Klachten over gemeente nemen toe Frans Lievens wil meer piano dagen 181 zeeland Goes gaat door met startersregeling Pand Zuidvlietstraat in beeld bij Marokkanen GOES Verdriedubbeling in tien jaar tijd vrijdag zaterdag: piano spelen helemaal in opwindend romantisch verrijkend *cool Koster Muziek jonge pianisten vrijdag 13 mei 2011 door Luc Oggel GOES - Het aantal klachten over de gemeente Goes neemt toe. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Klachtencommissie. Vorig jaar kwamen er 82 klachten binnen. Daarvan werden er tien doorgestuurd, hetzij naar een inter ne vakafdeling, hetzij aan een ex terne instantie zoals de Zeeuwse Ombudsman. De overige 72 wer den door de Klachtencommissie behandeld. Sinds 2000, het begin jaar van de registratie, is het aantal klachten geleidelijk aan bijna verdriedubbeld. Vooral de stijging ten opzichte van 2009 (36 procent) is opvallend. Afgelopen jaar is het meest ge klaagd over te late of te trage afhandeling/geen (volledig) ant woord geven/niet terugbellen (17 keer) en onvoldoende dienstbe toon of niet-correcte bejegening (26 keer). Ook over misbruik van de bevoegdheid/partijdige- of voor ingenomen houding werd regelma tig geklaagd (13 keer). De meeste klachten kwamen voor rekening van Publiekszaken en Openbare Ruimte (beiden 19), te vens de afdelingen met de meeste klantencontacten. Vergunningen en Handhaving is met vijftien stuks goede derde, al is het aantal klachten over die afdeling flink ge daald ten opzichte van 2009 (23 keer). Over bestuurders waren in 2010 geen klachten, tegenover twee in 2009. Volgens burgemees ter René Verhulst is de stijging van afgelopen jaar onder meer te wij ten aan de afgelopen winterperio de, die klachten over strooien ople verde, en de uitbreiding van de dienstverlening waardoor langere wachttijden optraden. „Elke klacht is er één te veel, al is dienst verlening ook mensenwerk. Maar aan de wachttijden bij de publieks- balie willen we serieus wat gaan doen." Overigens is vorig jaar ruim de helft van alle klachten, 45 stuks, minnelijk opgelost in de vorm van excuses, een verhelderend gesprek, een brief of snelle tegemoetko ming aan de vraag of het pro bleem. Zeven klachten zijn ongegrond ver klaard, twee gedeeltelijk onge grond. In tien gevallen werd door klagers afgezien van verdere behan deling. GOES - In tegenstelling tot andere Zeeuwse gemeenten gaat Goes door met de startersregeling. Er zit nog 750.000 euro in de pot, waar ruim twintig starters mee gehol pen kunnen worden. De regeling is enkele jaren geleden in het leven geroepen om de door stroming op de woningmarkt te bevorderen. Mensen die voor het eerst een huis kopen, kunnen on der bepaalde voorwaarden bij de gemeente een bedrag, bovenop de hypotheek die de bank geeft, le nen en hoeven daarover de eerste drie jaar geen rente te betalen. Om dat de rijksbijdrage is vervallen, zijn veel gemeenten er mee ge stopt. Goes heeft echter nog geld in de pot. Bovendien beginnen de eerste gebruikers dit jaar met aflos sen, zodat het fonds weer wordt aangevuld. Goes heeft zo'n dertig leningen uitstaan. door Frank Balkenende en Frank van Cooten Met de overname van de Stadsschouwburg in Middelburg en theater De Mythe in Goes per 1 juli, wordt Theater BV (het bedrijf achter het Terneuzen- se Scheldetheater) in één klap dé theaterexploitant van Zeeland. Directeur Frans Lievens heeft van het Scheldetheater in Terneuzen binnen tien jaar tijd een winstge vende onderneming gemaakt, met een volgens hem juiste mix van po diumkunsten en commerciële acti viteiten zoals congressen en be drijfsfeesten. Er is lof voor de zwar te cijfers die Theater BV elk jaar schrijft, maar er heerst in de Goe- se politiek tegelijkertijd angst voor culturele vervlakking en vercom mercialisering. De zorg is onge grond, zegt directeur Lievens van Theater BV. Gaat u diezelfde mix in De Mythe toepassen? „Ja. Er zitten duidelijk verbeterkan sen in De Mythe. Zowel organisato risch als commercieel. Ten eerste is er nu binnen Theater Exploitatie Zeeland, waarvan we de exploita tie overnemen, sprake van admini stratieve overdaad. Veel zaken kun nen efficiënter, van de ticketbeta ling tot