Unieke samenwerking y Grontmij Uitbreiding Jachthaven Bruinisse Mooi werk maak je niet alleen Martens en Van Oord www.grontmij.nl www.mvogroep.nl Advertorial Een unieke samenwerking: zo mag het Bouwteam voor de uitbreiding van de Jachthaven Bruinisse met recht genoemd worden. Het bouwteam dat verantwoordelijk was voor de uitbreiding van de jachthaven bestond uit Jachthaven Bruinisse (opdrachtgever), Grontmij (adviseur) en Martens en Van Oord (aannemer). Planvorming Zo'n 15 jaar geleden begon Jachthaven Bruinisse met de planvorming voor de uitbreiding van de jachthaven van 600 naar 1400 ligplaatsen. Grontmij was vanaf het begin van het project betrokken bij de uitbreidingswensen van 10 naar 35 hectare en vertaalde de plannen naar een voorontwerp. Het duurde uiteindelijk tot 2006 voordat het bestemmingsplan vastgesteld was. Ontwerp Om tijd te besparen, koos de opdrachtgever in 2006 voor verdere uitwerking van het project in een bouwteam, om zo de expertise van Grontmij en Martens en Van Oord te kunnen benutten bij de optimalisering van het definitieve ontwerp, de voorbereiding, de planning en de uitvoering van het project. Realisatie In maart 2008 werd gestart met de daadwerkelijke uitvoering. Nu, zo'n driejaar later, heeft het bouwteam met gepaste trots de uitbreiding opgeleverd. Advisering door Grontmij Grontmij was onder andere verantwoordelijk voor: Planvorming, voorlopig en definitief ontwerp Budgettering en kostenbewaking Vergunningenmanagement Advisering sanering, ecologie, riolering, parkeren, waterbouw en geotechniek Het ontwerp: van idee tot uitvoeringsontwerp Duurzaamheidscan Projectmanagement Deelname in bouwteam voor de bouw van het havenkantoor, het restaurant, de bedrijfswoning, de supermarkt en de bedrijfs- en sanitairgebouwen Bouwmanagement Uitvoering door Martens en Van Oord Martens en Van Oord was onder andere verantwoordelijk voor: Kust- en oeverwerk Aanbrengen van de nieuwe havendam Op diepte brengen van de nieuwe haven Aanleggen riolering en verhardingen Aanbrengen steigerpalen Saneren bestaande haven Aanleggen van de terreinen voor de winkels, het restaurant, het havenkantoor, parkeerplaatsen en de andere voorzieningen Advies- en ingenieursbureau Grontmij wil de beste lokale dienstverlener zijn voor ontwerp, advisering, management, engineering en contracting in de sectoren milieu en ruimte, water, energie, bouw en vastgoed, industrie en infrastructuur en geo-informatie. Wij willen dit bereiken door plannen voor de toekomst te ontwerpen en te realiseren samen met mensen en partijen in de regio's waar we werkzaam zijn. Grontmij creëert waarde voor haar klanten en aandeelhouders door een duurzame woon- en werkomge ving te ontwerpen en te realiseren. MI( Martens en Van Oord is een middelgroot aannemingsbedrijf in de grond-, weg- en waterbouw. Sinds de oprichting in 1986 heeft het bedrijf zich ontwikkeld tot een toonaangevend bedrijf binnen de sector. Martens en Van Oord onderscheidt zich door, met de aanwezige deskundigheid, op een creatieve wijze projecten voor te bereiden en uit te voeren. Naast de aanleg van infrastructuur, behoren ook logistieke oplossingen en het produceren en leveren van bouwgrondstoffen tot de kernactiviteiten. Hierdoor kan Martens en Van Oord een totaaloplossing bieden voor diverse infrastructurele werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62