gaan uitsterven' ZIE 7E NU WEL, BINNEN 2 MINUTEN zeeland 121 Mottekasteel in Oostkapelle geopend Q Jarig Accelerando viert een bijzonder feestje Schouwen laat skateplateaus aanleggen CSW voert tweetalig onderwijs in vrijdag 13 mei 2011 zelfde lot is beschoren als de di- no's. Paardekooper: „Tja, ik vrees dat we gaan uitsterven." De filalistenvereniging doet er al les om jongeren te bereiken. Bij voorbeeld met een tekenwedstrijd, waarbij een vel postzegels wordt uitgebracht van de winnende prent. „En ze vinden het ook leuk, want zeker op thema sparen is in teressant, maar zodra ze naar het voortgezet onderwijs gaan, ben je ze kwijt." Toch is er een sprankje hoop. De vereniging heeft onlangs Pim Gey- sen (12) uit Oud-Sabbinge inge schreven. „Mijn oma had veel post zegels en zei dat ik misschien kon gaan sparen. Ik kreeg een insteek- boekje van haar." Pims overbuurman en clublid Ni- Pim Geysen warm gemaakt voor de filatelie. foto Willem Mieras MOTTEKASTEEL Bekijk de video van het gisteren geo pende Mottekasteel in Oostkapelle op www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Oude wijk Sint-Maartensdijk mogelijk op de schop 2. Zorgen verkeer Oud-Vossemeer THOOLSE TIPS? tholen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto mtamammmasm co van der Waa (87) gaf het beslis sende duwtje. „We hebben jonge mensen nodig. Maar ja, ze zitten tegenwoordig allemaal achter de computer, hè." Pim concentreert zich op Ne derlandse postzegels. „Ik heb al zeven insteekalbums en een doos vol met Europa en landen in de wereld. Mijn mooiste zegel komt uit Egypte, met gou den, zilveren en rode figuurtjes. Sommige postzegels zijn kunst werkjes." Pim vindt postzegels dus boeiend. En het deert hem niet het minst dat hij in de club omringd is door de grijze golf. „Dat maakt me niks uit" www.postzegeldubdebevelanden.nl oostkapelle - Het nagebouwde mottekasteel in de landschapstuin van museum Terra Maris in Oost kapelle is gisteren officieel in aan wezigheid van gedeputeerde Sjoerd Heijning geopend. Vijfentwintig kinderen van basis school de Knotwilg uit Oostkapel le bestormden het houten bouw werk en hingen twee banieren uit de toren. Een mottekasteel is een kasteelheuvel met een houten ver dedigingstoren. Deze waren in de elfde en twaalfde eeuw veelvuldig te vinden in Zeeland. De replica is de eerste in Nederland. video op www.pzc.nl sint-annaland - Koninklijke Fan fare Accelerando in Sint-Annaland is jarig en trakteert zichzelf en al haar vrienden op een bijzonder feest. Een soort van surpiseparty, zaterdag 2t mei, met een heleboel muzikale gasten en een program ma dat duidelijk anders dan an ders is. Het concert in de sportzaal van Wellevaete staat geheel in het taken van de 130e verjaardag van de fanfare. Doorgaans werden die verjaardagen gevierd met een jaar uitvoering, dit jaar is gekozen voor het Accelerando Vriendenconcert. „Geen lange verhalen en gortdroge historie, we maken er een muzi kaal feest van", verklapt Jack West dorp. „Met verrassende ontmoetin gen met meer dan tien muzikale gasten. Ook onze muzikaal leiders Inge Verbraak, Johan van Vossen en Clemens Rosmulder laten ho ren dat ze niet alleen goed kunnen dirigeren." Na afloop treedt cover band Villagroove op. dreischor - Nog voor de zomer worden in Dreischor en Scharen- dijke skateplateaus aangelegd. De gemeente Schouwen-Duiveland trekt er 32.000 euro voor uit. Op Schouwen-Duiveland zijn in middels op meerdere locaties skate- voorzieningen aangelegd. In Zierik- zee is een skatepark aangelegd en in Brouwershaven, Noordgouwe, Kerkwerve en Serooskerke zijn ska teplateaus gerealiseerd. Daarvoor was al 236.000 euro uitgegeven. middelburg - De Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren gaat met ingang van het schooljaar 2012-2013 tweetalig onderwijs in voeren op het VWO. Het is de be doeling dat méér dan vijftig pro cent van de lessen volledig in het Engels wordt gegeven. De CSW is de eerste middelbare school op Walcheren die een afdeling tweeta lig VWO begint. Het Goese Ly ceum biedt dit al. De eerste leerlin gen die dit tweetalig onderwijs op de CSW kunnen volgen, zijn de kinderen die in september 2012 in de brugklas van het VWO komen. Het tweetalig onderwijs groeit daama met hun mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49