z sport 129 en nagelbijten Bentschapknook keert als assistent terug bij Hoek r Zaterdag 11 juni 2011 Fiets mee tegen kanker www.deltaridefortheroses.nl Er komt dit seizoen geen hoofdstuk meer met El Hamdaoui en De Boer JVOZ maakt met drie teams kans op beker Ga samen de strijd aan en schrijf nu in! Alleen Cadzand nog zonder zege Ride for the Roses PZC vrijdag 13 mei 2011 zelfs een verstandshuwelijk liep op de klippen. De Boer passeerde El Hamdaoui voor zijn eerste duel als hoofdcoach, in de Champions Lea gue tegen AC Milan. Daarna kwam het niet meer goed. De trotse Marokkaan was zo boos dat hij geen uitvoerige uitleg kreeg over zijn plotselinge rol als wissel speler, dat hij bijna twee maanden geestelijk en fysiek niet in staat was te spelen. Trainer en spits be loofden beterschap, maar botsten tijdens de rust van het bekerduel met RKC zo heftig dat El Ham daoui de maand maart voor straf bij Jong Ajax doorbracht. De fanatieke achterban van Ajax had toen al lang partij gekozen. De fans begeleiden elk balcontact van de Rotterdammer met een fluit concert. Ze foeteren al als de sta dionspeaker de naam van El Ham daoui in de mond neemt. De Marokkaan houdt zich nog al tijd stoïcijns, maar blijft ook onder zijn niveau presteren. Hij weigerde tijdens het uitduel met NEC een uitgestoken hand van De Boer toen hij vroegtijdig naar de kant moest. Het is jammer voor Ajax dat De Boer de spits niet zoals Louis van Gaal bij AZ aan het voetballen heeft gekregen. De Amsterdam mers hebben na het tussentijdse vertrek van Luis Suarez en Mido in de punt van de aanval eigenlijk geen fatsoenlijk alternatief voor El Hamdaoui, die zich met dertien competitietreffers topschutter van Ajax mag noemen. Wat een ver schil met tegenstander FC Twente, dat met Mare Janko zelfs nog een spits van vijf miljoen euro achter de hand houdt. Siem de )ong kon tijdens de beker finale zijn directe tegenstanders Peter Wisgerhof en Douglas niet verontrusten. Beide lange verdedi gers hadden het lastiger met inval ler en rommelaar Dario Cvitanich, die al zo vaak is afgeschreven. Nu de geblesseerde El Hamdaoui zondag niet in actie lijkt te komen, moet de topscorer het nu al tumul tueuze jaarboek van Ajax maar bi zar afsluiten. Van alle 31 Zeeuws-Vlaamse standaardteams is er slechts één nog altijd zonder zege. Cadzand speelde in de vierde klasse van het zaterdagvoet bal 21 duels en verloor er daar zeventien van. Vier keer werd een gelijk spel afgedwongen, maar winnen lukte tot op heden niet De laatste kans komt morgenmiddag voorbij, in het thuisduel met Borssele. door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - Na één gesprek was John Bentschapknook er al uit. De oud-voetballer gaat ko mend seizoen als assistent van hoofdtrainer Ruud Pennings aan de slag bij Hoek. Bentschapknook vertrekt daardoor eerder dan ge pland bij Nieuwland. De oefenmeester kwam in de win terstop al een contractverlenging voor één seizoen overeen met het bestuur van de zaterdag-derdeklas ser, maar werd onlangs gepolst door de gedegradeerde topklassen „Dat heb ik meteen aan het be stuur van Nieuwland gemeld", ver telt Bentschapknook. „Ze gunden me deze kans en dat waardeer ik heel erg. Werken bij Hoek is voor mij een mooie kans. Al vind ik het aan de andere kant wel jammer dat ik mijn werk bij Nieuwland niet afkan maken." De oud-verde diger/middenvelder speelde eind jaren negentig en aan het begin van deze eeuw drie seizoenen voor Hoek. „De Westerscheldetunnel lag er toen nog niet, waardoor het altijd een behoorlijk reis was. Nu is dat gelukkig anders. Ik vind het mooi om weer terug te keren