Zeeland PZC I r 'Nee' tegen meer arbeidsmigranten Hoefde de kazerne maar niet tot op de rand van de stoep zeeland nu nieuwsflits intratuin Honds BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 Vrachtwagen verliest dak op A58 almanak Het Zeeuwse nieuws in 1 minuut! kijk op A www.omroepzeeland.nl Frans Lievens wil meer uit het Goese theater De Mythe halen Vrijdag 13 mei 2011 Sterk vergrijsde postzegelclub snakt naar jonge aanwas Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ■GBBBBnOB! HOTEL WESTERSCHELDE Ruim driehonderd handtekeningen tegen uitbreiding huisvesting Hoedekenskerke door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Inwoners van Hoedekenskerke zien de komst van meer arbeidsmigranten in het voormalige hotel Westerschelde niet zitten. Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Borsele gistera vond is een petitie met daarbij ruim driehonderd handtekenin gen overhandigd aan het gemeen tebestuur. „Een uitbreiding van de vergunning, waardoor er in plaats van de huidige twintig ongeveer veertig personen kunnen worden gehuisvest, is voor ons een stap te ver", zei Pia Kamping van de dorpsraad. Eigenaar Eurobezit van het voor malige hotel heeft echter nog geen concrete plannen ingediend, maak te wethouder Jan Zandee duide lijk. „Er is alleen een verzoek ge daan de huisvesting eventueel uit te breiden. We hebben gezegd dat aan een aantal voorwaarden vol daan moet worden. Er is echter nog steeds geen concreet plan." Voorwaarden zijn onder meer: lou ter parkeren op eigen terrein, infor meren van het dorp door de eige naar en het verbeteren van de huis vesting voor de buitenlandse werk nemers. Dorpsbewoners vrezen echter voor geluidsoverlast en de toename van zwerfvuil. „De insteek van de dorpsraad ligt bij het verbeteren van de huisves ting, zonder uitbreiding van het huidige aantal arbeidsmigranten. We willen de leefsituatie in het dorp in het algemeen en die van de arbeidsmigranten in het bijzon der verbeteren." De CDA-fractie deelt de bezorgd heid van de dorpsraad, maakte raadslid Marga van de Plasse gister avond duidelijk. „Heel veel men sen wonen daar op een te kleine plek. Een eventuele uitbreiding moet heel zorgvuldig gebeuren." Zie ook video op www.pzc.nl door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Als de nieuwe brandweerkazerne in Yerseke niet zwart hoefde te zijn en ook niet op het randje van de stoep moest komen, dan stond die er al. Zo vat te omwonende Van Nijen gisteren het juridisch gevecht tussen bewo ners van de Meulemeesterstraat en de gemeente Reimerswaal samen. Voor de rechter in Middelburg vroeg zij met andere bewoners de rechter de omgevingsvergunning te schorsen. Die maakt de bouw van de brandweerkazerne op de plek van het vroegere gemeen schapshuis Het Trefpunt mogelijk. Hun gemachtigd woordvoerder Marijn de Koeijer voerde een lan ge lijst met argumenten aan, van onjuist gevolgde welstandsproce dures tot genegeerde aanbeste- dingsregels. Samengevat griefde het de omwonenden vooral dat de gemeente hen negeerde omdat dat kon binnen de regels van de proce dure, gaf beleidsambtenaar J. Aarn- oudse toe. Reclamanten Kees en Laura Bakker vroegen om vergoe ding van de kosten die zij maakten in hun strijd tegen de kazerne, mocht de bouwvergunning ge schorst worden. Die strijd duurt al twee jaar en kost 'misschien wel 15.000 euro', aldus Bakker. Uit spraak donderdag 19 mei. De brandweerkazerne in Yerseke komt te kort op de garages van de buren te staan. Die zien niks in een zwarte gevel van 7 meter hoog. foto Willem Mieras RILLAND - Op de A58 ter hoogte van tankstation De Voetpomp in de richting van Bergen op Zoom verloor een vrachtwagen gister middag omstreeks 15.00 uur het dak van een chalet. Twee auto's raakten beschadigd, maar de weg is niet afgesloten geweest. Om streeks 16.30 was het dak van de weg verwijderd. Tip? redactie@pzc.nl De man liep op het gemakje met hond Kaj over de dijk bij Brouwers haven. Alles ging goed totdat Kaj be sloot tot een verkoelende duik in een sloot, om daar vervolgens zwaar be- modderd uit te komen. Geen punt, dacht de man. In de naburige haven zou een korte zwempartij wel helpen de modder weer af te spoelen. Maar ergens vanaf springen was niet het plan van Kaj. De man liep naar de rand van de kade en begon het dier aan te moedigen. Hij ging daar zo in op dat hij één stap te veel deed. Kaj keek onbewogen naar de onverwach te snoekduik. 'Waar mensen in dui ken ga ik niet meer zwemmen' zag je hem denken. Hij wachtte rustig tot zijn druipende baas weer boven was. Potmaat 17 cm, diverse soorten o.a.: Salvia, Phlox, Lupine etc. Van €7,99 NU PER STUK D'rnk- en zetfouten voorbehouden Geldig t/m 15 mei 2011. Koopavond donderdag en vri)dag Zomerbloeiende vaste plant intratuin Koudekerke - Gslg-.ve-o 5 vvvvw.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45