wattel degradeerde ooit naar groep 2, maar heeft zich teruggeknokt, komt nu weer uit in de groep 1 en fluit regelmatig in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. In de categorie talent van het sei zoen zijn Björn Quartel (Kloetin- ge), Reguillo Vandepitte (Goes) en Fabian Wilson (Terneuzen) geno mineerd. Opvallend hierbij is dat het alledrie verdedigers zijn. Ze hebben zich de afgelopen jaren tot volwaardige eerste-elftalspelers ontwikkeld en staan ook op de lijst van spelers voor het Zeeuws elftal. De nominaties in de andere cate gorieën zijn: Vrijwilliger van het jaar: Man non Bogaart (Steen), jan Fleurbaa- ij (Zeeland Sport) en Kees Verheu- le (Wolfaartsdijk). Doelpunt van het jaar: Joey van der Hoeff (Rillandia), Pieter de Munnik (DFS) en Kevin de Roode (Spui). Clubsite van het jaar: Hoek, VCK en WHS. De topscorer en voetballer van het seizoen kunnen pas na dit week einde bekend worden gemaakt. Vandaag en morgen wordt de laat ste competitieronde afgewerkt en kunnen er nog punten worden ver diend voor de klassementen. Alle Awards worden tijdens een Voetbalgala op 27 mei uitgereikt. Dat gebeurt in Mini Mundi te Mid delburg. De presentatie is in han den van Hans Kraay jr. De prijzen worden uitgereikt door prominenten als Danny Blind, Adrie Koster, Piet de Visser, Jan Poortvliet, Kees Blomaard, Grae me Rutjes, Albert de Vries en Dan ny Makkelie. Het gala begint om 19.30 uur. Na het officiële gedeelte is er een feest avond in het Nationaal Voetbalmu seum in Middelburg. Meer info op www.zeeuwsevoetba- lawards.nl Bart De Clercq bleef gisteren alle favorieten voor in een bergrit in de Ronde van Italië. foto Carlo Ferraro/EPA door Ad Pertijs MONTEVERGINE Dl MERCOGLIANO - Bovenop de Montevergine di Mer- cogliano verscheen plots een in een lang wit gewaad gestoken pa ter naast Pieter Weening op het podium. Je maakt als leider van de Giro nog eens wat mee. De baas van het hooggelegen klooster over handigde de Fries een met goud belegd schilderijtje van de Madon na. „Ik heb er nog niet naar gekeken", zei de renner van Rabobank een uurtje later op de persconferentie. „Wij Friezen hebben ook niet zo veel met het katholicisme. Kijk er de geschiedenis maar op na. Zelfs Napoleon heeft Friesland nooit kunnen veroveren." De Giro van het 150-jarige verenigde Italië is nu al drie dagen in de ban van een trotse Fries. Steeds meer willen de Italianen weten van de lange Ne derlander. „Ik heb ook aan taek wondo gedaan. Nee, niet aan voet bal", luidde het antwoord op een van de vele vragen. Ook gisteren hield hij stand in de klim naar de kloosterberg. „De klim was op zich niet erg zwaar. Zeker niet in het begin. Pas op het einde kreeg ik het wat lastiger." Ook toen kon hij echter aanklampen bij de klas sementsrenners. Net als zijn ploeg genoot Steven Kruijswijk, die ook deze Giro weer verbazingwekkend sterk mee klimt met de besten. Na drie dagen is het de vraag hoe lang de man uit Harkema de roze trui nog kan vasthouden. De voor sprong op Sivtsov en Pinotti be draagt nog steeds slechts twee tel len en Scarponi is dankzij de vero verde bonificatieseconden op de streep genaderd tot 14 tellen. „Het valt me op dat de klassementsren ners bang zijn voor elkaar en daar om alleen maar naar elkaar kijken. Misschien omdat er nog twee zwa re weken volgen. Als dat zo nog even blijft, maak ik zeker kans om ook de Etna van zondag in de roze trui te overleven", liet Weening de Italiaanse pers weten. De 'stampa' had gisteren nog een klantje, over wie in het land van de laars amper iets bekend is. Neo-prof Bart de Clercq won de etappe op miraculeuze wijze. Op 7 kilometer voor de meet viel hij aan. „Niet met de gedachte dat ik de rit kon winnen, maar omdat me door de ploeg werd opgedra gen aan te vallen", zei de man van Omega Pharma. Hij veroverde op de niet al te steile beklimming 40 seconden voorsprong en leek die gemakkelijk vast te kunnen hou den. Tot de klimmers in de laatste anderhalve kilometer versnelden. Michele Scarponi kwam nog naast hem, maar met klein verschil bleef de Belg de Italiaan voor. Het opmerkelijke aan de bijna 25-jarige De Clercq is dat hij pas drie jaar koerst. „Ik was in mijn jeugd een hardloper. Door blessu res ben ik gestopt. Daarna heb ik een tijdje niks gedaan vanwege mijn studie lichamelijke opvoe ding aan de universiteit van Gent. Tijdens die studie ben ik ook wat gaan fietsen. Nooit met de bedoe ling om prof te worden." Ook Johnny Hoogerland liet giste ren voor het eerst van zich horen. Hij fietste eerst een gat dicht naar de kopgroep. Op zo'n tien kilome ter van de finish werd dat groepje ingerekend. Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Giro d'ltalia. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. Op je verjaardag een koers winnen is weinigen gege ven. Mij gisteren dus ook niet, al ging het best aardig. De sprong naar de koplopers was niet gepland of zo. Ik had op den duur een gat en toen dacht ik: rij dan maar door. Onze voorsprong was te klein om tot het einde vast te kunnen houden. Dan hadden we een minuut of vier moeten heb ben. Maar er liggen kansen, zeker in het verdere verloop van de Gi ro. Een apart bijgeloof heb ik niet. Tenminste, niet op vrijdag de der tiende. Ik ben in 1983 ook echt op vrijdag de dertiende geboren. Een dag die veel mensen vrezen, maar waarop m'n ouders toen de geluk kigste mensen ter wereld waren. In mijn geval is bijgeloof meer iets van vaste dingen. Veel mensen zul len het waarschijnlijk niet denken, maar ik ben heel zuinig op m'n spullen. M'n fiets moet er altijd spie en span uitzien. Ook als ik ga trainen. M'n vriendin zegt wei eens dat het naar autisme neigt. Zal best, maar ik voel me er goed bij. Het aantal sms'jes met felicitaties was niet te tellen. Ook op face- book stroomden de berichten bin nen. M'n mail kon ik niet checken, omdat m'n Blackberry ermee was gestopt. Van de ploeg heb ik een schitterende foto op canvas gekre gen waarop ik in mijn eentje de Ghisallo in de Ronde van Lombar- dije van 2009 oprijd. Blijer hadden ze me bijna niet kunnen maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43