Laatste speeldag: Billenknijpen Train op 21 mei mee voor de PZC Familieloop 281 sport Lewedorpse Boys kiest voor zaterdag Zware blessure voor Feyenoorder Swerts RES-cross en strijd om TM-cup in Axel Dalglish drie jaar langer bij Liverpool Geen Bentley maar busjes voor Magath VOETBAL Op de laatste speeldag staat er voor enkele Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs nog heel veel op het spel. Een overzicht van de strijd om periodetitels en het gevecht tegen degradatie. PZC Familieloop Montgomerie wil Ballesteros op logo van Tour vrijdag 13 mei 2011 LEWEDORP Het eerste elftal van de voetbalver eniging Lewedorpse Boys speelt met ingang van het seizoen 2011- 2012 niet meer op zondag maar op zaterdag. Het besluit is genomen na een ledenraadpleging. Aanlei ding waren de tegenvallende resul taten en de steeds smaller worden de selectie. Met de overstap naar de zaterdag verwacht het bestuur een betere aansluiting met het tweede elftal, hetgeen al op zaterdag speel de, en de jeugdafdeling. Lewedorp se Boys kwam dit seizoen uit in de vijfde klasse en zal nu naar de vier de klasse zaterdag overstappen. ROTTERDAM Gill Swerts heeft gisteren tijdens de training van Feyenoord een zwa re blessure opgelopen. De Bel gische verdediger voelde iets knap pen in zijn linkerkuit. Uit onder zoek in het ziekenhuis bleek zijn achillespees gedeeltelijk afge scheurd, waardoor hij zo'n half jaar uit de roulatie is. Swerts ging gistermiddag direct onder het mes, waarbij de pees werd gehecht. Voor zo'n blessure staat volgens de medische staf van Feyenoord een herstelperiode van zes maanden. AXEL De motorcrossliefhebbers komen morgen aan hun trekken op het cir cuit aan de Langeweg in Axel. Be halve de deelnemers aan de vierde RES-cross wordt er ook om de TM-cup gestreden. Daarin verschijnen in de tweede wedstrijd van het seizoen motor crossers uit België, Duitsland, De nemarken en Nederland aan de start De wedstrijd wordt over twee reeksen verreden. De trainin gen beginnen morgen om 10.00 uur, de wedstrijden om 12.00 uur. LIVERPOOL Kenny Dalglish blijft de komende drie jaar trainer van Liverpool. De Engelse club maakte gisteren be kend dat Dalglish een contract tot de zomer van 2014 heeft gekregen. Het clubicoon van de 'Reds' werd begin januari aangesteld als vervan ger van de ontslagen Roy Hodgson. Na een stroeve start leidde de Schot (60) Liverpool weer naar de bovenste regionen van de Premier League. Onder Dalglish won Liver pool tussen 1985 en 1991 drie lands titels en twee keer de FA Cup. WOLFSBURG Trainer Felix Magath van VfL Wolfsburg heeft een opvallende be lofte gedaan. Indien zijn ploeg zich morgen handhaaft in de Bundesli- ga, ziet Magath af van de premie die daar tegenoverstaat: een Bent ley Continental Cabrio ter waarde van 250.000 euro. De Duitse oefen- meester kreeg bij zijn aanstelling in maart die belofte van hoofdspon sor Volkswagen. Als Wolfsburg zich veilig weet te spelen, krijgt Ma gath zes Volkswagenbusjes die hij dan aan goede doelen schenkt. Philippine kan zondag tegen Corn Boys de grens van honderd goals passeren. Het scoorde al 99 keer. Voor Sebastiaan Dees (voorgrond), hier in actie tegen Yerseke, en zijn ploeg Spui kan het morgen nog alle kanten op. foto Mark Neelemans door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Het wordt billenknij pen, in sommige gevallen telefone ren met concurrenten, nagelbijten en misschien na het laatste fluitsig naal wel in spanning wachten op de uitslagen van de andere velden. Hoe de laatste speeldagen in het zaterdag- en zondagvoetbal ko mend weekend af gaan lopen is op dit moment nog onduidelijk. Ze ker is echter wel dat het voor veel clubs een bijzonder spannend weekend wordt. Laten we eens beginnen in het za terdagvoetbal, waar Zeeuws-Vlaan- deren door zes standaardelftallen wordt vertegenwoordigd. Hoek en AZW zijn al gedegradeerd, Cad- zand weet dat het de rode lan taarn in de vierde klasse niet meer kwijt gaat raken. Zaamslag heeft in de eerste klasse niets meer te win nen, maar Terneuzense Boys moet vol aan de bak. Als de ploeg niet verliest van Bruse Boys, krijgt het via de nacompetitie een herkan sing om lijfsbehoud veilig te stel len. Bij een nederlaag morgen in Bruinisse volgt echter nog een be slissingswedstrijd op neutraal ter rein tegen - opnieuw - Bruse Boys. De verliezer daarvan