Janet blijft zoeken naar 261 zeeland Scheurende brommers ergernis in Arnemuiden 921 doden en Jan Stins 30% KORTING Vlis-singers Strandvereniging Dishoek beschikt over vier hartdefibrillatoren Uitspraken Brit zijn uitgesteld k Russische driemaster in Vlissingen zaterdag 14 mei 2011 uurwerkmaker/ instrumentmaker 0f? Longmes «f- 1 damplein 7, middelburg T. 0118-636635 www.janstins.nl nieuw- en sint joosland - De Pro testantse gemeenten van Ritthem en Nieuw- en Sint loosland hou den zondag 15 mei een gezamenlij ke dienst in de kerk van Nieuw- land. Het thema is 'Nieuw Leven'. Voorganger is ds. Elly Bouman. Het koor De Vlis-singers verleent medewerking aan deze dienst. Aanvang 10.00 uur. VELDGRAF Laatste rustplaats van Donald Ralph Victor Flory was niet door Theo Giele arnemuiden - Scheurende brom» mers zijn een bron van ergernis in Arnemuiden. Tijdens de wijktafel werd hiervoor aandacht gevraagd van de politie. Vooral de Molenweg en de Keet- weg zijn favoriete plaatsen om hard met opgevoerde brommers te rijden. Maar ook elders in het dorp hebben mensen last van veel te hard rijdende bromfietsen. De politiemannen die op de wijk tafel aanwezig waren noemden het optreden tegen de jeugdige wegpiraten een lastig probleem. De achtervolging inzetten van mo toragenten is in elk geval geen op lossing. Het risico op ernstige onge vallen is te groot. „We zijn daar heel terughoudend in", aldus L. Walhout, coördinator Middel burg-Zuid bij de politie waartoe GELOOF ME NOU, BINNEN 2 MINUTEN.' dishoek - De Strandvereniging Dis hoek heeft gisteren vier hartdefi brillatoren ontvangen van de Ra bobank en van schoonmaakbedrijf Jansma en Dik. De eigenaren van de slaapstrandhuisjes besloten zelf hartapparaten te kopen omdat hulpdiensten niet makkelijk op het strand kunnen komen. Ze be schikken nu over vier zogenoem de AED's, maar het is de bedoe- Woïim aan hri woiri Prachtige appartementen vanaf 289.000,- v.o.n. - www.woneninbestevaer.nl ook Arnemuiden behoort. Hij wees ook op de verantwoordelijk heid van de ouders. „Daar begint het. Wat doen ouders als ze mer ken dat hun kind zijn brommer heeft opgevoerd." Snelheidscontroles houden met la- serguns is ook niet altijd effectief omdat de bromfietsen of geen ken tekenplaten hebben of ze onlees baar zijn gemaakt door ze om te buigen. De wijktafel werd afgelopen don derdag voorgezeten door ]o Kod de, Arnemuidenaar en oud-raads lid. Hij was gelegenheidsvoorzitter omdat uit protest tegen gemeente lijke bezuinigingen de voorzitter en een aantal andere leden van de wijkbeheergroep waren afgetre den. Op dit moment bestaat de wijkbeheergroep nog uit vier per sonen, maar heeft dringend ver sterking nodig. This scroll commemorates Lieutenant D. R. V. Flory Royal Naval Volunteer Reserve held in honour as one who served King and Country in the world war of I939-194J and gave his life to save mankind from tyranny. May his sacrifice help to bring the peace and freedom for which he died. door Annemarie Zevenbergen Al jaren zoekt de Britse Janet Amos vergeefs naar de laatste rust plaats van haar vader. Lieutenant Donald Ralph Victor Flory, vermist sinds woensdag 1 november 1944. Dat is het enige dat ze van hem weet; vermist in actie toen zijn schip onder vijandelijk vuur werd genomen en zonk. Dit gebeurde tij dens de landing van de geallieer den op de kust bij Westkapelle. Volgens dochter Janet is hij wel aan land gekomen. Zijn lichaam is echter nooit gevonden. De laatste zoekactie, gisteren bij de dijk van Westkapelle leverde ook niets op. De Bergings- en Identifi- catiedienst van de Koninklijke Landmacht (BIDKL) onderzocht daar aanwezigheid van een veld- graf in een voormalige bomkrater onder het basalt aan de dijk. De bomkrater werd wel gevonden en llth November, 1944. vlissingen - Pas over een maand is duidelijk of de gemeente Vlissin- gen de bouw- en sloopvergunning van Britannia onterecht heeft inge trokken en of ze de bouwaanvraag onrechtmatig buiten behandeling heeft gelaten. De