'Op een punt spelen gevaarlijk en niet onze stijl' 'Duel maalt voortdurend door mijn hoofd' Traplift huren? 1 Stannah Finaleplaatsen voor turners Cillessen en Krul in voorselectie Oranje L'Equipe: UCI hield Mentsjov in de gaten Ron Vlaar ontbreekt bij Feyenoord WK-finale tussen Li Xiaoxia en Ding Ning Alleen bij de beste! De fiscus betaalt mee, ook bij huur! zaterdag 14 mei 2011 ENSCHEDE - Michel Preud'homme wil niet op een punt spelen in de Arena tegen Ajax. „Dat hebben wij dit seizoen nog nooit gedaan. Dat is onze stijl niet en zou ook gevaar lijk zijn", zegt de trainer van TXven- te. FC TVvente moet morgenmiddag in de kolkende Arena gewoon zich zelf zijn, vindt Preud'homme. „Voetballen zoals we altijd doen, dat is het uitgangspunt. We moe ten koelbloedig blijven en ik ver wacht dat we daartoe in staat zijn. Natuurlijk kan er een situatie ont staan dat verdedigen de enige op tie is. Als dat aan de orde is, zullen we onze maatregelen nemen. Maar we gaan in zo'n laatste week niet alles opeens veranderen." Sinds de bekerfinale van het afgelo pen weekeinde werkte Preud'hom me met zijn selectie aan frisheid, plezier en het goede gevoel. Preud' homme: „Daar hoefde ik niet lang naar te zoeken. Met het plezier zat het wel goed na het winnen van de beker. In de loop van de week zijn we fysiek ook steeds beter ge worden. De jongens die aangesla gen waren, zijn nagenoeg her steld." Luuk de Jong en Roberto Rosales trainden gisteren gewoon mee. Ontspannen naar een wedstrijd als die van morgen toeleven is mo gelijk. Preud'homme: „Belangrijk is dat we niet te veel vertrouwen hebben. Ik hoor nu overal dat Twente de favoriet is, maar wij hebben nog steeds niet de midde len van Ajax. Of ik als trainer nog wat doe met die uitspraken van Ajax na de bekerfinale? Nee, het heeft geen zin om daarover te pra ten. Ik zal die niet als een extra sti mulans gebruiken. Iedereen zal morgen scherp zijn en uiteindelijk zullen de details beslissend zijn." Nicky Kuiper maakt gewoon deel uit van de selectie van FC Twente. Trainer Michel Preud'homme vindt dat de door veel tegenslag ge plaagde verdediger erbij hoort te zijn. Het is uitgesloten dat hij in ac tie komt. Momenteel revalideert Kuiper van een zware knieblessu re, die hij tijdens de winterstop op liep. Het was zijn derde zware kwetsuur binnen een jaar. De back wordt niet eerder dan begin vol gend jaar weer op het veld ver wacht. Mocht FC Twente kampioen van Nederland worden, dan reikt Jan leuring samen met KNVB-direc- teur Bert van Oostveen de schaal uit aan aanvoerder Peter Wisger- hof Eerder maakte Ajax al bekend dat bij Amsterdams succes oud-speler John Heitinga hiervoor is uitgenodigd. leuring is een icoon uit de jaren zeventig bij FC Twente. Hij behoorde tot de doel puntenmakers toen FC Twente zijn eerste prijs won, de KNVB-be- ker in 1977. Tot enkele jaren gele den was hij clubtopscorer, met meer dan honderd doelpunten. Nog niet zo gek lang geleden werd hij ingehaald door Blaise N'Kufo. FC Twente-trainer Michel Preud'homme werkte gisteren met zijn ploeg nog een training af. foto Vincent Jannink/ANP door Dick Sintenie AMSTERDAM - In topwedstrijden moet een sporter vooral om kun nen gaan met de spanning. Frank de Boer kon dat goed als voetbal ler. Maar als trainer? „Als trainer is dat een stuk moeilijker", zei hij gis teren tijdens de laatste, drukbe zochte persconferentie van dit sei zoen. „Ik was die spanning als spe ler kwijt zodra het fluitsignaal klonk. Maar dat zal zondag niet het geval zijn." De Boer zat een half jaar geleden nog op de bank tijdens de WK-finale Neder- land-Spanje. „Maar dat was als as sistent. Als je hoofdcoach bent is dat totaal anders. Ik ben verant woordelijk. Ik bepaal wie ik opstel, ik neem beslissingen vóór en tij dens de wedstrijd die bepalend kunnen zijn voor winst of verlies. Als trainer is dit het belangrijkste moment in mijn carrière. Die wed strijd tegen Twente maalt voortdu rend door mijn hoofd." De span ning knaagde vorige week tijdens de bekerfinale het meest aan Nico- lai Boilesen, die aanvankelijk geen grip kreeg op