personele inzet. Ik heb hier in Terneuzen twee dames - Annie en Coby - rondlopen, die vanuit de schoonmaak zijn begon nen. Annie is inmiddels bedrijfslei der en Coby doet ook ander werk, zoals bardiensten. Teamwork is be langrijk en het gevoel dat je een tent runt die van jou is." „Daarnaast moeten we klantgerich ter werken, maatwerk leveren en ook de openingstijden verruimen. Er valt ook meer uit het horeca- deel van De Mythe te halen. We moeten beter acquireren om be drijven en instellingen binnen te halen voor congressen, feesten en partijen." Maakt u De Mythe winstgevend? „Dat is wel de bedoeling. Het Goe- se college van B 8c W wil met ons in zee omdat ze onze cijfers heb ben gezien. Daarnaast hebben ze vertrouwen in Theater BV. Ik heb dat als hartverwarmend ervaren." In de Goese gemeenteraad bestaat wel vrees voor culturele verschraling. Gaat u 'moeilijke', onrendabele voor Fortuinstraat 20 Bergen op Zoom Tel. 0164-253508 Demonstratie door taten Speciale aanbiedingen in piano's en vleugels stellingen schrappen ten gunste van lichte kost zoals Tineke Schouten? „In Goes zullen ook serieuze to neelstukken te zien zijn. Aan de andere kant ga ik niet voor lege za len programmeren. Dat is slechte reclame voor een schouwburg." Dus het klopt wel een beetje wat cri tici over uw programmering zeggen: vooral populaire voorstellingen? „Dat imago kleeft kennelijk aan me, omdat ik niet uit de culturele hoek kom. Hier in het Scheldethea ter draaien we honderd voorstellin gen per jaar, van populair tot kunstzinnig, voor een kleiner pu bliek. Een Raad van Toezicht ziet erop toe dat de kwaliteit wordt be waakt. Kijk, Theater BV is geen trendsetter, maar het beeld dat an deren van mij schetsen, klopt niet. Ook moeilijkere voorstellingen blij ven in het pakket. Ik wil dus graag op de inhoud worden beoordeeld en niet op mijn imago." In De Mythe vinden veel voorstellin gen plaats van amateurgezelschap pen uit Goes en de Bevelanden. Kun nen die er straks nog voor een fat soenlijke prijs terecht? „Het hoge aantal amateurvoorstel lingen is juist bijzonder voor De Mythe en toont de betrokkenheid van verenigingen bij het theater. Zoiets moet je koesteren. Boven dien kan ik de amateurgezelschap pen niet missen. Die zaal moet niet leeg blijven staan. Daarbij zul len die mensen toch wel iets wil len drinken?" De Mythe en podium 't Beest zitten nu in één stichting, 't Beest gaat na 1 juli zelfstandig verder. Waarom neemt u 't Beest er niet bij? „Kijk, 't Beest is een uniek po dium, dat zeker een 'eigenzinnig Beest' moet blijven. Het draait op vele vrijwilligers. Alleen ga ik geen honderd vrijwilligers aansturen. Wel kunnen we 't Beest faciliteren op het gebied van techniek en ho reca. In feite doen we in Terneu zen hetzelfde. Het Scheldetheater en jazzpodium Porgy 8c Bess wer ken veelvuldig samen." Wilt u ook inspelen op de plannen voor een cultuurplein voor de deur van De Mythe? „Zeker wel. We moeten vaker over dag open. Dat plein moet gaan bruisen. Activiteiten zouden voor al vanuit De Mythe op touw moe ten worden gezet." Frans Lievens door Luc Oggel GOES - Het pand Zuidvlietstraat 122 in Goes gaat mogelijk dienst doen als gebeds- en multifunctio nele ruimte voor Marokkaanse in woners. De Vereniging Organisatie Marokkaanse Moslims in Zeeland (VOMMZ), die in Goes kantoor houdt, heeft interesse in het ge bouw. Het Goese college van burgemees ter en wethouders wil in principe medewerking verlenen, al zijn er wel voorwaarden. Zo moet de Ver eniging het pand eerst aankopen. Vervolgens moet er een vergun ningaanvraag worden ingediend, waarin exact staat voor welke doel einden de organisatie het gebouw wil gebruiken. „Daarna zullen we een besluit nemen", zegt wethou der Io:Annes de Bat. „Maar als al les in orde is, willen we toestem ming geven." Het is nog niet duidelijk op welke termijn de VOMMZ zijn intrek wil nemen in het gebouw, dat hangt er ook van af of de aankoop rond komt. Het pand aan de Zuidvlietstraat staat al enkele jaren leeg. Restau rant De Witte Lelie had ooit het plan om er een culinair kookcen trum te beginnen, maar dat is niet doorgegaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46