GPS wijst de weg, maar vindt geen haaientand zeeland 135 Snuffelen 2e kaartje gratis: zwemmen in De Parel Domburg of Roompot Beach Resort Kamperland .nl/abonnee zaterdag 14 mei 2011 De haaientand heeft een ereplaats bij hotel Noordzee. Duitsers komen nog meer over de fos sielen te weten dan Nederlanders via het informatiebord. foto's Mark Neelemans Alle ruimte voor een machtig zandkasteel. De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer biedt in Zeeuws-Vlaanderen meer dan GPS-tochten. Zo zijn in het westen van de re gio ook iPhones te huur. Het mobiele telefoontje is voorzien van een app, die boordevol zit met gegevens uit de streek. De toerist of verblijfsrecreant, die neer strijkt op een terras in Sluis, raadpleegt zijn iPhone om van alles te weten te komen over het belfort waar hij tegenaan kijkt. Hij surft direct verder om te kijken wat er allemaal te doen is in de belfortstad en of het de moeite waard is om rond te snuffelen op het histori sche marktplein van Sint Anna ter Muiden, de paardenmelkerij in Zuidzande of de struis vogelboerderij in het Sluise buitengebied. Ook van 'ouderwetse' onderzoeks- en commu nicatiemiddelen kunnen mensen plezier heb ben, weten ze bij het VW. De snuffelrugzak is vooral populair bij de jongste strandgasten. Gewapend met een strandwaaier, zoekkaar- ten, loeppotjes en een verrekijker op zoek naar vogels, schelpdieren en haaientanden. Nog 31 meter voor een koerswijziging. speurtocht kan worden opgehaald, kan tot teleurstellingen leiden. Maar het maakt de wandeling alleen maar spannender. Na even opwarmen wijst de pijl van het GPS-apparaat bij het verlaten van het VW-kantoor tot onze verrassing naar het noorden. We weten toch zeker dat de haaientanden in het zuiden te vinden zijn. Honderd meter verder worden we echter al het duin over geleid richting strand. Weer moeten we even zuidwaarts om bij de afslag naar paviljoen De Piraat op het strand uit te komen. Daar wijst de pijl ook direct naar het zuiden, recht naar het Zwin. De pijl constant in het oog houden is niet nodig en zelfs enigszins verwarrend. Want het gevoelige instrumentje reageert op elke koersafwijking van mul zand naar vaster strand. En het is ook veel leuker om naar (drijvende) kastelen op zee en strand te kijken. Catja en Fabian Reijnders uit Ger- wen hebben bijvoorbeeld geen tijd om haaientanden te zoeken. Zij maken, onder goedkeurend oog van toekijkend 'opper- bouwmoeder' Karin, een kasteel. Aan beide kanten van het haventje van Cadzand - de monding van het uitwate ringskanaal - zijn overigens ook makkelij ker kwallen dan haaientanden te vinden. Opgeschoten jongeren hebben gelukkig nog geen vakantie. Kwallen kan je name lijk wegschoppen of met een ijzeren schep doormidden slaan, wist Freek de jonge veertig jaar geleden al. „Ik stond toevallig net te kijken hoe één van de jongeren een kwal wilde wegschoppen toen een ander hem met een ijzeren schep doormidden wilde slaan. ja...toen moesten we natuur lijk een ander spelletje gaan doen." Freek en Nikki van der Velde uit Nuenen gebruiken hun schepjes alleen om kastelen te bouwen, te graven en te zoeken naar haaientanden. Ze zoeken aan de rand van het Zwin, maar hebben geen geluk. De GPS leidt lichtelijk ontgoochelde zoekers geleidelijk van het strand. Door hen via de rijkelijk met bosschages getooide Zwindui nen terug naar Cadzand te leiden, vergeten ze de mislukte missie. Turend naar de GPS-pijl en de in bloei staande struiken ar riveren de wandelaars een uurtje later moe maar voldaan weer bij het VW-kantoor. Home Abonneevoordeel Voordelig een dagje zwemmen in het zwemparadijs van Roompot Beach Resort of De Parel in Domburg: elke 2e entreekaart is gratis, voor zowel volwassenen als kinderen. Ga naar www.pzc.nl/abonneevoordeel en print de bon uit. Neem de volledig ingevulde bon mee naar de kassa en ontvang het 2e (goedkoopste) kaartje gratis. Meer informatie over prijzen en openingstij den: www.roompotzwemparadiis.nl Deze actie is geldig tot en met mei 2011 m.u.v. feestdagen en vakantieperiodes. Alleen volledig ingevulde bonnen worden geaccepteerd. Niet geldig in combinatie met andere kortingen en/of acties. Maximaal 10 personen per bon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35