sport 127 Pieter Weening over de wangen van Li Jie Directeur Wennemars draagt geen stropdas in stadion van FC Zwolle Voor voetbalsters van Oostkapelle is het deze weken erop of eronder ee ft roze trui aan familie Weylandt Federer verrassend onderuit in Rome Serena Williams mist ook Roland Garros Uefa-onderzoek naar gedrag van Busquets Edberg en Lendl naar Tennis Classics Oranje onder 17 naar finale van EK FC Twente volgt NAC-speler Schilder vrijdag 13 mei 2011 )uter Weylandt in de Ronde van Italië maakte maandag diepe indruk op Pieter /eroverde Weening zijn eerste roze leiderstrui in de Giro. De Fries heeft besfoten het n de nabestaanden van Weylandt te schenken. „We hebben besloten de eerste roze n Wouter Weylandt te geven", gaf een woordvoerder van de Raboploeg aan. De in Gent begraven. De plechtigheid in de Sint-Pieterskerk begint om 11.00 uur. door Ad Pertijs FIUGGI TERME - Pieter Weening (30) staat er van te kijken wat zijn ritwinst en het veroveren van de roze leiderstrui in de Giro d'Italia allemaal teweeg brengt. „Het valt me op dat iedereen om me heen tot leven is gekomen", antwoord de de Fries gisteren gevat op de vraag wat hem het meest is bijge bleven van-de eerste 24 roze uren. Er volgen er nog minstens 24, aan gezien Weening in de rit van Or- vieto naar Fiuggi Terme samen met zijn ploeg zonder problemen de trui wist te verdedigen. De Spanjaard Francisco Ventoso won er de oplopende sprint voor de op merkelijk stilvallende Alessandro Petacchi en Weening behoudt zijn voorsprong van twee seconden op de twee HTC-renners Sivtsov en Pinotti. De vraag of hij er ook van daag in zal slagen om het roze vast te houden, beantwoordde de man uit Harkema met zijn bekende schouderophalende nuchterheid. „Dat zullen we zien, maar als ik net zo sterk ben als de afgelopen dagen, moet het kunnen." De ontdekking van Pieter Wee ning door de buitenlandse volgers, heeft zo zijn charme. 'Heb je een vriendin', wilde een Amerikaanse verslaggever weten. „Nee", zei hij vrolijk. „Maar Doutzen Kroes heeft me op haar twitter al gefelici teerd. Ze woont vlak bij me. Twee sintelpaadjes achter het huis aflo pen en ik ben bij haar." Zoals het Weening al opviel, voelt hij zich zes jaar na zijn ritzege in de Tour in eigen land ook een te ruggekeerde verloren zoon. „Zelf vind ik niet dat ik na mijn zege van woensdag een andere renner of een ander mens ben geworden. Ik was altijd al een goede renner", zegt hij daarover. „In 2009 won ik de koninginnenrit van de Ronde van Oostenrijk. Dat was tijdens de Tour. Dan valt het niet op en ieder een denkt ook: het is maar de ron de van Oostenrijk. Maar probeer daar maar eens een rit te winnen. Trouwens, er rijden veel goede ren ners rond, die nooit winnen." Zijn ploegleider Nico Verhoeven zag in hem bij de beloften een ron derenner. Na 2005 verloor hij daar zelf het geloof in. Hij werd een ren ner die zijn momenten ging uit zoeken. Verhoeven hoopt dat Wee ning na woensdag de motivatie en het besef krijgt dat hij alsnog een klassementsrenner wil worden. De komende weken gaat Weening het in ieder geval een keer probe ren. „Met deze goede benen ben ik het wel verplicht om te proberen in de top tien te eindigen." Belangrijk daarbij is dat Weening na jaren van twijfels eindelijk voelt dat de ploeg in hem gelooft. „Vorig jaar had ik me net zo voor bereid op de Giro als nu. Met een hoogtestage en zo. Toen kwam het er echter niet uit. Waarom? Ten eerste kon ik lange tijd niet terug vliegen door die aswolk en moest ik ook nog eens invallen in Luik- Bastenaken-Luik en met de auto naar de Ronde van Romandië rij den. Ik was al vermoeid toen de Giro nog moest beginnen. Als je