13 Ajax-FC Twente voor vrijwel iedereen live op tv 'Er is niks meer aan als alles goed gaat. Eén kampioenschap zaterdag 14 me'2011 was dus mooi zat' Paul Abels, speurder naar de Twentse 'ziel' door Berrit de Lange Veruit de meeste voetbal liefhebbers kunnen mor gen live de apotheose in de eredivisie bekijken. Gewoon thuis voor de buis of ach ter de pc. Een abonnement op be taalzender Eredivisie Live is niet nodig. Vrijwel iedereen met digita le tv - inmiddels ruim 65 procent van de aansluitingen - kan het be slissende duel 'los' kopen bij de ka belmaatschappij. Voor kijkers zon der digitale tv is de 'kijkcode' van Eredivisie Live een optie om de wedstrijd te zien via internet. Kaartjes voor de ontknoping in de ArenA gaan op de zwarte markt voor honderden euro's van de hand. Maar ook degene die geen plek in het afgeladen stadion heeft weten te bemachtigen, hoeft geen minuut te missen. Tv-aanbieders als Ziggo, UPC, KPN en Tele2 reke nen 5,95 euro voor een losse wed strijd, online kijken kost 5 cent meer. Een losse wedstrijd via de di gitale tv-ontvanger is op elk mo ment te bestellen. „Hoe groot de toeloop ook zal zijn, de abonnee kan op zondagmorgen of zelfs in de rust nog besluiten het duel te kopen", aldus een woordvoerder van kabelmaatschappij Ziggo. Voor internet is dat iets anders. „De live-streams hebben stan daard een capaciteit van twintig duizend kijkers", zegt de woord voerder van Eredivisie Live. „Maar uitbreiding is mogelijk. We zijn op alles voorbereid." Eredivisie Live rekent op zo'n zes tienduizend online kijkers. „Het zelfde aantal als bij het voorlaatste treffen in de competitie tussen de twee clubs, misschien iets meer. Er zijn natuurlijk ook nog de 565.000 mensen die al een abonne ment hebben op Eredivisie Live. En er wordt massaal gekeken in groepsverband, van barbecues rond de buis in de achtertuin tot grote schermen in kroegen en op pleinen." De ontwikkelingen op de eredivi- sievelden na de winterstop heb ben voor meer toeloop gezorgd op zowel abonnementen als losse wedstrijden, zeggen Eredivisie Li ve en de kabelmaatschappijen. Pre cieze aantallen kunnen zij nog niet noemen. Voor wie op het moment suprè me niet in de buurt is van tv-toe- stel, pc of laptop is er altijd nog het radioverslag van Langs de Lijn. Uiteraard helemaal gratis. Ook gratis kijken is altijd te probe ren. De laatste jaren heeft dit voor al via Chinese zenders, te ontvan gen op de pc via zogeheten P2P-programma's, een grote vlucht genomen. Deze manier van 'streamen' is wel illegaal. Daar zul len weinigen mee zitten. Vervelen der is dat de kwaliteit van de beel den vaak nogal slecht is. pagina 38 en 39: 'Duel maalt voortdurend door mijn hoofd'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13