166 Rechtspsycholoog: Cruciale 221 zeeland Bij warm weer wil iedereen citroenijs I FVÖËTBALGALA Gisteren was de eerste dag van het strafproces tegen een verdachte (29) van een dubbele moordpoging in Renesse. Cover at Sea VRIJDAG 27 MEI 2011 vrijdag 13 mei 2011 POCINC TOT WURGEN EN VERDRINKEN dagen zat de verdachte in voorar rest. Hij raakte zijn baan kwijt en kan ook niet meer naar Harvard. De reconstructie, eind vorig jaar, werd zo veel mogelijk gedaan door direct Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Dit is deel vier van een kortlopen de serie over de droogte. Vandaag: ijsverkoop door Karen Hagen De verschillende kleur tjes sorbetijs sprin gen meteen in het oog als je langs ijssa- lon a Domani in hartje Middelburg-loopt. Eigenaar Chris Smit is druk in de weer. Ondertussen vertelt hij over het mooie weer van de afgelopen tijd. „Wij zijn als ijssalon altijd van de zon afhankelijk, maar minder dan salons die aan de kust zitten. Als de zon niet schijnt, zien men sen onze ijssalon niet eens staan en lopen ze ons voorbij." Smit heeft zeker de afgelopen tijd veel ijsjes verkocht en is blij met het goede voorseizoen. „Het is fijn, maar er is altijd wel een maand dat het weer minder is. Uiteinde lijk sluiten we het seizoen waar schijnlijk af met hetzelfde gemid delde als altijd." De perfecte ijsverkoopdag begint volgens Smit niet eens met zon. „Het mooiste is als het 's morgens zwaar bewolkt is en om elf uur warm wordt. Dan zijn veel men sen in de stad en die krijgen zin in ijs." Wanneer het té vroeg zonnig is, zijn mensen al op het strand. Hoe zonniger, hoe meer er voor frisse smaken wordt gekozen. „Bij warm weer verkoop ik bijvoor beeld meer citroen-sorbetijs. Bij minder warm weer gaan vooral chocolade en stracciatella goed. Dat scheelt soms twee bakken." door Emilê Calon De officier van dienst van de Zeeuwse poli tie erkende tegen over de rechter-com- missaris dat er fou ten zijn gemaakt bij de start van het onderzoek naar de dubbele moordpoging in Renesse vorig jaar zomer. Volgens hem hadden agenten nooit de plaats mogen ver laten waar in de nacht van 26 au gustus een bewusteloos meisje (17) werd aangetroffen. Er had vol gens de officier ook een sporenon derzoek moeten plaatsvinden. „Jammer dat het zo is gelopen", ci teerde rechter N. van der Ploeg gis teren die officier tijdens de eerste dag van het strafproces tegen de verdachte van die dubbele moord poging. Die verdachte, een 29-jarige Duitse neurochirurg, ontkende wederom met kracht dat hij geprobeerd heeft het meisje om het leven te brengen. Hij wees naar zijn studie en beroep en zei dat hij veel te veel respect heeft voor het mense lijk leven om zoiets te doen. De man hoorde volgens zijn ver haal een schreeuw toen hij die 26e augustus vanuit Renesse naar zijn camping liep, na een flink drinkge lag met een vriend. Hij trof, zo zei hij, het bewusteloze meisje aan, lig gend in een sloot, met haar mond net boven water. Hij probeerde haar te redden, zag een auto aanko men en verliet de sloot om hulp te halen. In die auto zaten twee agen ten die getipt waren door twee fiet sers die een man hadden zien sle pen met een lichaam. Al snel kregen die agenten het idee dat de Duitse man wel eens iets met de poging tot wurging en poging tot verdrinking te maken kon hebben. Een van die twee ver klaarde tegenover de rechter-com- missaris dat hij het gevoel had dat er een misdrijf was gebeurd, toen hij door die Duitser naar de sloot werd geleid. De postcommandant van Renesse liet ook weten dat die Duitse man meegenomen moest worden naar het bureau voor ver hoor. Want hij had eerder meege maakt dat een dader zich voor deed als hulpverlener. Een recher chechef