Zeeland PZC Meer agenten met lasergun aan de slag o zeeland nu nieuwsflits Vogelverschrikker WALCHEREN 26 en 27 2S 30 en 31 SNELHEID Meer controle mogelijk r Kerkdiensten ziekenhuis gestaakt Rescue tweede beste evenement almanak Het Zeeuwse nieuws in 1 minuut! 4443k 42^ kijk op ft www.omroepzeeland.nl Strandopruimactie Lenteprikkel tj Intratuin Koudekerke Zaterdag 14 mei 2011 Janet blijft zoeken naar in Westkapelle vermiste vader Zoeken naar de echte invalidentoiletten Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele middelburg - De politie wil in Middelburg meer agenten met de lasergun laten werken. Tien tot vijftien agenten beginnen eind de ze maand aan een interne oplei ding om dit apparaat voor snel heidscontroles te kunnen bedie- Het gaat dit keer niet om politie mannen van de verkeersdienst, maar om dienders die gewoon sur veillancediensten draaien. Het werken met een lasergun in combinatie met het direct staande houden van de automobilist die te hard rijdt heeft bij de politie de voorkeur boven het 'flitsen'. De overtreder kan dan direct op zijn rijgedrag worden aangesproken. Op wijk- en dorpsbijeenkomsten in de gemeente Middelburg is ver keersoverlast een regelmatig terug komende klacht. Dat was ook deze week weer het geval in Nieuw- en Sint loosland en in Amemuiden. In Nieuw- en Sint loosland werd geklaagd over het verkeer over de Oude Rijksweg, in Arnemuiden waren het vooral brommers die veel ergernis veroorzaken. Doordat meer gewone agenten de lasergun straks kunnen bedienen, zijn ook meer snelheidscontroles mogelijk. Die zouden deze agen ten dan in de 'lege uurtjes' kun nen uitvoeren. Bij de beslissing om tot snelheidscontroles over te gaan worden dezelfde afwegingen gebruikt als bij de verkeerspolitie. Het zal niet zo zijn dat bij de eer ste de beste klacht van een burger de lasergun wordt getrokken. Bovendien past de politie er ook voor om op wegen te gaan contro leren die uitnodigen tot veel hoge re snelheden dan de officieel gel dende maximumsnelheid. Langs een weg zo breed als een landings baan waar de gemeente een ver keersbord met 30 km heeft gezet zal dus geen agent met een laser gun gaan staan. Als de gemeente, het waterschap of welke wegbeheerder dan ook wenst dat er minder hard wordt gereden, zal de inrichting van de weg hierop moeten worden aange past. Anders wordt controle onge loofwaardig, is het standpunt van de politie. pagina 26: scheurende brom mers ergernis in Arnemuiden VLISSINGEN - De leerlingen uit groep 6 van basisschool Het Vlot in Vlissingen hebben gisteren het Badstrand in Vlissingen opgeruimd. Ze deden mee aan 'Lenteprikkel', een strandopruimactie van Promotie Zeeland Delta. „Ik heb drugs gevonden", zegt de negenjarige Christian La- tupasinalo stoer. „Maar er zat niks meer in hoor. Het was zo'n leeg zakje. Verder vond ik een fles wijn en een schoen." Christian vindt Lenteprikkel een goede actie. „Anders eten de vogels het plastic op en dan gaan ze dood." foto Lex de Meester .O i fi.% "W< mvw.koozie.nl kim/tl vlissingen - De kerkdiensten in het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Vlissingen worden per t juni stopgezet. Dat heeft het be stuur van de oecumenische com missie kerkdiensten in het ADRZ besloten. Volgens de commissie is het aantal bezoekende patiënten de laatste maanden zo minimaal dat het geen zin meer heeft om op zondag morgen nog een kerkdienst in het ziekenhuis te houden. Het bestuur laat weten dat de be slissing met pijn in het hart is ge nomen, maar dat de verandering in de ziekenhuissituatie tot deze beslissing heeft geleid. De West-Zeeuws-Vlaamse dacht dat het een goed idee was om als vogel verschrikker voor haar moestuin een leuk aangeklede etalagepop neer te zetten. Het in de wind wapperende glitter- jurkje en de oranjerode zonnehoed moesten toch genoeg schrik aanjagen om de bosduiven van de boontjes te houden, dacht zij. Erg onder de indruk waren die ech- Tip? redactie@pzc.nl ter niet. Wie wel stevig emotioneel aangeslagen werden door de lieftalli ge verschijning op het kostgrondje langs de straatweg, waren twee agen ten in een patrouillewagen. Ze stop ten en reden met een razende vaart achteruit om al dat moois eens beter te bekijken. Aangeslagen gingen ze uiteindelijk voort. Een fata morgana had hen te grazen genomen. DEN HAAG - De organisatie van Res cue Vlissingen heeft gistermiddag in Den Haag de tweede prijs voor beste regionale evenement van Ne derland in ontvangst genomen. Het tweejaarlijkse hulpverlenings evenement kon in de laatste ronde niet op tegen het kampioensfeest van FC Twente. De prijs is een ini tiatief van de Stichting Nationale Evenementen Prijzen. intratuin Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke), tel. 0118 551 623, donderdag en vrijdag koopavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25