niet goed bent, accepteer je het echter dat je in dienst moet rijden van de ploeg. Nu ben ik blij dat ik mijn kans krijg om voor mezelf te koersen. Dat is het grote verschil met vorig jaar." Weening vliegt weer, maar hij gaat er niet van zweven. Hij dacht giste ren niet dat hij nu op een roze wolk leeft. „Tijdens de koers kijk ik niet de hele tijd naar die trui. Dan vergeet ik ook wel eens dat ik hem draag. Ik heb er vannacht ook niet wakker van gelegen. Nee, ik word niet gauw nerveus." ROME Voor Roger Federer zit het gravel toernooi in Rome erop. De voorma lige nummer één van de wereld verloor gisteren in de derde ronde van het Masters-toernooi. De Franse tennisser Richard Gas- quet was in een uitputtingsslag te sterk voor de huidige nummer drie van de ATP-ranglijst. Federer won nog wel de eerste set met 6-4, maar moest in de twee daaropvolgende reeksen steeds in de tiebreaks buigen voor de Frans man. De eerste verloor hij met 7-2, de tweede met 7-4. PARIJS Voormalig nummer één van de ten- nisranglijst Serena Williams ont breekt dit jaar bij de Open Franse titelstrijd op Roland Garros. De Amerikaanse liet de organisatoren gisteren weten dat ze niet tijdig hersteld is van een slepende voet blessure. Williams, die in totaal dertien Grand Slams op haar naam schreef, staat al sinds haar Wimble- don-zege vorig jaar buitenspel. Ze trapte na haar zege in Londen in een stuk glas. Inmiddels is ze twee operaties verder maar kan ze nog steeds niet spelen. GENEVE De Europese voetbalunie Uefa is een onderzoek begonnen naar het gedrag van Barcelona-speler Sergio Busquets. De middenvelder zou zich op 27 april in de halve finale van de Champions League tegen Real Madrid schuldig hebben ge maakt aan racisme. Marcelo was het slachtoffer. De Uefa verklaarde dat de strafzaak is gestart op basis van 'bewijs' dat Real Madrid heeft aangedragen. Mocht Busquets wor den gestraft, dan dreigt hij de fina le van de Champions League tegen Manchester United mis te lopen. APELDOORN De Zweed Stefan Edberg en de Tsjech Ivan Lendl doen in oktober voor het eerst mee aan de Tennis Classics, het Nederlandse toernooi voor oud-Grand Slamkampioe- nen.Het evenement wordt dit jaar voor het eerst gespeeld in Omnis- port Apeldoorn. De afgelopen ne gen edities waren in Eindhoven. Naast Edberg en Lendl hebben Paul Haarhuis en Jacco Eltingh ook de Oekraïner Andrei Medvedev, de Fransman Henri Leconte en Ri chard Krajicek gecontracteerd. Haarhuis doet zelf ook mee. NOVI SAD Het Nederlands elftal heeft de fina le bereikt van het Europees kam pioenschap voor spelers onder 17 jaar. Oranje, dat onder leiding staat van Albert Stuivenberg, was in de halve finale in Novi Sad te sterk voor titelverdediger Engeland: 1-0. Kyle Ebecilio van Arsenal maakte in de 26e minuut het winnende doelpunt Tegenstander in de fina le is Duitsland. De Duitsers versloe gen in hun halve finale Denemar ken met 2-0, na een ruststand van 0-0. De eindstrijd in de Servische stad begint zondag om 11.00 uur. BREDA FC Twente volgt met nadrukkelij ke belangstelling de verrichtingen van NAC-speler Robbert Schilder. De club uit Enschede, die zondag tegen Ajax voor het tweede jaar op rij kampioen van Nederland kan worden, ziet in de speler de ideale opvolger van Theo Janssen. Janssen heeft bij FC Twente nog een doorlopend contract, maar de verwachting is dat de middenvel der na dit seizoen gaat vertrekken. Schilder (25) heeft bij NAC nog een contract tot 2013. In 2009 kwam hij over van Ajax. «^Ms$®BB@smsïaemaeBH«BmaeHsmieiiieewi door Herman Nijman ZWOLLE - Erben Wennemars is, sinds gisteren, tijdelijk commer cieel directeur van FC Zwolle. Voor de oud-wereldkampioen