had wel enig begrip vopr de fouten die gemaakt zijn bij het begin van het onderzoek, zo bleek uit zijn verklaring bij de rech- ter-commissaris. Volgens hem lig gen er in Renesse geregeld dron ken mensen in sloten en tuinen. „Zo gaan die dingen." Het meisje, dat als gevolg van die gebeurtenissen slecht presteert op school en bang is om alleen te zijn, herkende tijdens een fo to-confrontatie het gezicht van de Duitse man. Volgens een agent kromp ze ineen toen ze zijn foto zag. Rechtspsycholoog prof P. van Kop pen heeft het bewuste onderzoek echter neergesabeld. Volgens deze wetenschapper zijn er bij die con frontatie cruciale fouten gemaakt. Zijn college P. Peters concludeert echter dat het waarschijnlijker is dat ze hem als dader dan als hulp verlener heeft herkend. De rechtbank heeft op basis van vaststaande gegevens een aantal scenario's uitgewerkt wat er die nacht gebeurd kan zijn. Rechtbank voorzitter J. Hopmans gaf direct toe dat al die scenario's zwakke on derdelen hebben en dat sommige zelfs zeer vergezocht zijn. Bijvoor beeld dat een vriend van de Duit se man de misdaden heeft ge pleegd en dat hij hem probeert te beschermen. Hopmans wees er ook op dat, als het verhaal van de Duitse man klopt, er wel heel bij zondere dingen zijn gebeurd. „Dan heeft u bijvoorbeeld heel lang gezocht na die hulpkreet ter wijl u dronken was en moe." De rechtbankvoorzitter stelde echter ook dat hij uit zijn praktijk als strafrechter weet dat er soms heel gekke toevalligheden gebeuren, die ongelooflijk klinken maar toch waar zijn. De verdachte zelf zat vijf maanden vast. Zijn voorarrest werd begin Officier van Dienst over onderzoek Renesse „Jammer dat de plaats delict was verlaten door de agenten. We hadden de opdracht gegeven die plaats delict af te zetten en te bewaken. Door het slechte weer is dat waarschijnlijk niet ge beurd. Als er een plaats delict is moet dat worden afgezet met een lint en moet er overleg zijn met de forensische politie over een sporenonderzoek. Achterafhebben we moeten repareren. Het is gelopen zo als het is gelopen door gebrek aan informatie." Het slachtoffer „Ik heb veel angst gehad. Het had anders kunnen aflopen. De eerste dagen daarna had ik nachtmerries en slaapproblemen. Ik durf's avonds niet alleen de straat op en ik durfniet al leen thuis te blijven. Ik zit in mijn eindexamenjaar op de middelbare school. Ik wil rechten gaan studeren maar heb last van concentratieproblemen waardoor mijn cijfers omlaag gaan en ik mogelijk niet die studie kan volgen." Oo\/Oron Goes Albert Plesmanweg 2, 4462 GC, tel. 0113 - 21 27 30, yanG'CVCI Cl I Terneuzen Productiestraat 4. 4538 BX, tel. 0115-62 04 00. www.MBvanoeveren.ril, info@M8vanoevèreri,n! RENESSE - Gastheer Blof opent dit jaar vrijdag 17 juni zelf Concert at Sea. Dat gebeurt met Cover at Sea samen met muzikale vrienden. Uit een lijst met 20 liedjes mag het pu bliek via www.3fm.nl/c0veratsea bepalen welke nummers het graag wil horen op het festival. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 17 maart 2011 is C.J. Van der Linden, geboren te Amsterdam op 25 september 1959, wonend te Middelburg, onder curatele gesteld met benoeming van E. van der Linden-Hoytema, wonend de Woerd 47, 7824 RB Emmen. ZEEUWSE I VOETBAL AWARDS I PRESENTATIE HansKraayjr. j I ALL INCLUSIVE: 20.- Welkomstcocktail Bijwonen uitreiking Zeeuwse Voetbal Awards Feestavond Live muziek Drankjes en hapjes Entertainment WWW.ZEEUWSEVOETBALA WARDS.NL ■A-Klasse Gem. verbruik: 6,0 - 7,01 /1Q0 km. 16,6 -14,3 km/I. CO.-uitstoot.13?-1 Mij U rijdt do A-Klasse Edition 125} vóór t excl. verwijderingsbijdrage en kosMnfiS,a!^W 125.'jaari gÉ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50