meer op een haven Nieuwe zeewering zeeland 119 Beheer van museale objecten vernieuwd Kunstroute langs blikken droomvazen en keramiek Eöpeg hcoowa Nu ISO minuten plus internet op je mobiel HET adres voor tuinplanten Avonddriedaagse voor 39ste keer gehouden Koorconcert in de Adriaanskerk Voorjaarsmarkt op het Havenplein 'Jonge Hondenavond' in Dorpstienden Telfort mobiel Gratis Samsung Cialaxy Ate Warkt In je voordaal Mlfert.nl Talfort winkels j ZEELRflD iïïUj 5info@zeelandplant.nl Swww.zeelandplant.nl I haagpianten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Grijpskerke OUDDORP Sportvereniging De Kriekel ver zorgt op 17, 18 en 19 mei voor de 39ste keer de Ouddorpse avonddrie daagse. Deelnemers hebben de keu ze tussen routes van 5 en 10 kilo meter. Voor rolstoel en kinderwa gen is een alternatieve route voor handen. Alle avonden wordt gestart om 19.00 uur vanaf parkeerterrein Dorpstienden. Inschrijven bij VVV-Ouddorp. DREISCHOR In de Adriaanskerk in Dreischor wordt zaterdag 21 mei een koorcon cert gehouden, verzorgd door De Lofstem uit Arnemuiden en Sur- sum Corda uit Krabbendijke. Beide koren staan onder leiding van diri gent Marien Stouten. Pianist Chris- tiaan Stouten zorgt voor de begelei ding. Leen Heyboer en Arjen van Dalen bespelen het orgel. Het koor concert begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Het Havenplein in Zierikzee is mor gen het toneel van een voorjaars markt. Thema van de door onder nemersvereniging Neptunus op po ten gezette markt is 'voorjaar en streekproducten'. Voor vermaak voor de kinderen wordt gezorgd en tijdens de markt lopen dames rond in historische kledij. Konink lijke Harmonie Kunst en Eer zorgt voor muziek. OUDDORP In multifunctioneel gebouw Dorps tienden in Ouddorp wordt zater dag 21 mei een zogeheten 'jonge hondenavond' met optredens van drie jonge bands: Goldfish, The Complet en Black Canvas geven een beeld van het muzikaal talent op Goeree-Overflakkee. De toe gang is gratis. Aanvang van de op tredens is 21.00 uur. BIJ NADER MSJÊBÊÊÊÊÊBI In het artikel in de PZC van dins dag over de High Tea met Bach wordt ten onrechte de indruk ge wekt dat het evenement a.s. zater dag plaatsvindt. Dat is niet het ge val. Het muzikaal-gastronomische spektakel staat voor zaterdag 21 mei op het programma van de Nieuwe Kerk. Aanvang 15.00 uur. Rondom het nieuwe haventerrein wordt momenteel een zeewering aangelegd. Het zuidelijk deeI van 7,3 kilometer bestaat voornamelijk uit strand en duinen, het noordelijke deel van 3,5 kilometer wordt een stenig duin met blokkendam. vrijdag 13 mei 2011 S het werk. Andere kranen leveren materialen aan en verrichten metingen op de bodem. foto's Joeri Wisse zierikzee - De zeven musea op Schouwen-Duiveland zijn geza menlijk overgestapt op een nieuw systeem voor het registreren en be heren van museale objecten. Het Platform Musea Schouwen-Duive land beschouwt het als een belang rijke stap op weg naar een verdere samenwerking tussen de eilandelij- ke musea. Tot voor kort werkten de meeste Schouwen-Duivelandse musea met het computerprogramma Pan dora. Die software is inmiddels echter danig verouderd en daarom is over gestapt op Adlib Museum. Dat is een computerprogramma dat spe ciaal voor professioneel collectie management in musea is ontwik keld. Het programma maakt gebruik van de jarenlange ervaring in de museumwereld. Adlib voldoet volgens het mu seumplatform aan internationale standaarden en sluit aan bij de wensen van de provincie Zeeland. Die wil graag dat in het kader van het provinciaal Museumbeleid zo veel mogelijk musea in Zeeland de zelfde software wordt gebruikt voor registratie en beheer. Een aantal medewerkers van de deelnemende Schouwen-Duive landse musea heeft inmiddels een cursus voor het gebruik van het nieuwe systeem gevolgd. renesse - De Blik op Kunstroute zondag in Renesse voert langs zeer l diverse exposities, variërend van droomvazen tot keramiek. I Zeven deelnemers openen hun Ideuren voor het publiek. Eén daar- lyan is de keramiekhoek van Joke Prins aan de Zeeasterweg l. Jos fan Soelen van JSB Paperart in de fietsenwinkel aan het Transferium. Ixposeert papierkunst. De. collec- daarvan zal in de loop van de ner met regelmaat wisselen. Ironie Rens van galerie ZeeUw- Rt aan de Hoogezoom 99 heeft lor haar nieuwe expositie de kun- enaar Xandra Laperre verzocht llieverfschilderijen te maken met het thema: 'Schitterende plekjes op Schouwen-Duiveland. Verder zijn hier te zien: keramische objec ten van Tineke Bichtum, sieraden van Inge Rens en bronssculpturen van de galeriehoudster zelf In atelier Uit de Kunst van Marga Meijrink, Stoofweg 5, exposeert Nel van Otzel haar schilderijen en laat Meijrink zelf nieuw ontwor pen sieraden zien. Verder voert de route langs: keramist Pieter Paup- tit van atelier doeXelf Zeeane- moonweg 18, Blikmuseum De Blik vanger aan de Capelweg 18 en ho tel De Zeeuwse Stromen aan het Duinwekken x. De route is geo pend van 12.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53