dit is zo onrechtvaardig' zeeland 13 ervaren worden als eerlijk, als genoegdoening 'Sociale media werpen regimes niet omver, dat doen moedige mensen' En koningin School IHEDEN KijkdagI commentaar Spookrijders in Vlaketunnel door afsluiting vrijdag 13 mei 2011 Zijn raadsheer zei tijdens de zitting dat de dader bij een celstraf zijn opleiding niet zou kunnen afmaken. Drie weken na het ongeval kregen wij bericht dat Natasja was toegelaten tot de Aio. Een opleiding die ze heel graag wilde gaan doen, maar die ze nooit meer heeft kunnen volgen." „De dader is alleen maar in hoger beroep gegaan, omdat hij de strafte hoog vond. Er zijn geen nieuwe feiten aangevoerd." 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' I in Hotel v.d. Valk te Middelburg van 15.00 - 20.00 uur Veilingmeesters I R.J.L. van Kleef A.I. Verhage I 06-38930733 zie www.middelburgsveilinghuis.nl foto Ronald den Dekker Rechters die heel soepele of lage straffen opleggen maken het voor slachtof fers van een misdrijf, of de nabestaanden van een dodelijk ongeluk, moeilijker om het gebeur de te verwerken. Er is, zoals kli nisch psycholoog Wim Wolters zegt, zelfs kans op 'hertraumatise- ring'. Als de straf niet als 'eerlijk' MIDDELBURG - Sociale media, zoals Twitter, Facebook, Linkedln, Hy- ves en weblogs, gaan zich net zo in het dagelijks leven van iedereen nestelen als de mobiele telefoon. Deze vaststelling van sociale me dia-deskundige en ondernemer Ar- ne Hulstein vormde gisteren in Middelburg een mooie afsluiting van het debat over plaats en in vloed van sociale media. Die invloed, betoogden Hulstein en zijn mede-panelleden Flip Feij, blogger en oud-hoofdredacteur van Omroep Zeeland, en Katinka de Bakker, docent nieuwe media I aan de Hogeschool Zeeland, mag niet worden onderschat maar ook ervaren wordt, als genoegdoening, wordt het rechtvaardigheidsgevoel geschokt. En dan wordt de uit spraak op zich een schokkende er varing, bovenop het eerdere trau ma. „Het komt hard aan als er iets heel ergs gebeurd is en de dader kan zómaar het gerechtsgebouw uitlopen. Dat kan leiden tot een langdurige fixatie." Wolters nuan- zeker niet overschat. Want, zoals De Bakker het zei: „Sociale media werpen geen regimes omver. Al leen mensen met moed doen dat. Als ze daarbij gebruik kunnen ma ken van sociale media, kan dat al leen maar helpen." Daarmee kreeg het door de PZC, Scoop en de Zeeuwse Bibliotheek georgani seerde debat zijn verankering in de Maand van de Vrijheid. Het begrip vrijheid valt in de sfeer van de sociale media nog breder te trekken: hoe vrij is iemand zijn al dan niet diep overdachte opvattin gen - eventueel anoniem - met be hulp van zijn computer of smart- phone te verspreiden. „Heel vrij", ceert: „Er spelen wel meer facto ren mee. Families en individuen verschillen sterk in de manier waarop ze met verdriet en tegen slag omgaan. Ook van belang is hoeveel iemand al heeft meege maakt en of er dingen uit het verle den zijn die door de recente ge beurtenissen extra lading krijgen." Daarnaast speelt de tijd tussen het vond Feij, „want elke mening telt; ook wanneer die anoniem is." De Bakker wees op wat ze 'sociale censuur' noemde. Deelnemers aan een discussie die elkaar kunnen aankijken, laten zich onwillekeurig beïnvloeden door de reacties van hun gesprekspartners. Dat ver klaart volgens haar waarom ano nieme uitingen op de sociale me dia scherper zijn. Feij merkte op dat het ook' van be lang is wie wat zegt. „Als Mark Rutte twittert dat de belastingen omhoog gaan, valt daar meer waar de aan te hechten dan wanneer een anoniem iemand met diezelf de mededeling komt." delict en de uitspraak van de rech ter een rol bij traumaverwerking. „Men is enorm met de zaak bezig, zit vol emotie. Hoe lang kun je mensen die geconfronteerd zijn ge weest met verdrinking, verkrach ting of dodelijke ongelukken laten wachten? Ik zeg daarom: begin in elk geval binnen een paar maan den met het strafproces." BLOCS In de derde klasse B van het zaterdag voetbal staat een broedermoord op stapel. Lees erover op het weblog van Rudy Boogert. Dit en andere blogs zijn te vinden op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Nu de geruchten stroom over het te rugtreden van konin gin Beatrix aan zwelt, is de vraag weer actueel: mag Maxima zich na de troons bestijging door Willem-Alexan- der koningin noemen? Tien jaar geleden was dat voor vrij wel geen van de fracties een item: natuurlijk. Inmiddels ligt het anders. PvdA, Groenlinks en Partij voor de Dieren vinden prinses mooi genoeg. Daarbij verwijzen ze naar prins Claus en pleiten ze voor gelijke behan deling. Dat is een wat curieus argument, want het Koninklijk Huis neemt op veel terreinen een bijzondere positie in en van gelijke behandeling is op tal van fronten geen sprake. CDA, Christenunie en SGP la ten weten vast te willen hou den aan traditie. Evenmin een sterk argument. In deze kwes tie verdient het pragmatisme van WD en D66 de voorkeur. Een koning heeft een koningin, vindt D66-voorman Alexander Pechtold, anders begrijpt zijn dochter het niet meer. Een bij zonder overtuigend argument. door Lilian Dominicus VLAKE - Door een communicatie fout bij Rijkswaterstaat zijn woens dagavond tijdens het afsluiten van de A58 automobilisten vast komen te staan in de Vlaketunnel. Dat zorgde voor gevaarlijke situaties. Zij reden rond tien uur nietsver moedend tegen de wegafzetting aan het eind van de noo.rdbuis en konden geen kant op. Vervolgens hebben de bestuurders van een stuk of twintig voertuigen in de tunnel rechtsomkeert gemaakt. Te gen de rijrichting in reden ze - deels via het talud - terug naar de afrit Yerseke/Wemeldinge. Auto mobilisten vanuit Bergen op Zoom die inmiddels wél werden omgeleid, moesten flink in de rem men om de 'spookrijders' de ruim te te geven. Woordvoerder Edwin de Feijter van RWS spreekt van een 'hoogst uitzondelijke situatie'. „We zoeken uit wat er mis is gegaan, want dit mag niet weer gebeuren. De ko mende weken zijn er nog een paar afsluitingen wegens onderhoud."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3