zeeland 119 uit De Mythe halen Goes kan nog kosten verwachten RECLAME vrijdag en zaterdag: 4 Roombroodjes Voor 1,99 Snellaadpunt voor elektrische auto's in Goes Vlinders en libellen zoeken in Schotsman Raad Reimerswaal op excursie naar Almere Fietsster ernstig gewond na val Geen graf gevonden onder zeedijk ram www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Hekken bij spoorvak Kloetinge 2. Spoor vernielingen Kapelle 3. Opiniepeiling 't Klooster (foto) STELLING Stem op de stelling Goes verdient de titel beste binnenstad op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl telfort.nl Telfort winkels Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ZEEUMDPLRnL O j info@zeelandplant.nl j www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Grijpskerke Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes*tel.(0113)21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl goes - Aan de Amundsenweg in Goes komt een snellaadpunt voor elektrische auto's. De gemeente Goes wil dat in samenwerking met autobedrijf Sturm realiseren. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat is er behoefte aan zo'n voorzie ning, die wel een stuk duurder is dan een 'gewoon' e-laadpunt. Elek trische auto's kunnen er veel snel ler mee worden opgeladen. Zeeland maakt overigens veel werk van het stimuleren van elek trisch rijden. De provincie, de der tien gemeenten en het waterschap hebben de handen ineengeslagen om ervoor te zorgen dat er 75 laad- punten komen: het meeste van heel Nederland in één provincie. vrijdag 13 mei 2011 B HliHl"11minimin mi»im—m miMilium Frans Lievens wil van De Mythe een winstgevend theatercomplex maken. foto Ronald den Dekker door Luc Oggel goes - Het besluit om te stoppen met Theater Exploitatie Zeeland (TEZ) krijgt nog een financieel staartje voor Goes en Middelburg, maar het is nog niet duidelijk hoe hoog de eindafrekening zal zijn. Dat zei wethouder Jan de Pooter gisteravond tijdens de raadsverga dering. Goes en Middelburg zaten samen in TEZ, Goes voor dertig procent, Middelburg voor zeventig. Volgens die sleutel zal de eindafrekening ook worden verdeeld, maar het probleem is dat er nog altijd geen definitieve rekening 2009-2010 ligt. Een slechte zaak, vond Pieter Romijn (D66). „Het verbaast ons ook zeer", reageerde De Pooter. „Maar ik hou er rekening mee dat er nog kosten zijn." Volgens De Pooter is er wel een concept-reke ning, maar is het nog te voorbarig om bedragen te noemen. Hoewel de raad er feitelijk geen zeggenschap over heeft, bleken er nog steeds veel vragen te leven bij de fracties over het besluit van Goes om De Mythe onder te brengen bij Theater BV en Podium 't Beest op eigen benen te laten staan. Met name over de invulling van de toekomstige Raad van Toe zicht en de financiële kant van het verhaal. Matlize Laport (PvdA) liet weten niet blij te zijn met de keu ze van het college. „Wij zouden Mythe en Beest liever gezamenlijk in eigen beheer exploiteren." WD'er Dick van der Velde zei een overenkomst voor tien jaar te lang te vinden. „Kies voor drie jaar en kijk dan verder." De meeste fracties vinden ook dat 't Beest fi nanciële steun moet krijgen als dat nodig blijkt. Voorzitter Wim Bak ker van de Culturele Raad adviseer de het college 'sterke waarborgaf- spraken' te maken. Wethouder De Pooter zei dat er snel een huur- en exploitatieover eenkomst zal worden opgesteld. KAMPERLAND KRUININGEN De Vlinder- en Libellenwerkgroep Zeeland houdt zaterdag 14 mei een excursie naar de Schotsman. Deel nemers verzamelen zich om 13.30 uur op het parkeerterrein in de knik van de Schotsmanweg bij Kamperland. Woensdag 18 mei geeft vlinderken ner Anton Baaijens een presentatie over moeilijk op naam te brengen nachtvlinders en een overzicht van Zeeuwse sprinkhaansoorten. Aan vang is 19.45 uur bij Mee De Beve- landen in Goes. De gemeenteraad en het college van B en W van Reimerswaal zijn gisteren op excursie geweest naar Almere. Ze waren daar om zich een beeld te vormen van toekomst mogelijkheden voor de bibliothe ken in Reimerswaal. Almere heeft een hypermoderne bibliotheek, waar gebruik wordt gemaakt van multimediadragers. Ook bezochten de raads- en collegeleden de Bata- viawerf in Lelystad, waar ze wer den rondgeleid op een replica uit de Nederlandse vloot. nieuwdorp - Bij een verkeersonge val in Nieuwdorp is gisterochtend een vrouw ernstig gewond ge raakt. Door nog onbekende oorzaak viel de fietsster rond 7.30 uur op de Nieuwe Kraaijertsedijk. De ambu lancedienst kreeg hulp van de trau mahelikopter uit Rotterdam. De vrouw is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet bekend hoe het slachtoffer eraan toe is. De politie heeft onderzoek verricht. WESTKAPELLE Goes verdient titel beste binnenstad Er zijn geen menselijke resten ge vonden van een militair of oorlogs slachtoffer bij de KNRM in Westka- pelle. De bergings- en identificatiedienst van de Koninklijke Landmacht ver richtte gisteren onderzoek daar naar in een voormalige bomkrater onder het basalt van de dijk. De krater is tot de bodem afgegra ven. Onderzoek was mogelijk om dat projectbureau Zeeweringen be zig is met dijkversterking ter plek ke. reageer op www.pzc.nl/bevelanden rnmrn Boete tegen hondenoverlast gaat te ver eens Jg| 43% oneens 'j 57% Werkt in je voordeel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47