sport 129 'We moeten ze niet met rust laten' Train op 21 mei mee voor de PZC Familieloop JVOZ maakt met drie teams kans op beker Bruse Boys móet morgen op eigen veld winnen van Terneuzense Boys om zicht te houden op lijfsbehoud. De ploeg uit Bruinisse verloor de laatste zes duels. familieloop 2011 vrijdag 13 mei 2011 DEGRADATIESTRIJD 21 In de voorgaande 25 competitieduels wist Bruse Boys 21 punten te vergaren. Concurrent Terneuzen se Boys heeft slechts drie punten meer. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Vluchten kan niet meer. Voor Bruse Boys én Johan Vroegindeweij is het in de thuis wedstrijd tegen Terneuzense Boys er op of er onder. Mocht Bruse Boys morgen niet tot een overwin ning komen, dan is degradatie uit de eerste klasse C een feit. Als het aan Vroegindeweij ligt, wordt het seizoen van Bruse Boys nog met een kleine maand verlengd. „Ik heb er vertrouwen in dat wij mor gen winnen. We maken zeker een goede kans. Ik ben niet bang voor Terneuzense Boys", laat hij bla kend van zelfvertrouwen weten. Vroegindeweij kwam ha het sei zoen 2006-2007 over van De longe Spartaan uit Middelharnis. Hij speelde één seizoen in Bruinisse (in de tweede klasse) en liet daar in direct al zien een meer dan ge middelde verdediger te zijn. Na één seizoen keerde hij 'Bru' toch de rug weer toe en vertrok - mede vanwege het vroege aanvangstijd- stip van de trainingen bij Bruse Boys - naar zijn oude vereniging. Een seizoen later (2009-2010), toen zijn stage er op zat en Ronald van Oeveren als trainer aantrad, keerde Vroegindeweij weer terug. Met Bruse Boys promoveerde hij vorig seizoen naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. „De eerste competitiehelft van dit seizoen ging het goed, maar na de winterstop hebben we maar twee of drie leuke wedstrijden meer ge speeld. Tegen Zaamslag en GPC ga ven we een 2-o-voorsprong weg." Vroegindeweij gedijt goed binnen de Bruse gemeenschap en voelt zich in het veld een Bruenaar. „Ik kan met iedereen goed opschieten, ook buiten het veld. Ik kom bij ie dereen thuis. Ik sta ook voor de vereniging en voel me écht een lid van Bruse Boys." Net als andere spelers betreurt hij het dat een aantal voetballers aan het einde van dit seizoen afhaakt bij Bruse Boys. Vroegindeweij: „Ik vind het jammer, maar ik kan niet voor een ander kiezen." Zonder de geschorste Olaf Willemse (Vroegin deweij: „Dat is een enorm gemis") zal Bruse Boys tegen Terneuzense Boys met de huidige selectie de dramatische reeks - de ploeg ver loor al zes duels op rij - moeten doorbreken met een overwinning. Daarmee dwingt het dan een be slissingswedstrijd tegen dezelfde te genstander op neutraal terrein af, waarin alsnog rechtstreekse degra datie kan worden voorkomen. Daarna volgen nog vier duels voor dat Bruse Boys eventueel in veilige haven is. Uit tegen Terneuzense Boys speel de Vroegindeweij op 11 december 2010 met o-o-gelijk. „Ze hebben vier of vijf goede spe lers. Een goede keeper, een goede centrale verdediger en de broertjes Faassen. Wij moeten er alles aan doen om ze van scoren af te hou den, ze geen minuut met rust la ten en ze opjagen." En zelf de kansen afmaken, zegt Vroegindeweij. „In elke wedstrijd krijgen we er genoeg. Maar het maakt me eigenlijk niet uit hoe we winnen. Als we maar winnen, al is het in de laatste minuut door een eigen doelpunt van een