21 zeeland Floriade als stimulans 'Het belang van een Floriade Nog twee dagen te gaan. Kussende Wielrenner PZC zaterdag KANDIDATUUR Waar een eventuele Zeeuws/West-Brabantse Floriade moet worden gehouden is onduidelijk. Maar het mag geen feestje van Bergen op Zoom alleen worden. De krant 6 weken voor 18 euro! zaterdag 14 mei 2011 door Maikel Harte Bij ons in de buurt speel den we als kind vroeger 'Tour de France-je'. Een krijtstreep in de straat was de finish en wie er als eerste over heen kwam, trok zijn shirtje recht en hief zijn handen ten he mel vanwege de etappewinst. Nu verdenk ik een volwassen man uit de omgeving van Goes, die in middels bekend staat als 'de kus sende wielrenner', ervan dit vroe ger ook gedaan te hebben, maar er in te zijn blijven hangen. Deze man rijdt rond op een racefiets, spreekt vrouwen ongevraagd aan en zoent ze zelfs. Inmiddels heb ben zich 41 slachtoffers gemeld. Waar ik nu benieuwd naar ben, is of deze man eerst komt aange- sprint, dan zijn shirt recht trekt, vervolgens zijn handen in de lucht steekt en pas daarna de vrou wen aanspreekt en zoent. Waar onze fantasie vroeger stopte bij de krijtstreep, gaat deze kussende wielrenner volgens mij nog een stap verder. Deze man verzint vast dat hij een of andere Tour etappe heeft gewonnen, ziet ver volgens vrouwen voor de ronde miss aan en laat zich huldigen. Een andere verklaring voor zijn gedrag kan ik niet hebben. Hoe onschuldig dit motief ook moge zijn, hij moet uiteraard gestopt worden. De vraag is hoe? Het ge rucht dat een loktravestiet zou worden ingezet om hem te kun nen aanhouden wordt door de po litie ontkracht. Wel is zijn signale ment vrijgegeven: Hij heeft een zonnebril met spiegelende glazen, gaat gekleed in een grijs met rood shirt en korte broek, draagt een helm en is langer dan 1.75 meter. Mijn eerste reactie was: dat ben ik! Zo fiets ik ook wel eens rond, ik heb alleen nog nooit in de om geving van Goes gefietst en al he lemaal niet ongevraagd vrouwen gekust Maar ik durf nu niet meer zo te gaan fietsen en met mij wel licht nog vele anderen. Straks wor den we nog gearresteerd! Laten wij onschuldige fietsers derhalve afspreken de komende weken alle maal zonder helm en bril in een kanariegeel joggingpak te gaan fietsen. Degene die dan nog aan het signalement voldoet rijden we klem. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Ziêrikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) □een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig oir 1 met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. bS Teruglopende bezoekersaan tallen en stijgende kosten lij ken van de organisatie van een Floriade een hachelijke zaak te maken. De Wereldtuinbouwten toonstelling liet de gemeente Haar lemmermeer in 2002 met een te kort van 7 miljoen euro achter. „Maar je moet verder kijken", zegt Robert Bouten van de Floriade 2012 in Venlo. „De exploitatie van het evenement zeifis maar één kant van de zaak. De werkelijke be tekenis voor een regio zit in de spin-off Die is - ook in geld uitge drukt vele malen groter. De Floria de 2002 heeft in dat opzicht ook tientallen miljoenen euro's opge bracht. Niet voor niets overweegt Haarlemmermeer zich opnieuw kandidaat te stellen." Bouten meent dat een Floriade kan worden beschouwd als een vliegwiel voor de economische ontwikkelingen in een regio. „We zien dat in onze streek nu al. Be drijven gaan onder de impuls van de Floriade samenwerken op het gebied van innovatie en nieuwe economisch activiteiten. Dat wordt, zo heeft de ervaring bij an dere Floriades geleerd, alleen maar sterker wanneer delegaties uit vele landen de Wereldtuinbouwten toonstelling komen bezoeken. Het echte economische effect van de Floriade speelt zich achter de scher men af." Het organisatiecomité in Venlo Vanaf maandag 16 mei brengt de PZC dagelijks drie korte vi deojournaals via de website www.z2.nl. In deze rubriek tel len we af. Vandaag aan het woord: algemeen verslaggeef ster Cornelleke Blok, die de afge lopen maanden meeliep als camjo. Een camjoWat is dat? Camjo staat voor camerajourna list. Dan ben je cameraman, jour nalist, geluidsman en editor tege lijk. Dat betekent dat je je nieuws onderwerp van voor tot achter maakt. Daar komt nogal wat bij kijken, lijkt mij. Inderdaad. Je bedenkt een onder werp. Daarna ga je bellen om af spraken te maken met degenen die je wil interviewen. Welke loca tie, wanneer, wat kan er gefilmd worden. Als je, zoals dat heet, je 'beelden' gehaald hebt, ga je naar de redac- door Ben Jansen bant, waar ook veel initiatieven op het gebied van de groene econo mie zijn en waarmee Zeeland op dat stuk van zaken ook samen werkt. Ik begreep echter al gauw dat de Nederlandse Tuinbouw- raad, die de merkhouder is van de Floriade, sterk hecht aan het Ne derlandse karakter van de Floria de. Daarom ben ik gaan praten met de provincie Noord-Brabant en de gemeente Bergen op Zoom." Het resultaat daarvan is deze week bekendgemaakt: de twee provin cies en de gemeente zetten samen Het idee is van Kees van Beveren. Ere wie ere toekomt. Hij kreeg al kort na zijn aantreden als gede puteerde voor landbouw en visse rij, begin 2010, de inval om te be zien of de aspiraties van Zeeland op het gebied van aquacultuur en een op groene grondstoffen geba seerde economie een stimulans zouden kunnen krijgen met de or ganisatie van de Floriade, de tien jaarlijkse Wereldtuinbouwtentoon stelling. Van Beveren realiseerde zich na een gesprek met Floriade-directeur Paul Beek dat zo'n evenement voor Zeeland alleen waarschijnlijk een maatje te groot zou zijn. „Be zien vanuit de biobjsed economy zijn er voor de hand liggende part ners: Vlaanderen en West-Bra-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2