Verwarrend' 'Crash door stapeling fouten veroorzaakt' binnenland 15 iPhone 4 IW Wit! Akkoord met Peru over uitleveringsverdrag 12 MAANDEN IANG TRIPOLI Veiligheidsofficier doet zijn verhaal 5.0 Megapixel Simlockvrij Videobellen Op öpl L^P Ui vrijdag 13 mei 2011 v< Prins Hendrik Prins Bemhard (Koningin Wilhelmina) (Koningin Juliana) Prins Claus (Koningin Beatrix) aan Duitsland vorige maand. Een meerderheid pleit voor moder nisering van het koningschap. De argumenten van Te Veldhuis en Luchtenveld worden nu gehan teerd door PvdA, GroenLinks en de Partij voor de Dieren. PW en SP kijken de kat nog uit de boom, waardoor het nog niet vaststaat of er een meerderheid is voor de 'pro motie' van Maxima. Of de prinses zelf koningin wil worden, is niet bekend. Ze laat er DEN HAAG - Nederlanders in een Peruaanse cel mogen een deel van hun gevangenisstraf in Nederland uitzitten. Peru en Nederland heb ben hierover een akkoord geslo ten, meldde het ministerie van Bui tenlandse Zaken gisteren op zijn website. Volgens een woordvoerder van het ministerie zitten er momenteel it7 Nederlanders vast in het Zuid-Amerikaanse land. In 113 ge vallen gaat het om veroordelingen wegens een drugsdelict. Mensen die zijn uitgeprocedeerd komen voor de regeling in aanmer king. Ze moeten daar zelf een ver zoek voor indienen, waarna de au Prinses Maxima zwaait naar inwoners van Dresden tijdens het staatsbezoek Ex-veiligheidsofficier van Libi sche luchtvaartmaatschappij durft nu mond open te doen. Ramp in Tripoli veroorzaakt door 'catastrofale combinatie' van omstandigheden. Nabestaanden herdenken sa men in Den Haag. AMSTERDAM - De vliegramp in Tri poli, waarbij vorig jaar onder ande ren zeventig Nederlanders omkwa men, is ontstaan door een 'cata strofale combinatie' van nalatig heid door de bemanning, de ver keerstoren en de luchtvaartmaat schappij. Dat heeft piloot en ex-of- ficier vluchtveiligheid van het Libi sche Afriqiyah Airways, Naser Amer, gisteren in een interview met HP/De Tijd gezegd. Volgens Amer is de ramp met het Afriqiyah-toestel ontstaan door een opeenstapeling van nalatighe den, waarvan er enkele cruciaal bleken. Allereerst vloog niet de er varen gezagvoerder, maar een jon ge eerste officier het bewuste ramptoestel, dat op weg was van Johannesburg naar Tripoli. Toen het toestel in Tripoli wilde landen, werd het volgens Amer door de verkeerstoren, naar de ver keerde landingsbaan gestuurd. „Toen de landing werd ingezet, bleek dat het toestel op die baan niet kon landen vanwege laaghan gende bewolking. Hierop besloot de piloot de landing af te breken en het opnieuw te proberen", al dus Amer. De jonge eerste officier zou daarbij een fout gemaakt heb ben door de neus van het toestel omlaag te drukken in plaats van omhoog. Amer stelt dat de vliegramp voor komen had kunnen worden als de luchtvaartmaatschappij zijn eigen regels beter had nageleefd. Twee weken voor de crash gebeurde er namelijk een bijna-ongeluk op een vlucht van hetzelfde toestel en met dezelfde bemanning van Lon den naar Tripoli. „Ze hebben dit nooit gerapporteerd. Als ik dar had geweten, had ik hen geschorst en een onderzoek laten uitvoeren. Dan had de ramp twee weken la ter nooit plaatsgevonden." Amer verbreekt het zwijgen over de toedracht van de ramp naar ei gen zeggen omdat hij wil dat Ne derland de waarheid kent. „Ik kan nu vrij spreken omdat ik niet meer in het Kaddafi-gebied zit", zei hij vanuit de Libische stad Benghazi. Vorige maand zei luchtvaartonder zoeker Massoud Ibrahim, die be trokken is bij het onderzoek naar de oorzaak van de crash, in het NOS Journaal dat de Libische auto riteiten het onderzoek naar de vliegramp frustreren. De autoritei ten zouden hebben beweerd dat de piloot een hartaanval kreeg en dat daarmee de zaak is afgedaan. Volgens Ibrahim is er echter geen autopsie uitgevoerd om dat te con troleren. Ibrahim vreest dat de waarheid nooit boven tafel komt zolang de Libische leider Muam- mar Kaddafi aan.de macht is. Men sen die werken bij Afriqiyah Air ways, dat volledig eigendom is van de staat en dat ook het onderzoek leidt, zouden nauwe banden heb ben met Kaddafi. De vliegramp vond gisteren pre cies een jaar geleden plaats. In to taal kwamen t03 mensen om het leven. De toen 9-jarige Nederland se Ruben overleefde als enige de ramp. Nabestaanden kwamen gis teren in het Haagse theater Diligen- tia bij elkaar om de slachtoffers te herdenken. foto Marcel Antonisse/ANP niets over los. Het Nederlandse volk is er echter al lang over uit: elk jaar op Koninginnedag blijkt dat een meerderheid van de bevol king Maxima graag als koningin ziet. Slechts 30 procent van de Ne derlanders vindt de titel van prin ses afdoende. 50% KORTING! zie onze website:binnenland Voorproefje van het portret dat de NOS maakte over Maxima toriteiten in Peru zich erover bui gen. De bekendste Nederlandse gedeti neerde in Peru is Joran van der Sloot (23), die wegens moord vast zit. Zijn rechtszaak is nog niet afge sloten. Van der Sloot werd vorig jaar juni in Chili gearresteerd op verden king dat hij de Peruaanse Stepha- ny Flores zou hebben omgebracht. Hij zou haar in een hotelkamer in Miraflores hebben gedood. Eerder is Van der Sloot in verband gebracht met de verdwijning van de Amerikaanse Natalee Holloway op Aruba. Dat gebeurde in mei 2005. Inclusief razendsnel internet! ■1 Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat 1 Middelburg 0118-651691 Markt 63a Terneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Vlissingen 0118-430290 Walstraat 99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5