speler van Terneuzense Boys." Paspoort Naam: Johan Vroegindeweij. Leeftijd: 23 jaar. Woonplaats: Ooltgensplaat. Clubs: De Jonge Spartaan, Bruse Boys, opnieuw De Jonge Spartaan en sinds de zomer van 2009 weer Bruse Boys. Favoriete positie: „Die heb ik ei genlijk niet. Ik vind het niet erg om overal in de verdediging te staan, of als verdedigende middenvelder te spelen. Ik ben wel iemand die graag achter een tegenstander aan jaagt." I Hoogtepunt carrière: „Dat was de promotie naar de eerste klasse, vo rig seizoen." Dieptepunt carrière: „Mochten we degraderen, dan weet ik nu al dat dat mijn dieptepunt wordt. Met mijn oude ploeg De Jonge Spartaan ben ik ook al een keer ge degradeerd, van de derde naar de vierde klasse." middelburg - De Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) is mor gen goed vertegenwoordigd bij de sectorfinales bekervoetbal van het district Zuid 1. Drie teams (Dl, Cl en Bi) hebben de eindstrijd be reikt. De finales worden op het sportpark Kruitmolen in Middel burg afgewerkt. FC Dauwendaele tekent voor de organisatie. Ook de inbreng van Kloetinge is groot op die dag. Van de Beveland- se club hebben zowel Kloetinge Dl als Kloetinge Bi de finale bereikt. Er wordt morgen zowel in de A- als B-categorie gespeeld. Het bete kent dat er van 's morgens 10.00 tot 's middags 15.15 uur wedstrij den zijn. Voor de deelnemers uit de B-categorie is dit het eindsta tion. Voor de winnaars uit de A-ca tegorie is er nog een vervolg. Zij spelen op 28 mei om de KNVB-dis- trictsbeker Zuid I in Haaren. Het programma is als volgt. A-catego- rie, 10.00 uur: Cortgene/JVOZ D1-Roo sendaal D1.11.30 uur: Cortgene/JVOZ C1-Steenbergen C1.13.15 uur: Cortge ne/JVOZ B1-Kloetinge B1.15.15 uur: RBC A1-Internos A1B-categorie, 10.00 uur: Seolto D1-Kloetinge D1. 11.30 uur: Steen C1-Tholense Boys C1.13.15 uur: Zeelandia Middelburg B2 tegen winnaar duel Rood Wit W. B1-Tholense Boys B1.15.15 uur: Meto A1-De Meeuwen A1. middelburg - Net als de afgelopen jaren houdt de PZC een clinic voor de deelnemers aan de PZC Fa milieloop. Die clinic is volgende week zater dag 21 mei en begint om 10.00 uur op het pleintje achter de duinen bij Dishoek aan de Kaapduinse- weg (vlakbij het Pannenkoekhuis je). De clinic is met name bedoeld voor deelnemers die nog niet veel loopervaring hebben. Er zijn trainingen voor twee groe pen. De deelnemers aan de 3 kilo meter trainen apart, die van de to en 21,1 kilometer doen dat samen. De bijeenkomst valt uiteen in twee onderdelen: de looptraining en een stuk theorie. Tijdens beide onderdelen kunnen de deelnemers hun vragen kwijt aan onder anderen Mauricio en Lia Gonzalez (beiden deelnemer aan de Olympische Spelen van 1988 in Seoel) en voormalig Neder lands kampioene Karin Bastian. PZC Familieloop Datum: zaterdag 18 juni. Start en finish: Arsenaaltheater Vlissingen. Afstanden: 3,10, 21,1 kilometer. Starttijden: 3 kilometer 10.30 uur, 10 en 21,1 kilometer 11.15 uur. Kosten: 3 km 4 euro, 10 krri 6 eu ro, 21,1 km of 8 euro. Bedrijvenloop: teams van vijf op de 10 km. Meer informatie en inschrijven via www.pzc.nl/familieloop winnen. Als we maar winnen, al is het in de laatste minuut door een eigen doelpunt van een speler foto Dirk-Jan Gjeltema Johan Vroegindeweij: „Het maakt me niet uit hoe we van Terneuzense Boys."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59