schaatsen is een directeursfunctie niet nieuw. „Ik ben al tijden direc teur van de eigen bv", aldus de Dalfsenaar. Wennemars (36) benadrukt dat hij invalkracht zal zijn op de com merciële afdeling van de voetbal club. FC Zwolle werd vorige week geconfronteerd met het vertrek van commercieel manager Ard de Graaf naar Cambuur. „De club zoekt een algemeen directeur met een commerciële inslag. Daar wordt nu een profielschets voor ge maakt. Maar voor die procedure is tijd nodig, als je het goed wilt doen. We winnen nu wat tijd met deze oplossing", stelt Wennemars. De tijdelijke baan is aan de orde ge komen in de Raad van Commissa rissen, waar Wennemars deel van uitmaakt. De voormalige schaatser uit Dalfsen is ook ambasadeur van FC Zwolle United, de sociaal-maat schappelijke tak van de club. Voor de tijdelijke job is ruimte gemaakt in de agenda. Wennemars verdeelt zijn tijd de komende maanden tus sen Randstad, waar hij werkgevers en sporters bij elkaar brengt, en de club die hij al jaren steunt. „Ik ben redelijk commercieel inge steld", meent Wennemars, die nog behoorlijke mogelijkheden ziet op zijn nieuwe werkterrein. „FC Zwol le heeft nog een stadionnaam te vergeven, voor sponsoren is er al tijd ruimte." De invaller zal zijn werkzaamheden zonder de beknel lende stropdas gaan verrichten. „Ik ben Erben, zonder das. Maar een net bloesje trek ik wel aan." door Barry van der Hooft OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle kunnen in een dubbe le ontmoeting met Oranje Nassau promotie naar de topklasse afdwin gen. De heenwedstrijd wordt mor genmiddag (14.30 uur) op sport park Duinhelm gespeeld, de re turn is volgende week zaterdag in Groningen. Oostkapelle beëindigde de regulie re competitie in de eerste klasse vo rige week op de tweede plaats, dankzij een 3-2-zege op degradant Wartburgia. De achterstand op kampioen Ter Leede 2 bedroeg slechts één punt. Via de nacompe- titie kan de formatie van trainer André de Graaf nu alsnog promo tie afdwingen. „Voor de toekomst van het vrou wenvoetbal in Zeeland is het be langrijk dat we promoveren", weet De Graaf. „We zijn ook al in ge sprek met enkele speelsters, die willen komen als wij naar de top klasse promoveren. Het gaat om enkele speelsters van Willem II. Volgende week trainen er ook een paar vrouwen van Smerdiek mee." Over Oranje Nassau heeft De Graaf veel informatie ingewonnen. „Het is een fysiek sterke ploeg, die vooral de lange bal hanteert. Alles draait om hun spits en aanvallen de middenvelder. Wij zijn com pleet en we weten wat we kunnen verwachten." Bij een gelijke stand over twee wedstrijden moeten strafschop pen de beslissing brengen. daag eerst zijn landgenoot Ovtcharov verslaat, in de kwartfi nale op Chen Qi stuit. Dat is een Chinees die hij dit jaar al twee keer verslagen heeft. „Op het gebied van trainingsar- beid kan Timo de Chinezen niet verslaan", weet veelvoudig Neder lands kampioen Danny Heister, trainer van Boll bij Borrussia Dort mund. „Hij moet het hebben van creativiteit, variatie en slimheid. We hebben dit jaar extra veel ge traind op service, service-ont vangst en de eerste bal. Trainen om zo snel mogelijk een punt te maken. Het heeft duidelijk zijn vruchten afgeworpen." Mocht Boll niet in zijn opzet slagen dan gaan vandaag toch de eerste Chinese slachtoffers vallen. Omdat de rest van de wereld is uitgeschakeld, kunnen ze bijna alleen nog landge noten treffen in de slotrondes van het toernooi. De Chinezen gaan vanaf vandaag elkaar uitschakelen. De teleurstelling is groot bij Li Jie (links), na haar verloren partij tegen de Chinese Guo Yan. foto Koen Suyk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41