SuperBru maakt het vakantiegevoel compleet supermarkt Advertorial Eén van de markantste gebouwen op de middenpier is zonder twijfel de supermarkt. Het pandje oogt als een basisschool in een slaperig stadje aan de Mississippi, met een opvallende gevel en een heuse veranda. Maar niets is minder waar. Al voor dag en dauw, als de meeste bemanningen in de jachthaven nog op één oor liggen, bruist het in de supermarkt op alle dagen van de week al van de activiteit en komt de geur van verse croissantjes je op het plein tegemoet. De huidige supermarktondernemer, voormalig reclame account manager John Span- jersberg, heeft lang nagedacht over zijn formule, alvorens hij in het diepe sprong. Gemak en service moesten de sleutelwoorden zijn en een Bourgondische inslag maakt het plaatje compleet. Het moest vooral geen buurtwinkeltje worden, waar je uitsluitend voor de hoogst noodzakelijke boodschappen terecht kunt. Die opzet lijkt nu, precies een jaar na de opening, behoorlijk Wat bij binnenkomst direct in het oog springt, is de Illy koffiebar. De bar en de statafels zijn opgetrokken uit stoer steigerhout, wat direct zorgt voor een ongedwongen sfeertje. Klanten voelen zich meteen op hun gemak en wanen zich in een strandtent aan de Cöte d'Azur. Dit gevoel wordt nog eens versterkt door het open plafond en de robuuste houten overspanningen die het interieur zo karaktervol maken. Aan die koffiebar bestellen de zeilers en motorbootliefhebbers hun 'ochtendcappuc cino' om vervolgens op een zonnig plaatsje op het middenplein te gaan zitten. De dag kan nu al niet meer stuk! gretig aftrek en maakt een ontbijtje aan boord helemaal compleet. Het vakantiegevoel is geboren. Wie de winkel wat verder in loopt, vindt hetzelfde robuuste steigerhout terug in de wijnhoek. Watersporters zijn levensgenieters en na een dag op het water wordt er dan ook stevig geborreld in Jachthaven Bruinisse. De supermarktondernemer, geen echte kenner maar 'ervaringsdeskundige', heeft gezorgd voor een ruim wijnassortiment. In samenwerking met wijnhandelaar Gerard de Wit (St. Vincent - Bruinisse) is een uitgebalanceerd pakket samengesteld, variërend van een toegankelijke tafelwijn tot een heuse grand cru. Ook de rosé en de uitermate populaire bubbels zoals Prosecco en Champagne ontbreken niet. Om al dat lekkers koel te serveren, wordt de wijn desgewenst in een zogenaamde ice-bag meegegeven. Dit transparante tasje biedt plaats aan één fles, omringd door ijsblokjes. De klanten die hiermee de deur uit gaan, kunnen een glimlach niet onderdrukken en het genieten gaat gewoon weer verder! Doorwandelend tussen de supermarktschappen, komen we uit bij het kloppend hart van SuperBru, de bakkerij. Hier worden tientallen platen croissantjes, pistoletjes en allerhande lekkernijen gebakken. Kinderen genieten van de chocoladebroodjes en kijken hun ogen uit naar de bakkers die met hun grote ovenwanten de bakblikken vol lekkers in het bakrek schuiven. Een minuutje wachten is nooit een probleem. Het wordt beloond met een warme lekkernij, zoals een ham-kaas croissantje of heerlijke appel flap. Een echte eye-catcher op de koffiebar is de volautomatische sinaasappelpers, die in luttele seconden een flesje vers geperste jus d'orange produceert, door onze Belgische klanten steevast 'fruitsap' genoemd. Maar hoe je het ook noemt, het zoete sap vindt JACHTHAVEN BRUINISSE www.superbru.nl Als in de middag de rust in de bakkerij is wedergekeerd, en er hooguit nog een stokbrood in de oven ligt, verruilt de bakker zijn ovenwanten voor een pizzaschep. De Italiaanse steenoven wordt naar buiten gerold en opgestookt. Vanaf een uur of 4 worden er heerlijke pizza's gebakken, variërend van een heerlijke eenvoudige Margha- rita tot de 'Mosselbank': een rijk gevulde frutti di mare pizza. De pizza's gaan mee aan boord en een smakelijk samenzijn is gegarandeerd. En hoe is het met uw vakantiegevoel? We hebben u vandaag gemist! Gelukkig is SuperBru morgen gewoon weer open! Vlnr: ondernerfterUohn Spanjersberg, chef bakhoek Dex Hak en 'barista' Eline Spanjersberg. Niet op de foto: bedrijfsleider Justus Wagter en Pizzabakker Vincent de Wit. Jachthaven Bruinisse SuperBru

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70