Snel aanleg skateplateau Dreischor PZCIt Zeeland zeeland nu nieuwsflits mtratum LEEFBAARHEID Nog voor de zomer ook skatevoorziening in Scharendijke 20 en 21 i SCHOUWEN-DUIVELAND Watertank moet nieuw groen goede start bezorgen ME sluit oefening op Haringvliet af almanak Honds 18 en 19 j Het Zeeuwse nieuws in 1 minuut! kijk op rl www.omroepzeeland.nl door Piet Kleemans dreischor - Nog voor de zomer worden in Dreischor en Scharen- i dijke skateplateaus aangelegd. De gemeente Schouwen-Duiveland trekt er 32.000 euro voor uit. Op Schouwen-Duiveland zijn in middels op meerdere locaties skate- voorzieningen aangelegd. In Zierik- zee is een skatepark aangelegd en in Brouwershaven, Noordgouwe, Kerkwerve en Serooskerke zijn ska teplateaus gerealiseerd. Daarmee werd het beschikbare budget - een bedrag van 236.000 euro - opgesoupeerd. Dat hield in dat de roep van jongeren uit Dreischor, Scharendijke en Burgh-Haamstede om een skate voorziening in hun dorp wegens gebrek aan geld bleef liggen. Het dagelijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland heeft er nu voor gekozen om 32.000 euro uit het ISV-budget - bedoeld voor stedelijke vernieuwing - te gebrui ken voor realisering van nog twee skateplateau's. Dat budget is niet voldoende om in alle drie genoem de kernen een skateplaterau aan te leggen. Er is gekozen voor de twee volgende in de rij van aanmeldin gen en dat zijn Dreischor en Scha rendijke. De gemeente'slaagde er in geschik te locaties te vinden die planolo gisch geen problemen opleveren. De respectievelijke dorpsraden werden geconsulteerd en de bevol king gepeild. Daarbij bleken geen bezwaren te leven tegen de plan nen. In Dreischor komt het ska te-plateau op de voormalige speel plaats aan de Renkumstraat en in Scharendijke is gekozen voor een voormalige volkstuin aan het par keerterrein bij de sportvelden aan de Elkerzeeseweg. Blauw Uus werd wit pand met rood dak Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl 'Woestijn in de Noordzee' lijkt steeds meer op een haven zierikzee - De grond moest droog zijn om te kunnen werken. Maar zo droog als nu had van Anton van de Velde van Van de Velde Groen verzorging uit Zonnemaire nou ook weer niet gehoeven. Om het nieuwe groen dat Van de Velde in de Zierikzeese buitenwijk Poortam bacht plant een goede start te bezorgen wordt een voormalige giertank gebruikt als watertank. Van de Velde „Wat dieper in de grond zit genoeg vocht, maar de wortels van het nieuwe groen kunnen daar nog niet bij. Vandaar dat wij nu water geven." Dat zal de komende tijd nog wel vaker nodig zijn, ver wacht Van de Velde. „Het is nu echt extreem droog." foto Ronald den Dekker zierikzee - Met diverse acties op het Haringvliet heeft de ME gister middag een driedaagse oefening af gesloten. Een 'verdacht' schip werd door diverse politievaartui- gen klemgevaren, waarna de poli tie aan boord ging. De oefening is in samenwerking met de waterpo- litie gehouden en bereidt voor op zaken als kaping en demonstraties. Tip? redactie@pzc.nl De man liep op het gemakje met hond Kaj over de dijk bij Brouwers haven. Alles ging goed totdat Kaj be sloot tot een verkoelende duik in een sloot, om daar vervolgens zwaar be- modderd uit te komen. Geen punt, dacht de man. In de naburige haven zou een korte zwempartij wel helpen de modder weer af te spoelen. Maar ergens vanaf springen was nier het plan van Kaj. De man liep naar de rand van de kade en begon het dier aan te moedigen. Hij ging daar zo in op dat hij één stap te veel deed. Kaj keek onbewogen naar de onverwach te snoekduik. 'Waar mensen in dui ken ga ik niet meer zwemmen' zag je hem denken. Hij wachtte rustig tot zijn druipende baas weer boven was. Vrijdag 13 mei 2011 Potmaat 17 cm, diverse soorten o.a.: Salvia, Phlox, Lupine etc. Van €7,99 Druk-en zetfouten voorbehouden Geldig t/m 15 mei 2011. Koopavond donderdag en vrijdag. Zomerbloeiende vaste plant NU PER STUK intratuin Koodekerke - Galgev.&c www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51