'Of ik aan sport doe? Jazeker, kaarten' 201 zeeland Dijkfeesten gaan door met succesnummers In sportcentrum de Vliegende Vaart in Terneuzen konden ouderen gisteren kennismaken met allerlei sportactiviteiten. Jelle de Vreeze: Zet uw restaurant op de (Zeeuwse vis-) kaart! Tot ziens in wonderschoon Veere! 9SBB9 ÜS|.§jj(g V*'* vrijdag 13 mei 2011 BEWEECBEURS 50+ „Als SportPunt willen we ook iets doen voor de doel groep 5O-plussers. We geven informatie over het aan bod in de gemeente en laten kennismaken met verschil lende activititen. Als we bereiken dat meer mensen gaan bewegen, dan is deze beurs geslaagd." door Eugène Verstraeten Zweetdruppeltjes begin nen op de voorhoofden van het groepje vrou wen te verschijnen. Lo gisch, want de zumbademonstra- tie is dan ook al een kwartiertje be zig. Met deze combinatie van aero bics en een vereenvoudigde vorm van latin dance kun je heel wat ca lorieën kwijt raken. Maar hier, tij dens de Beweegbeurs 50+ gaat het er minder heftig aan toe en zijn de bewegingen aangepast aan de doel groep. De op ritmische muziek be wegende dames worden belangstel lend gadegeslagen door Cyriel Buijsse uit Biervliet. Geen wonder want zijn vrouw danst mee. Hij moest vanmorgen verplicht mee, zodat hij eens kan zien waar zijn echtgenote wekelijks mee bezig is. Of hij zelf ook aan sport doet? „Ja zeker", zegt hij, „kaarten, vanmid dag." Terwijl hij het activiteiten aanbod op de beurs aanschouwt neemt Cyriel zich voor om wel licht ook eens te gaan wandelen. En dus heeft de beurs zijn doel al bereikt: meer 50-plussers aan het bewegen krijgen. „We geven informatie over sport en bewegingsactiviteiten in de ge meente en we laten mensen hier kennismaken met een aantal spor ten. Het idee is dat bewegen niet alleen gezond is, maar ook ge woon leuk kan zijn", zegt Jelle de Vreeze van het organiserende SportPunt Terneuzen. In de Gezondheidsbus van CZ worden de bezoekers met de neus op de feiten gedrukt. Een paar test jes en je weet of het de hoogste tijd is om in beweging te komen. Voor Ria Folkertsma (70) uit Ter neuzen is de uitslag voorbeeldig. Gewicht goed, bloeddruk en har tritme perfect, reactietest prima. Misschien een iets te hoge vetver- houding, maar dat is eigenlijk te verwaarlozen. „Ik ga twee keer per week zwemmen en doe alles op de fiets", verklaart ze haar mooie score. Op de beurs wil ze ook eens andere activiteiten uitproberen. De Chinese racketsport Tai Chi Racket ofwel Taiji Bailong Ball is nog vrij onbekend in Nederland, maar is een sport die vooral ook ouderen kunnen beoefenen. Maya Lentze uit Middelburg is sinds vo rig jaar de eerste opgeleide docen te in Nederland. In de Vliegende Vaart geeft ze samen met assis tent-instructeur Marianne den Hartog een demonstratie. Al snel kunnen ze rackets en ballen uitde len aan een tiental vrouwen en manen die het ook wel eens wil len proberen. De balsport, ont staan op basis van Tai Chi-princi- pes, wordt gespeeld met mooie vloeiende bewegingen. Het is sub tieler dan tennis, want je mag niet slaan, en rustiger dan badminton. Je gebruikt een bal die niet stuit en een zacht racket om de bal te 'vangen'. „Je kunt het alleen spe len, of met meerderen. In China doen miljoenen mensen aan Taiji Bailong Ball", weet Marianne den Hartog. „Je kunt het doen van jong tot heel oud." De reacties zijn heel verschillend. „Moeilijk, maar als je er wat han digheid in krijgt lijkt het me heel leuk", zegt een mevrouw. „Niks voor mij hoor", zegt een ander. „Te sappie, geef mij maar een pit tig potje badminton." Vijftigplussers die voor zichzelf op de beurs goede sportvoornemens hebben gemaakt kunnen die op woensdag 1 juni in praktijk breng en. Dan houdt SportPunt in Ter- neusen een ludieke recreatieve triatlon. Die bestaat uit Nordic Walking, een fietstochtje en een paar baantjes zwemmen. Voor de gezellige vismarkt in Veere (morgen voor de 2e keer) zoeken wij (vis-)restaurants die eenmalig of vaker deel willen nemen om hun vis-specialiteiten te promoten! Maakt u de lekkerste vissoep, bijzondere garnalenkroketjes, smakelijke visburgers. - Of zijn uw sushi-hapjes, gegrilde mesheften, tapijtschelpen en stokvis-diner niet te versmaden. Neem deel, demonstreer, laat proeven en schrijf reserveringen voor uw restaurant! De eerste keer krijgt u een gratis plekje! De organisatie van de Veerse Vismarkt (elke zaterdag van 10.00 -16.00 uur, bij de Stadshaven) heeft de ambitie om visverkoop en vis-educatie via dit gezellige vismarktje te promoten. U bent van harte uitgenodigd om hieraan deel te nemen. Bel 06 - 509 550 39 of 06 - 31331638 (ook's avonds) of mail naarvismarkt@zeelandnet.nl door Raymond de Frel WESTDORPE - De organisatie van de nieuwe Dijkfeesten in Westdor- pe heeft zijn programma rond. Van 3 tot met 5 juni worden succe snummers van de ter ziele gegane Graaf Jansfeesten onder een nieu we noemer gepresenteerd. Voetbalvereniging RIA en muziek vereniging Eikels Worden Boomen zagen met het verdwij nen van de Graaf Jansfeesten ook inkomsten in rook opgaan. Zo werd tijdens het evenement elk jaar met een rommelmarkt een centje bijverdiend voor de vereni gingskas. De verenigingen staken daarom de koppen bij elkaar en kwamen met een nieuw initiatief Op vrijdag starten de DijkfëcstenJ om 21.30 uur in café De Tukke^ met een optreden van bluesban Stonecold. Een dag later is er \j 8.00 tot 15.00 uur rommelmi op de Graaf Jansdijk en in dej lenstraat. Vanaf 9.30 uur Ij schuttersvereniging Sint Sj aan een demonstratie. In 1 ker speelt vanaf 21.30 band Suck on This— van 11.00 tot 17-i markt op dej de kerk zija treden Lion 11 J IL I I I .1 §P Sp;ï Taiji Bailong Ball: Subtieler dan tennis en rustiger dan badminton. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40