Zeeland PZC 1x7 Voorzieningen naar grotere kernen f w. zeeland nu nieuwsflits intratuin Ademloos luisteren naar verhalen uit een niet eens zo ver verleden ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 Het Zeeuwse nieuws "SI minuut! kijk op ^omroepzeeland.nl Vergunning voor dancefestival in Hulst bijna rond Antonius jubelt bij 125e verjaardag Vrijdag 13 mei 2011 Beweegbeurs 50+ leidt tot zweetdruppels Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DISCUSSIEBIJEENKOMSTEN Op weg naar Zeeuws-Vlaanderen in 2021 door Harmen van der Werf terneuzen - Het huidige voorzie ningenniveau in Zeeuws-Vlaande- ren is niet te handhaven. Voorzie ningen als scholen en sportaccom modaties kunnen daarom het best worden geconcentreerd in grotere kernen. Sinds begin dit jaar zijn in alle Zeeuws-VIaamse gemeenten dis cussiebijeenkomsten gehouden over de toekomst van voorzienin gen in de streek. Welzijnsorganisa tie Scoop, adviesbureau Hospitali ty Consultants, de drie gemeenten en de provincie hebben dit op de rails gezet. Bewoners die actief zijn in verenigingen en andere organi saties zijn erbij betrokken. Het doel is een plan te maken ge richt op 2021. De vraag is hoe het voorzieningenniveau er tegen die tijd uit moet zien, onder meer met oog op de toenemende vergrijzing en de verwachte daling van de be volking. „Wil je voldoende mensen blijven trekken en de voorzieningen op een hoger peil te tillen, dan zal er iets moeten gebeuren", conclu deert Scoop-medewerkster Mar leen Vermeer uit de discussiebij eenkomsten. Ambtelijk is daarom de keuze gevallen op een scenario waarin gemeenten voorzieningen samenvoegen. Dat biedt een bete re garantie voor de toekomst, voor 2021. Na de zomer zullen de ge meenteraden hierover discussië ren en beslissen. Dat is nog lang geen gelopen race. Het ligt politiële altijd gevoelig voorzieningen weg te halen uit (kleinere) kernen. Maandag 16 mei is een laatste alge mene debatavond voor Terneuzen in De Halle in Axel. Jongeren kun nen nog meedoen aan een specia le toekomstprijsvraag via de site www.jouwzeeland.nl. axel - De politie zoekt getuigen van een bijna aanrijding die woensdag plaatsvond op de Kerk- dreef in Axel tussen 20.30 en 21.00 uur. Daarbij werd een 68-jarige voetganger ter hoogte van de leeg staande winkel op de stoep bijna aangereden door een donkerkleuri ge jeep die op hem in reed en vlak bij hem tot stilstand kwam. hulst - Phil Verheij, organisator van het grootschalige dancefestival Nine O'clock in Hulst, verwacht volgende week meer duidelijkheid van de gemeente Hulst over een vergunning voor het muziekfeest. Hij wil er verder geen mededelin gen over doen. Een woordvoerder van de gemeente Hulst laat desge vraagd weten dat nog wat puntjes op de 'i' moeten worden gezet. Er is met name nog discussie over de parkeer- en sanitaire voorzienin gen. Verheij meldde eerder dat er al 12.500 kaarten zijn verkocht. Ni ne O'clock moet 9 juli plaatsvin den op een weiland bij het kruis punt Absdaalseweg-Rijksweg. axel - De oorlog, ja, dat is zo lang 1 geleden. Voor kinderen van tien, I elf of twaalf jaar geldt dat zeker, j Maar ook zij mogen nooit verge ten dat er ruim 66 jaar geleden kei hard is gevochten om Nederland te bevrijden, vindt Mario Maas van het Gdynia Museum bij Axel. Hij nodigt elk jaar groepen basis scholieren uit. Het was gistermiddag de beurt aan leerlingen van groepen zeven en acht van De Piramide in de Ter- neuzense binnenstad. De reis naar Axel was al een hele belevenis. Ze werden met levensechte jeeps op gehaald. Bij het museum mochten ze een helm of baret op. En dan de verhalen van Mario Maas. Over de Jodenvervolging. „Stel je voor dat alle mensen met een blauwe jas weg moeten. Zo is het feitelijk ook met Joden in de oorlog ge gaan." Hij haalt granaten tevoor schijn, gevonden in de omgeving van het museum. De kinderen luis teren ademloos. Juf Elly Plant ver telt dat ze in de klas al enkele we ken de Tweede Wereldoorlog be handelt. „En mijn man, die komt 1 uit Engeland, is geweest om te ver- tellen over zijn belevenissen. Dat hij als kind uit huis moest voor de Duitse bombardementen." Joris Martens (12) is onder de in druk van alle verhalen uit de oor- log. „Wat moet dat een enge tijd zijn geweest." Mario Maas met leerlingen van basisschool De Piramide in Terneuzen die zijn Gdynia Museum bij Axel gistermiddag bezochten. foto Mark Neelemans Potmaat 17 cm, diverse soorten o.a. Salvia, Phlox, Lupine etc. Van €7,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37