bij Hoek. Ik hoop dat ik een beetje voor een frisse wind kan zorgen." Bentschapknook werd naar voren geschoven door Ruud Pennings, die eerder dit seizoen de plek in nam van de ontslagen Gaby Dema- net. Pennings slaagde er vervol gens niet in de Zeeuws-Vlaamse club in de topklasse te houden. Een niveau lager wil Hoek een nieuwe start maken, met een flink vernieuwde selectie. Onno Doeland zal daar geen deel van uitmaken. De 34-jarige spits van de Rotterdamse zondag-hoofd klasser Leonidas kreeg gisteren te horen dat Hoek niet met hem in zee gaat. Jacky Lambert en Fred Landzaat, het duo dat verantwoor delijk is voor technische zaken, gaat op zoek naar een jongere spits. De afstand tussen Hoek en Rotterdam en de daar aan vastzit tende onkosten speelden ook mee. De komst van aanvaller Iwan Re dan (door Sparta verhuurd aan het gedegradeerde Almere City) en verdediger Nixon Dias (SC Feyenoord) is ook van de baan. De voorlopige selectie bestaat nu uit elf spelers. De komende weken moeten daar nog vier, vijf spelers bij komen. In de maanden juni en juli willen Lambert en Landzaat de eerste selectie vervolgens op peil brengen, om zo in de hoofd klasse weer een rol van betekenis te kunnen spelen. door Jochem Lippmann AMSTERDAM - Het boek over de bi zarre voetbaljaargang van Ajax ver dient eigenlijk een laatste hoofd stuk met daarin een hoofdrol voor Mounir El Hamdaoui. Het zou wat zijn als uitgerekend deze spits zijn club aan de landstitel zou helpen, of twee minuten voor het einde van de reguliere speeltijd bij een gelijke stand een strafschop zou missen. Het lijkt echter uitgesloten dat El Hamdaoui zondag het 41e verjaar dagsfeestje van Frank de Boer met een prominent bezoekje vereert. De aanvaller worstelt met een hamstringblessure sinds hij werd gepasseerd voor het uitduel van bijna twee weken geleden met sc Heerenveen. Ook gisteren ontbrak hij weer op de groepstraining. Daarbij is het maar de vraag of De Boer voor de wedstrijd van het jaar zou willen terugvallen op de spits met wie hij veelvuldig botste. Axel moet het zondag in het belangrijke uitduel met FC Bergen doen zon- Wat coach en aanvaller ook van der onder andere Jari Vyaene. foto Peter Nicolai hun relatie probeerden te maken; MIDDELBURG - De Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) is mor gen goed vertegenwoordigd bij de sectorfinales bekervoetbal van het district Zuid 1. Drie teams (Di, Cl en Bi) hebben de eindstrijd be reikt. De finales worden op het sportpark Kruitmolen in Middel burg afgewerkt. FC Dauwendaele tekent voor de organisatie. Ook de inbreng van Kloetinge is groot op die dag. Van de Beveland- se club hebben zowel Kloetinge Dl als Kloetinge Bi de finale bereikt. Er wordt morgen zowel in de A- als B-categorie gespeeld. Het bete kent dat er van 's morgens 10.00 tot 's middags 15.15 uur wedstrij den zijn. Voor de deelnemers uit de B-categorie is dit het eindsta tion. Voor de winnaars uit de A-ca tegorie is er nog een vervolg. Zij spelen op 28 mei om de KNVB-dis- trictsbeker Zuid I in Haaren. Het programma is als volgt. A-catego- rie, 10.00 uur: Cortgene/JVOZ D1-Roo sendaal D1.11.30 uur: Cortgene/JVOZ C1-Steenbergen C1.13.15 uur: Cortge ne/JVOZ B1-Kloetinge B1.15.15 uur: RBC A1-Internos A1. B-categorie, 10.00 uur: Seolto D1-Kloetinge D1. 11.30 uur: Steen C1-Tholense Boys C1.13.15 uur: Zeelandia Middelburg B2 tegen winnaar duel Rood Wit W. B1-Tholense Boys B1.15.15 uur: Meto A1-De Meeuwen A1. DELTA lllï in samenwerking met -NL SUPPORTING LIVESTRONG LANCE ARMSTRONG FOUNDATION "j ten behoeve van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43