rechterlijke uit spraken zouden gisteren worden gedaan, maar zijn verdaagd naar 9 juni. De zaken zijn aangespannen door ontwikkelaar AW Beheer, die eerder gelijk kreeg van de ge meentelijke bezwarencommissie. Madam, In confirmation of the Admiralty's telegram despatched IQth November, 1944, I am commanded by My Lords Commissioners of the Admiralty to state that they have been informed that your husband, Temporary Lieutenant Donald Ralph Victor Flory, R.N.V.R., has been reported as missing on active service since Wednesday, 1st November, 1944, when he was in action against the enemy while taking part in the Allied assault on Walcheren Island. My Lords desire me to express to you their deep sympathy in the great anxiety which this news must cause you, and to assure you that any further information which can be obtained will be immediately communicated. I am, Madam, Your obedient Servant, In. M.M.N. Flory, Mosul, Wast Close, Surrcerly, Felpham, Nr. Bognor Regis, Sussex. de BIDLK heeft deze tot op de bo dem afgegraven. Maar uiteindelijk trof de dienst geen menselijke res ten aan op de borjem van die bom krater of in de omgeving ervan. Janet had uit verhalen uit de dorps gemeenschap begrepen dat het lichaam van haar vader in Westka pelle zou kunnen liggen. Maar on langs kreeg ze ook te horen dat Do nald in Bergen op Zoom herbegra ven zou kunnen zijn. In Zoutelan- de bevond zich, nabij hotel Haga, enige tijd een noodbegraafplaats. Vandaaruit zou hij als 'unknown soldier' naar Bergen op Zoom ge bracht zijn. Janet geeft echter niet op en blijft zoeken. Inmiddels heeft ze volgens bedrijfsleider Ivo van Beekhuizen van het Polderhuis wel te horen ge kregen dat haar vader niet langer als 'missing in action' te boek staat maar als 'killed in action Ivo: „Ze blijft haar zoektocht voortzetten en probeert dat op heel veel manie ren. In november komt ze weer naar Westkapelle." Janet en haar echtgenoot John zijn nog regelmatig op Walcheren. De laatste keer was de Engelse aanwe zig bij de opening van de Liberty Bridge bij het Polderhuis. De naam van haar vader staat wel op de lijst vermisten, maar nog niet bij de gesneuvelden die in de brug door Annemarie Zevenbergen Donald Ralph Victor Flory maakte deel uit van de ge allieerde troepen die in de nacht en vroege ochtend landden op de kust bij Westkapelle. De lan ding maakte deel uit van de opera tie Infatuate. In de duisternis, storm en met hoog water moesten de beman ningsleden vanaf de 'moeder schepen' met landingsvoertuigen de kust zien te bereiken. Een helse tocht waarbij velen het leven lie ten. De vaak nog jonge mannen vochten voor hun leven in het woeste zeewater en op de kust, be schoten door Duitsers. Het schip van Donald Flory verging voor de kust. Het wrak ligt nog op de zee bodem. De operatie Infatuate be gon op 3 oktober toen de zeedijk ling dat er nog vier bijkomen. De AED's komen achter de slaaphuis- jes te staan in speciale kasten. De huisjes waar de apparaten staan, worden herkenbaar voor strandgas- ten door middel van vlaggen. Dertig leden van de strandvereni ging hebben inmiddels een cursus gevolgd om de apparatuur te bedie nen. Bij hun huisjes komen groe ne logo's te hangen. vlissingen - De driemaster Shtandart doet volgende week de haven van Vlissingen aan op uitno diging van Stichting Sail de Ruyter Zeeland. Het schip is is een replica van het schip dat tsaar Peter de Grote in t703 bouwde. De Shtand art vaart dinsdag rond 16.00 uur via de rede van Vlissingen de sluis binnen en zal omstreeks 18.00 uur afmeren in de Dokhaven. Het schip is woensdag en donderdag te bezichten. Vaartochten over de Westerschelde worden gehouden op donderdagavond, vrijdag, zater dag en zondag. Aanmelden kan via shtandart.nl@gmail.com. www.shtandart.com nOeveren Goes Albert Plesmanweg 2, 4462 GC, tel. 0113-21 27 30. Terneuzen Productiestraat 4, 4538 BX, tel. 0115 - 62 04 00. www.MBvanbeveren.nl,info@MBvanoeveren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26