Ziekenhuis Antonius piano dagen iSl zeeland PW vindt begroting Waterdunen incompleet Raadslid Gijsel wil betere oversteekplek Optreden bands op Markt is vanavond MEEST CELEZEN Blije koeien kijken bij boer Van Remoortele Emmaüs viert jubileum met dubbelconcert World Press Photo te zien in Scharpoord VERJAARDAG Speciaal magazine over 125 jaar ziekenhuis in Oostburg almanak Honds Koster Muziek piano spelen helemaal in opwindend romantisch verrijkend *cool vrijdag 13 mei 2011 AARDENBURG De oversteekplaats aan de Haven in Aardenburg is onveilig. Dat vindt raadslid William Gijsel (Nieuw Ge meentebelang). Volgens hem ma ken veel bewoners van zorgcen trum Coensdike er gebruik van, op weg naar de winkels in het stadje. Gijsel vraagt het college nu om ter plekke belijning aan te brengen en borden te plaatsen. B en W moeten zich nog over het verzoek buigen. TERNEUZEN De eerste editie van het Meifestival op de Terneuzense Markt is niet za terdag, zoals is gemeld, maar van avond. Er treden drie bands op: om 19.00 uur de Leif de Leeuw Band, om 21.00 uur de groep SOS en om 22.45 uur de band Blues Heat. De toegang tot het muziekfestival is gratis. Zaterdag wordt op de Markt in Terneuzen een geraniummarkt gehouden. mmsmummt 1. Zware schade brand Sint Gillis... 2. Elegance zit zonder stroom. 3. Geen ambulances ten westen TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto KOEWACHT Het is lente, het gras is gemaaid, dus kunnen ook de koeien van de- familie Van Remoortele uit Koe wacht weer naar buiten. Dat feestje willen de familie en Ne derland Bloeit zaterdag met zoveel mogelijk mensen vieren. Na een winter op stal zijn de koeien weer blij dat ze naar buiten gaan. Van 13.00 tot 16.00 uur is iedereen wel kom aan de Sandersstraat 5. TERNEUZEN Gemengd koor Emmaüs Terneu zen viert zondag het 40-jarige jubi leum met een concert in de Emmaüskerk aan de Alberdingk Thijmstraat. Dat doet ze in een dub belconcert met De Stemming uit Amsterdam. Emmaüs staat onder leiding van Theo van den Berg. Het concert begint om 14.30 uur. Toegang is gratis. KNOKKE-HEIST De reizende tentoonstelling World Press Photo 2011 doet vanaf mor gen tot en met maandag 13 juni Knokke aan. De winnende foto's van de prestigieuze fotowedstrijd zijn te zien in cultureel centrum Scharpoord aan de Meerlaan. De wedstrijd kende dit jaar 56 win naars in negen categorieën. Bekend ste foto is die van een Afghaans meisje met afgesneden neus. De tentoonstelling is onderdeel van Fo tofestival Knokke-Heist. Tijdens het festival zijn tot en met tweede pinksterdag exposities te zien. door René Hoonhorst Op de Dag van de Verzorging is het in elk ziekenhuis een beetje feest. Maar in het Sint Anto nius was het gisteren extra feeste lijk, omdat het Oostburgse zieken huis niet alleen de geboortedag van Florence Nightingale vierde, maar ook zijn 125ste verjaardag. Net als veel hospitalen uit die tijd dankte het Sint Antonius zijn be staan aan een geestelijke. De stich ter was pastoor Constantinus Cor nelius van Genk die zijn combina tie van bewaarschool, bejaarden huis én ziekenboeg de naam Sint Antoniusgesticht meegaf Het le venspad van het Sint Antonius, dat vanaf 1911 een eigen gebouw kreeg, was niet altijd geplaveid met rozen. In de Tweede Wereld oorlog werd het hospitaal totaal vernietigd en de overheid had het door de jaren heen vaak voorzien op kleinere ziekenhuizen. Bij de fusie van de Zeeuws-Vlaam- se ziekenhuizen vreesden veel West-Zeeuws-Vlamingen dat zij aan de achterste mem kwamen te hangen. Hun ziekenhuis zou onge twijfeld op termijn verdwijnen. Niets blijkt minder waar. ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen door Martijn de Koning breskens - De Statenfractie van de Partij voor de Vrijheid maakt met een serie kritische vragen aan Ge deputeerde Staten duidelijk dat ze sterk twijfelt aan (de haalbaarheid van) plan Waterdunen. De partij heeft alle rapporten omtrent het receratie- en natuurplan bij Bres kens bekeken en mist desondanks een heleboel informatie.. De PW vond geen gedetailleerde begroting en wil dat GS die alsnog overlegt. Het gaat de partij onder meer om de kosten van de af te graven grond, het op te spuiten zand, het aanleggen van duinen, de bouw en inrichting van de vier- honderd bungalows die recreatie onderneming Molecaten op het terrein neerzet en de kosten van de aanleg van toegangswegen naar en infrastructuur op het park. De fractie wil ook alvast weten hoe veel de bungalows gaan kosten en wie er voor opdraait als ze lang on verkocht blijven. De partij is daarnaast benieuwd waar de provincie het benodigde zand gaat halen. Verder wil de PW weten wie precies wat betaalt en welke financiële risico's par tijen lopen. De fractie vraagt ook naar maatregelen tegen verzilting van naastgelegen grond. Het dage lijks provinciebestuur buigt zich de komende tijd over de vragen. Tip? redactie@pzc.nl De man liep op het gemakje met hond Kaj over de dijk bij Brouwers haven. Alles ging goed totdat Kaj be sloot tot een verkoelende duik in een sloot, om daar vervolgens zwaar be- modderd uit te komen. Geen punt, dacht de man. In de naburige haven zou een korte zwempartij wel helpen de modder weer af te spoelen. Maar ergens vanaf springen was niet het plan van Kaj. De man liep naar de rand van de kade en begon het dier aan te moedigen. Hij ging daar zo in op dat hij één stap te veel deed. Kaj keek onbewogen naar de onverwach te snoekduik. 'Waar mensen in dui ken ga ik niet meer zwemmen' zag je hem denken. Hij wachtte rustig tot zijn druipende baas weer boven was. Fortuinstraat 20 Bergen op Zoom Tel. 0164-253508 Demonstratie door talentVCj jonge pia[ Speciale aanL in piano^ Ines Hiel van het centraal medisch archief bekijkt de expositie. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38