degradeert, de winnaar gaat de nacompetitie in. Twee klassen lager kan het voor Spui nog alle kanten op. De num mer tien van de derde klasse gaat op bezoek bij Kapelle, dat niets meer te winnen of verliezen heeft. Bij een overwinning van Spui en een nederlaag van Domburg, zijn de Zeeuws-Vlamingen veilig. Pakt Domburg echter minimaal één punt, dan is rechtstreekse handha ving niet meer mogelijk voor Spui. De club moet dan - bij een neder laag - ook weer achterom kijken naar SKNWK. Het verschil met de nummer voorlaatst bedraagt drie punten. Beide clubs kunnen dus nog in punten gelijk komen, waar door een beslissingswedstrijd volgt om te bepalen wie als num mers tien en elf eindigen. MIDDELBURG - Net als de afgelopen jaren houdt de PZC een clinic voor de deelnemers aan de PZC Fa milieloop. Die clinic is volgende week zater dag 21 mei en begint om 10.00 uur op het pleintje achter de duinen bij Dishoek aan de Kaapduinse- weg (vlakbij het Pannenkoekhuis je). De clinic is met name bedoeld voor deelnemers die nog niet veel loopervaring hebben. Er zijn trainingen voor twee groe pen. De deelnemers aan de 3 kilo meter trainen apart, die van de 10 en 21,1 kilometer doen dat samen. De bijeenkomst valt uiteen in twee onderdelen: de looptraining en een stuk theorie. Tijdens beide onderdelen kunnen de deelnemers hun vragen kwijt aan onder anderen Mauricio en Lia Gonzalez (beiden deelnemer aan de Olympische Spelen van 1988 in Seoel) en voormalig Neder lands kampioene Karin Bastian. Datum: zaterdag 18 juni. Start en finish: Arsenaaltheater Vlissingen. Afstanden: 3,10, 21,1 kilometer. Starttijden: 3 kilometer 10.30 uur, 10 en 21,1 kilometer 11.15 uur. Kosten: 3 km 4 euro, 10 km 6 eu ro, 21,1 km of 8 euro. Bedrijvenloop: teams van vijf op de 10 km. Meer informatie en inschrijven via www.pzc.nl/familieloop Een dag later, zondag, is het alleen in de derde en vierde klasse nog in teressant en spannend. Voor der deklasser HW'24 is het alleen nog de vraag of het de derde periode wint of de tweede periode over neemt van kampioen Dosko, zon dag de tegenstander in Hulst. Voor Axel staan de zaken er heel anders voor. De nummer acht van de ranglijst gaat op bezoek bij FC Bergen, dat slechts één punt min der heeft. Stel: Axel verliest in Ber gen op Zoom en SC Gastel (twee punten minder) wint thuis van Zeelandia Middelburg, dan moe ten de Axelaars via de nacompeti tie degradatie proberen te voorko men. Compleet zijn de Zeeuws- Vlamingen niet, want aanvoerder Bart Rijckaert (gele kaart in slotfa se tegen Alliance) en doelpunten maker Jari Vyaene (twee keer geel tegen de Brabanders) ontbreken vanwege schorsingen. Eén klasse lager heeft Walcheren de beste papieren om de derde pe riode te winnen. Als dat lukt, neemt Steen de tweede periode over van kampioen RIA W. Onder in is het veel spannender. Sluiskil en Robur zijn al gedegradeerd. Hontenisse (thuis tegen het veilige Biervliet) en Breskens (thuis tegen subtopper Patrijzen) hebben bei den 21 punten. De club die op plek tien eindigt wordt veroordeeld tot deelname aan de nacompetitie. Als beide clubs zondag winnen, is het doelsaldo beslissend. Dat is nu nog in het voordeel van Hontenis se (min zeven om min negen). Degraderen uit de vijfde klasse is niet mogelijk, dus nummer voor laatst Terhole hoeft zich geen zor gen te maken. Het enige streven is nog om hekkensluiter Volharding achter zich te houden. Bovenaan de ranglijst zijn de prijzen al ver deeld. IJzendijke liet zich afgelo pen zondag tot kampioen kronen, Com Boys (eerste periode) en Hul- sterloo (tweede periode) zijn al verzekerd van deelname aan de na competitie. Philippine wordt de derde deelnemer, omdat het de pe riode van IJzendijke overneemt. MALLORCA - De Schot Colin Mont gomerie heeft gepleit voor een bij zonder eerbetoon aan de overle den Spaanse golfheld Severiano Ballesteros, De vorige captain van het Europese Ryder Cupteam wil dat de beeltenis van Ballesteros het logo van de Europese Tour gaat sieren. „Seve is de 'Godfather' van de Europese Tour. Dankzij hem zitten wij in de huidige benij denswaardige positie en ik denk dat het goed is dat wij hem op de ze manier eren", zei Montgomerie. Het logo van de Europese Tour draagt sinds 2008 de beeltenis van Harry Vardon. Deze Brit won zes keer het Brits Open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42