Bryan Ruiz. De Boer: „Dat waren puur zenuwen. Ik ben daarom blij dat we éérst de bekerfinale hebben gespeeld. We hebben meer jonge voetballers in de selectie en die hebben dit soort ervaringen nodig om te groeien." Want uiteindelijk, zegt De Boer, moet een voetballer zich op de be slissende momenten laten zien. „Toppers brengen op spannende momenten iets extra's, mindere spelers klappen dicht." De trainer zal erop hameren dat zijn team morgen het eigen spel speelt: ver zorgde opbouw, goed positiespel en snel druk zetten op de tegen stander. „Dat is makkelijker gezegd dan gedaan, maar het is wel de weg die ons naar de winst kan lei den. We hebben respect voor Twente, maar we zijn ervan over tuigd dat we die ploeg met de steun van ons eigen publiek kun nen verslaan." Ajax en FC Twente kennen elkaar door en door. De Boer verwacht bij de tegenstander geen verrassin gen in de opstelling en in de aan pak. „Twente heeft genoeg aan een gelijkspel, maar ik denk dat zon dag twee teams op zoek gaan naar doelpunten." In de bekerfinale had Ajax de grootste problemen met de kopkracht van Twente. De Boer: „Mijn spelers zijn niet in eens gegroeid, dus we zullen slim mer de luchtduels moeten aan gaan. En zo min mogelijk vrije trappen en corners weggeven." In de aanloop naar de wedstrijd be legt Ajax vandaag geen trainings kamp. „Iedereen slaapt lekker in zijn eigen bedje." De Boer dus ook. En als hij morgen wakker wordt, is hij 41 jaar. Een halve dag later zal blijken of het een onverge telijke verjaardag wordt. MOSKOU De Nederlandse turners hebben bij de wereldbekerwedstrijd in Mos kou vier finaleplaatsen behaald. Ep- ke Zonderland (brug en rek), Yuri van Gelder (ringen) en Jeffrey Wammes (vloer) mogen vandaag terugkomen voor finales waarin slechts plaats is voor de beste vier turners per toestel. Kas van Weel den, de vierde Nederlandse deelne mer, belandde bij zijn vloeroefe ning twee keer buiten de mat ZEIST Bondscoach Bert van Marwijk heeft de keepers Jasper Cillessen (NEC) en Tim Krul (Newcastle Uni ted) opgenomen in zijn voorselec tie voor de oefeninterlands van Oranje tegen Brazilië en Uruguay. Zowel Cillessen als Krul speelde nog nooit in het Nederlands elftal. De vice-wereldkampioen vertrekt op 30 mei naar Zuid-Amerika, waar op 4 en 8 juni wordt ge speeld. BBsaaMwmauBasBsmtmmmttmm moHBan PARIJS Denis Mentsjov was vorig jaar een van de renners in de Ronde van Frankrijk die door de internationa le wielrenunie UCI met extra aan dacht werd gevolgd vanwege do- pingverdenkingen. Dat blijkt uit een uitgelekte lijst die gisteren is gepubliceerd door de Franse sport krant L'Equipe. Van de toppers in het eindklassement was verder de Belg Jurgen van den Broeck 'rede lijk' verdacht. ROTTERDAM Feyenoord kan morgen in de laat ste competitiewedstrijd van het sei zoen tegen NEC niet beschikken over Ron Vlaar. De aanvoerder van de Rotterdammers is nog niet volle dig hersteld van de kuitblessure die hij drie weken geleden opliep tegen PSV. Feyenoord heeft nog een minieme kans op het bereiken van de play-offs om Europees voet bal. De ploeg van Mario Been is af hankelijk van andere ploegen. ROTTERDAM De vrouwenfinale van de wereld kampioenschappen tafeltennis in Rotterdam gaat tussen de Chinese speelsters Li Xiaoxia en Ding Ning. Li Xiaoxia rekende in de halve eind strijd gedecideerd af met haar land genote Guo Yue (4-0), terwijl Ding Ning te sterk bleek voor Liu Shi- wen: 4-2. Vooral Li Xiaoxia maakte haar favorietenrol op het center- court van Ahoy volledig waar. De fi nale wordt vandaag afgewerkt. C€©| O BEL GRATIS 0800-0228-700 (toestel 2324) www.stannah.nl - info@stannah.nl 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift. Informeer mij vrijblijvend over de Q buitentrap lift 1 I traplift rechte trap O traplift met 1 of 2 bochten (Dhr/Mevr) Adres PC Plaats Telefoon Afd2324 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Traplïften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheïm. Ajax-coach Frank de Boer in discussie met Miralem Sulejmani. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39